רמת השרון

בכפר הירוק פועלים להצלת חיים

קבוצת תלמידים מהכפר הירוק המציאו את NO-tify נוטיפיי מוצר שחוסם את ההתראות מאפליקציות ומסרים שנשלחים לטלפון של נהגים בזמן נהיגה, וזכו בפרס ראשון בתחרות ארצית

בילי בסרגליק 14/06/2018
היזמים הצעירים שזכו בתחרות (צילום: פרטי)

קבוצת "קריאייט" - תלמידי הכפר הירוק, המשתתפים בתוכנית "עושים עסקים" של ארגון יזמים צעירים ישראל בשיתוף עם בנק לאומי, זכתה בפרס הראשון בתחרות ארצית על פיתוח: NO-tifyנוטיפיי - מוצר מציל חיים. המוצר כבר נמכר בדוכנים על ידי התלמידים והביקורות מצוינות. היעד הבא שלהם הוא לזכות גם בתחרות הבינלאומית בסרביה. 

התחרות, שהתקיימה בשבוע שעבר, במשרדי בנק לאומי, זיכתה את הקבוצה בפרס ראשון מתוך תשע קבוצות משתתפות, שכל אחת מהן ניצחה באזורה כ-20 קבוצות. ארגון "יזמים צעירים ישראל", הוא חלק מארגון בינלאומי המוביל בחשיפת בני נוער לעולם היצירה, היזמות והעסקים, תוך טיפוח חשיבה עצמאית, עשייה כלכלית ולימוד תוך כדי התנסות. בתוכניות הארגון, לוקחים חלק מידי שנה מספר גדול של תלמידים, בגילאי 13 עד 17 מכל הארץ. הקבוצה מבית הספר הכפר הירוק, ניצחה במצטבר כ-180 קבוצות.

מאז המצאת הטלפון הסלולארי החכם, הוא גבה קורבנות רבים על הכביש, שעסקו בקריאת הודעות או שליחת הודעות במהלך נסיעה ושילמו בחייהם. הבעיה הפכה למסוכנת בקנה מידה עולמי, ומדובר באלפי אנשים שנפצעים בתאונות דרכים או נהרגים, והמספרים עולים מדי שנה. כך הפכה שליחת מסרים בעת נהיגה לגורם מספר אחת בתאונות דרכים.

מי שהרימו את הכפפה והחליטו להילחם בתופעה, הם, כאמור, קבוצת התלמידים הקוראים לעצמם  חברת "קריאייט". במסגרת התוכנית פיתחה "קריאייט" את נוטיפי- NO-tify שנועד לצמצם את ממדי התופעה. מדובר בתושבת לטלפון לרכב, ואפליקציה ייחודית, החוסמת את ההתראות מאפליקציות ומסרים שנשלחים לטלפון הנהג. הרעיון נבחר על ידי התלמידים אחרי חודשים של מחקר ופיתוח, בחירת הצוות ובחירת אביזרים וחלקים שהורכבו על ידם. כדי לחסום את ההודעות הנכנסות בזמן הנהיגה, יש להניח את הטלפון הסלולארי על התושבת הייעודית, וללחוץ על כפתור "התחל" שמופיע מיידית על המסך. מרגע זה כל התראה שתתקבל למכשיר - תושתק. בסיום הנהיגה, הנהג צריך רק ללחוץ על כפתור "עצור"  וכל ההתראות שנשלחו בזמן הנהיגה יופיעו במרכז ההודעות של המכשיר. אחד היתרונות הוא התאמה אישית. לדוגמה: ניתן לקבוע שרק חלק מהאפליקציות יושתקו וחלק לא.

"לאחר מחקר שעשינו גילינו שרוב הפתרונות הקיימים אינם פשוטים לתפעול ולכן אינם מצליחים", מספר אריאל רותם, דובר החברה, "ולכן עיצבנו את המוצר כך, שיהיה ידידותי למשתמש. ההפעלה והכיבוי דורשים שניות ואינם מסובכים. בנוסף, רוב האפשרויות הקיימות מנטרלות לחלוטין את המכשיר ואף לא מאפשרות שימוש בטלפון בכלל". לדברי רותם, רבים מהמשתמשים מבצעים שיחות טלפון בזמן הנהיגה וזקוקים לעזרה של אפליקציות ניווט. "NO-tify, לעומת זאת, מאפשרת שימוש בכל תוכנות הניווט ושיחות הטלפון, ומאפשרת ביטול השתקה של אפליקציות ספציפיות בהתאמה אישית של כל משתמש", הסביר רותם והוסיף כי במהלך תהליך בחירת המוצר הועלו למעלה מ- 100 רעיונות מתחומי חיים שונים. לאחר החלטה לפיה חברי "קריאייט" מעוניינים לפתח מוצר בעל ערך חברתי, התחומים נחקרו באופן פרטני, והחל תהליך צמצום הרעיונות עד להחלטת המוצר. לאחר תהליך החלטה ארוך, "קריאייט" הגיעה למוצר שלה, שענה על כל הסטנדרטים שהוצבו בתחילת השנה. NO-tify הושק לפני כשבועיים, ביריד מכירות אזורי בקניון G בכפר סבא בו השתתפו כ- 15 מיני חברות עסקיות, במהלכו מכרה החברה עשרות יחידות במחיר מבצע של 49.90 שקלים. "המכירה הייתה מוצלחת מאוד, והמלאי שלנו של כמה מאות אזל כמעט לחלוטין. קריאייט היא אחת מתוך 160 מיני חברות עסקיות בתכנית עושים עסקים  של יזמים צעירים ישראל, אשר מתקיים כל שנה בפריסה ארצית, ובו קבוצות תלמידים מבתי ספר שונים מתנסות בהקמת חברה, פיתוח מוצר ומכירתו. 

מנכ"ל הכפר הירוק, ד"ר קובי (סיסקו) נווה: "גאה מאוד בתלמידי הכפר הירוק, אשר לצד התנהלות ערכית במיוחד, הם מצליחים להוביל בארץ ובעולם בתחומים רבים ומגוונים. קבוצת יזמים צעירים, גילתה יצירתיות, יכולות גבוהות ויצירתיות, שעלו על אלו של 200 קבוצות אחרות מישראל. אני מאחל להם הצלחה גם באליפות העולם."

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הובלות עם מוביל עצמאי או חברת הובלות ?
שוד בפיצוצייה בהוד השרון
סיור בבתי עסק בקניון רננים
מי משגיח על המשגיחים?
תמה עונת החתימות
האלופה שלנו
הרב דר מיכאל לייטמן
עם אחד
אושרה הפחתת הארנונה בהוד השרון
יופי של התמדה