רמת השרון

הולך ומתחמם

כחמישה חודשים לפני הבחירות לרשויות המקומיות מערכת הבחירות ברמת השרון מעלה הילוך עם ארבעה מועמדים שכבר הכריזו על ריצה לראשות העירייה: אבי גרובר, עידן למדן, טל עזגד ואילן כהן, ושני מועמדים שצפויים להכריז בקרוב על ריצה לתפקיד: איציק רוכברגר (שיבקש את אישור פקיד הבחירות להתמודד) ורוני בלקין. מי יגיע לקו הגמר? מוקדם מדי לדעת, אבל מה שבטוח משעמם לא יהיה

שרון יונתן 24/05/2018
הולך ומתחמם
עיריית רמת השרון. מי יזכה בכיסא? (צילום: אלן שיבר)

מערכת הבחירות ברמת השרון עולה הילוך וקצת יותר מחמישה חודשים למועד הבחירות (30 באוקטובר) אנו יכולים לספור ששה מועמדים לראשות העירייה. ארבעה מהם כבר הצהירו בוודאות על התמודדותם: ראש העירייה אבי גרובר, חברי המועצה טל עזגד ועידן למדן, ואילן כהן, חבר המועצה לשעבר. אליהם יצטרפו בקרוב עוד שניים שיכריזו גם הם: איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, ורוני בלקין, בנו של פסח בלקין, ראש המועצה לשעבר.

הפנינו השבוע ארבע שאלות זהות לארבעת המועמדים שכבר הצהירו בוודאות על התמודדותם:

1. האם אתה מתכוון להתמודד עד הסוף בכל מקרה?

2. האם אתה מתחייב לשמור על מערכת בחירות נקייה?

3. מהם סיכוייך להיבחר לראשות העיר?

4. האם לדעתך יש לאשר לאיציק רוכברגר להתמודד לראשות העירייה?

 אבי גרובר

 1. בשנתיים האחרונות כראש העירייה הובלתי עשייה ענפה ומגוונת בעיר, שכללה תוספת של עשרות מיליוני שקלים לתקציב החינוך, פתיחת בתי ספר חדשים, שחרור פקקי תנועה בעיר ועוד ועוד. כמי שגדל בעיר ופועל מתוך אהבה גדולה אליה ולתושביה, בכוונתי לבקש מחדש את אמונם של התושבים כדי להמשיך להוביל את העשייה בעיר ולממש את תוכנית גרובר בכל התחומים.

 2. כפי שאני נוהג בכל עניין, גם את מערכת הבחירות הקרובה בכוונתי לנהל ביושרה, הוגנות והגינות.

 3. אעשה הכל על מנת להיבחר שוב.

 4. בעניינו של רוכברגר, חשוב לזכור, כי אנשי ציבור נבחנים בראש ובראשונה בפן הערכי ובאחריות שיש להם כלפי הציבור. בהינתן זאת, לא ראוי שאדם כזה יתמודד על ראשות העיר וטוב היה עושה רוכברגר אילולא היה מעמיד במבחן זה את התושבים שלטענתו הוא אוהב כל כך.

 

אבי גרובר. הוגנות והגינות (צילום: דוברות)

אבי גרובר. הוגנות והגינות (צילום: דוברות)

עידן למדן

 1. כן. אתמודד עד הסוף

 2. אשמור על מערכת בחירות נקייה.

3. אני לא נביא, אני עובד קשה מאוד כדי להיבחר, ובעיקר מציג רקורד של מאבק מתמיד, עקבי ורב שנים למען רמת השרון חופשית. ונחישות לתכנון מבוקר השומר על ייחודה של רמת השרון.

 4. חד משמעית לא. רוכברגר הורשע בפלילים על עבירות שבוצעו במקביל לכהונתו כראש עיר, נגזר עליו קלון שרחוק מסיום, ושום תעלול משפטי לא יכול להלבין זאת.

עידן למדן. רקורד של מאבק (צילום: טל שחר)

עידן למדן. רקורד של מאבק (צילום: טל שחר)

 טל עזגד

  1. אתמודד עד הסוף.

 2. מתחייב וכבר בישיבת ועדת בניין עיר קראתי לראש העירייה לנהל מערכת בחירות נקייה והתחייבתי על כך.

 3. לשמחתי על פי הנתונים שבידי סיכויי להיבחר גבוהים מאד. 

4. דעתי לא רלוונטית, יש חוק. איציק עתיד להגיש בקשה לפקיד הבחירות וכולנו נמתין בסבלנות עד לקבלת תשובת נציג המדינה.

