רמת השרון

מאסר על תנאי וקנס בגין עבירות מע"מ ומס

בית המשפט התחשב במצבו הכלכלי של בעל עסק ברמת השרון ובשיתוף הפעולה מצידו והחליט להסתפק במאסר על תנאי וקנס כספי בסך אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 05/07/2018
בית המשפט התחשב במצב הנאשם (תמונה להמחשה iclipart)

מאסר על תנאי וקנס נגזרו לפני ימים אחדים בבית משפט השלום בכפר סבא על מנהל של מכון קוסמטיקה וחנות אופנה ברמת השרון בגין אי הגשה במועד של דוח תקופתי על פי חוק מע"מ ובגין עבירות של הפרת החובה לתשלום המס המגיע בתקופת הדוח התקופתי עם הגשתו.

על פי כתב האישום בו הורשע, הנאשם הגיש באיחור חמישה דוחות תקופתיים לחודשים מאי עד ספטמבר 2014. הנאשם הגיע עם רשויות המע"מ לשני הסדרי תשלום בנוגע למספר דוחות תקופתיים. הנאשם והחברה שבניהולו לא עמדו בהסדרים אלה ולא שילמו חלק מן המס המגיע בגין דוחות אלה). סכום המס שנותר לתשלום הוא כ-200,000 שקל (מתוך 800,000 שקל).

הסנגורית של הנאשם, עו"ד קרן זרקו-זמיר, טענה כי הנאשם קרס כלכלית בשנת 2015, והעבירות שביצע הן טכניות במהותן. לדבריה, אי תשלום המס נבע מחסרון כיס ולא בשל רצון להתחמק מתשלום המס המגיע.

ההגנה הפנתה לנסיבותיו האישיות של הנאשם, למצבו הכלכלי בכי רע (הנאשם ואשתו בהליכי פשיטת רגל, שניהם עובדים אך הכנסתם נמוכה), לשיתוף הפעולה המלא שלו בחקירה ומאמציו הכנים להסיר את כל מחדליו.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, בהתחשב באופי המחדלים מצד הנאשם, בהסרתם החלקית, ובמצבו הכלכלי, גזר עליו השופט מיכאל קרשן עליו עונש מקל של  חודשיים מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בסך 4,000 שקל. כמו כן, על החברה שבניהולו הוטל קנס של 1,000 שקל.

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 09/12/2018
מיכאל פרוסמושקין 06/12/2018
כתב לוקאל 02/12/2018
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
כבר לא לבד
שבועיים מתחילת החופש: תלמידה תושבת רמהש לא יודעת היכן תלמד
עדיין בלי שיבוץ לשנה"ל
עיריית מודיעין נערכת לחירום
נעצר חשוד בשוד בנק בכפ"ס
מי העתיק ממי?
מי מעתיק ממי?
וירוצו הילדים לפנינו
גן המדע של אילת