רמת השרון

מאסר על תנאי וקנס בגין עבירות מע"מ ומס

בית המשפט התחשב במצבו הכלכלי של בעל עסק ברמת השרון ובשיתוף הפעולה מצידו והחליט להסתפק במאסר על תנאי וקנס כספי בסך אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 05/07/2018
בית המשפט התחשב במצב הנאשם (תמונה להמחשה iclipart)

מאסר על תנאי וקנס נגזרו לפני ימים אחדים בבית משפט השלום בכפר סבא על מנהל של מכון קוסמטיקה וחנות אופנה ברמת השרון בגין אי הגשה במועד של דוח תקופתי על פי חוק מע"מ ובגין עבירות של הפרת החובה לתשלום המס המגיע בתקופת הדוח התקופתי עם הגשתו.

על פי כתב האישום בו הורשע, הנאשם הגיש באיחור חמישה דוחות תקופתיים לחודשים מאי עד ספטמבר 2014. הנאשם הגיע עם רשויות המע"מ לשני הסדרי תשלום בנוגע למספר דוחות תקופתיים. הנאשם והחברה שבניהולו לא עמדו בהסדרים אלה ולא שילמו חלק מן המס המגיע בגין דוחות אלה). סכום המס שנותר לתשלום הוא כ-200,000 שקל (מתוך 800,000 שקל).

הסנגורית של הנאשם, עו"ד קרן זרקו-זמיר, טענה כי הנאשם קרס כלכלית בשנת 2015, והעבירות שביצע הן טכניות במהותן. לדבריה, אי תשלום המס נבע מחסרון כיס ולא בשל רצון להתחמק מתשלום המס המגיע.

ההגנה הפנתה לנסיבותיו האישיות של הנאשם, למצבו הכלכלי בכי רע (הנאשם ואשתו בהליכי פשיטת רגל, שניהם עובדים אך הכנסתם נמוכה), לשיתוף הפעולה המלא שלו בחקירה ומאמציו הכנים להסיר את כל מחדליו.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, בהתחשב באופי המחדלים מצד הנאשם, בהסרתם החלקית, ובמצבו הכלכלי, גזר עליו השופט מיכאל קרשן עליו עונש מקל של  חודשיים מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 4,000 שקל. כמו כן, על החברה שבניהולו הוטל קנס של 1,000 שקל.

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 14/01/2019
כתב לוקאל 06/01/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר חשוד כי ניסה לעבור עם סכין מתקפלת בבידוק בעוטף ירושלים
אישום: פרצו וגנבו כספת ממרכז לקשיש בתל אביב
ט"ו בשבט טעים
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
חמודי בשניידר
מצביעים בפעם השנייה
אחד השלטים שתושב נווה זמר מאיים לתלות
ברוידא הורה על בדיקת גובה הארנונה בשכונת "נווה זמר" ברעננה
דת ופוליטיקה בהוד השרון
דת ופוליטיקה בהוד השרון