 

טל עזגד. מתחייב למע' בחירות נקייה (צילום: אלן שיבר)

טל עזגד. מתחייב למע' בחירות נקייה (צילום: אלן שיבר)

 אילן כהן

1. הדבר המשמח ביותר בהתמודדות שלי זה המשוב, העידוד והתמיכה מהתושבים. בוודאי שאתמודד עד הסוף.

2. הקמפיין שלי עוסק בחזון שאני מביא לטובת תושבי רמת השרון. יש לי תוכנית עבודה סדורה לשיפור העיר וחיי התושבים. אני מבין מדוע אחרים עוסקים בקמפיינים שליליים כי זה מעניין יותר תקשורתית, אך זו לא דרכי. אמשיך להציג את התקווה והייחודיות שבי מבלי להכפיש.

3. על פי כל הפרמטרים הסיכויים שלי טובים מאוד. הדרך עוד ארוכה ואין קמפיינים קלים. מהמפגשים היומיומיים עם התושבים אני אופטימי.

4. אינני מעוניין להשיב לגופו של אדם. יש רשויות חוק במדינת ישראל והן אלו שצריכות לקבוע האם ראוי לאפשר את התמודדותו, או לא.

 

אילן כהן. תקווה וייחודיות (צילום: פרטי)

אילן כהן. תקווה וייחודיות (צילום: פרטי)

 

מצטרפים למרוץ

איציק רוכברגר אמר השבוע: "אני מתכוון להודיע בימים הקרובים על התמודדותי בהתאם להוראות החוק המאפשרות לי להתמודד בבחירות הקרובות. אנהל  קמפיין של אהבה ועשיה  לרמה"ש ולתושבים. ככל ויתנהל מצד מי מהמועמדים או מטעמו קמפיין של הסתה, גזענות,  פילוג,  רוע ושנאה אישית, תגובתי תהיה שאשלח לו פרח וירטואלי. אני מצפה שכל מועמד יציג את חזונו ולא יאמר למה השני אינו ראוי".

 

איציק רוכברגר. קמפיין של אהבה (צילום: פרטי)

איציק רוכברגר. קמפיין של אהבה (צילום: פרטי)

רוני בלקין, תת אלוף במיל, צפוי להכריז בשבוע הבא על התמודדותו לראשות העירייה. בלקין (58), בנו של ראש המועצה המיתולוגי פסח בלקין, בחן לעומק את הנושא בחודשים האחרונים, במהלכם קיים פגישות עם תושבים רבים, ביניהם אישי ציבור ואנשי מקצוע מתחומים שונים, ואף ערך סדרת חוגי בית לקהל הרחב, שבמהלכם שבה ועלתה, לדבריו, בעיית משבר המנהיגות הפוקד את עיריית רמת השרון בחמש השנים האחרונות.

  

רוני בלקין. משבר מנהיגות בעיר (צילום: אילן בשור)

רוני בלקין. משבר מנהיגות בעיר (צילום: אילן בשור)

 מי יגיע לקו הסיום?

חמישה חודשים במערכת בחירות הם נצח ולכן עדיין מוקדם לקבוע כיצד ואיך יסתיימו הבחירות ומי יהיה ראש העירייה הבא של רמת השרון. יותר מזה, עדיין מוקדם לדעת מי יהיו אלו שיגיעו לקו הגמר בבוקר של ה-30 באוקטובר. ברמת השרון העסק הוא אפילו מורכב יותר מאחר ורשימת המועמדים הסופית והמערכת כולה תהיה מושפעת משאלה אחת, האם איציק רוכברגר יקבל את האישור המיוחל מבחינתו להתמודד בבחירות, ותשובה סופית ומוחלטת עלולה להיות בשלב די מתקדם של המערכת, בהתחשב בעתירות שיוגשו, בכל תשובה אפשרית של ועדת הבחירות.                           

שוטטות קצרה בפייסבוק מלמדת על כך שלרוכברגר יש עדיין תומכים רבים ברחבי העיר אולם מצד שני יש תושבים שגורסים כי רוכברגר אינו יכול להתמודד לראשות העירייה בשל הרשעתו והקלון שקיבל במשפטו ואם הוא יורשה להתמודד אין לבחור בו מסיבות אלו.אז העסק עדיין בחיתולים אבל מה שבטוח, צפויים לנו חמישה חודשים מרתקים מבחינה פוליטית.

 

 sharony@local.co.il


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט ויטל בפלורנטין
חברת וויי בוקס החלה לבנות את הפרויקט השלישי שלה בפלורנטין
הסתבכות משפחתית
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
יוארך מסלול ההמראה בשדהת בחיפה
יוארך מסלול ההמראה בשדה"ת בחיפה
כוכבי אחד מעז
מעטפה בכביש האוסרת על חנייה
לוקחים את החוק לידיים
מדובר במחטף שטרם היה כמותו
"מדובר במחטף שטרם היה כמותו"
גילו בגרות