רמת השרון

ריקוד ניצחון

פרס "גליקמן" יוענק לתוכנית "רוקדים את החיים++", של מינהל גיל הזהב ומגוונים אלון, שמציעה חוגים למתמודדים עם פרקינסון, מחלות נוירולוגיות ועוד

תמי מאור 09/07/2018
ריקוד ניצחון
רוקדים במסגרת התוכנית (צילום: יח"צ)

תוכנית "רוקדים את החיים++" של מינהל גיל הזהב ומגוונים אלון, המציעה מגוון חוגים למתמודדים עם פרקינסון, מחלות נוירולוגיות, בעיות שיווי משקל ועוד קיבלה פרס על איכות ומצוינות בפיתוח שירותים לאוכלוסיות מבוגרות. הפרס יוענק לתוכנית בסוף 2018 בכנס מטעם ג'וינט ישראל-אשל- האגודה לתכנון ופיתוח שירותים למען הזקן בישראל, .

התוכנית זכתה במקום השלישי לאור עבודה מקצועית ומקורית בפיתוח שירותים לאוכלוסייה המבוגרת הסובלת מירידה קוגנטיבית- דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות.

התוכנית, שהחלה לפעול לפני שנתיים וחצי, נולדה מתוך מחקרים רפואיים רבים, שבוצעו ב- 20 השנים האחרונות, המצביעים על התועלת של הריקוד לבריאות ומגדירים את הריקוד כאחד הכלים היעילים לשמירה על הפעילות המוחית.

במסגרת התוכנית, אנשים לומדים לרקוד במטרה להגדיל את טווח התנועתיות, לשפר את היציבות, את האיזון ושיווי המשקל. הריקוד מאתגר את הרוקד לזכור את הצעדים ולהתמודד עם תנועה מהירה, ובעצם מהווה כלי שמפחית נפילות. בנוסף לכל אלו, מדובר בחוג, שנועד לשפר את הביטחון העצמי ואת מצב הרוח של המשתתפים.

בתוכנית מרכיבים נוספים,  טאי  צ'י , פיתוח קול, תיפוף, קבוצת תמיכה והרצאות של אנשי  מקצוע. כל אלו  מסייעים בהאטת תהליכי המחלה ובשיפור משמעותי של איכות החיים.

התוכנית  בכללותה מאתגרת את הצד הפיסי, הקוגניטיבי, החברתי והנפשי ופועלת  במרכז קהילתי מונגש ומותאם, במקום מרכזי בעיר. בנוסף, מועדון המתנדבים "רוטרי " מלווה את התוכנית ותומך בה.                                                                                                       

ההודעה על קבלת הפרס התקבלה בהתרגשות גדולה. במיוחד לפרופסור רפי אלדור, שהיה היזם ולקח חלק בצוות ההקמה של התכנית. אלדור, מרצה לכלכלה בעל שם עולמי, חלה בפרקינסון לפני 12 שנים, ומאז רוקד ריקודים סלוניים המותאמים לחולי פרקינסון ומרצה בפני חולים אחרים על הריקוד שלטענתו שינה את חייו והאט את התפתחות המחלה.

פרס גליקמן מחולק על ידי משפחת גליקמן מסן דיאגו - קליפורניה, הפועלת שנים רבות לקידום ולעידוד המצוינות בטיפול בזקן במוסד ובקהילה באמצעות נציגה בארץ, ד"ר צבי פיין. הפרס ניתן לעובדים או גופים המפעילים שירותים לאוכלוסייה המבוגרת בקהילה או במוסד, בקרב הזקנים או בני משפחותיהם ובקרב אנשי מקצוע או סטודנטים העוסקים בתחום.

התוכנית פועלת במגוונים אלון, רחוב סוקולוב 90 רמת השרון.  לפרטים נוספים ולרישום יש להתקשר לטלפון: 03-7600135.


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
המועצה הדתית הרצליה
למועצה הדתית הרצליה מונו רבנים לחתימות על תעודות נישואין ותעודות הכשר
צעיר נפצע באירוע דקירה במרכז כפר סבא
צעיר נפצע באירוע דקירה במרכז כפר סבא
מחאת שעת מלחמה בכפר סבא
מחאת "שעת מלחמה" בכפר סבא
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
אישום: איים על ראש עיריית טבריה
אילת הולכת לסיבוב בחירות שני
עילאי הרסגור הנדין ודוד בן ישי מאגף הקיימות והחדשנות
פרויקט עירוני להטענת רכבים חשמליים
פעוט נפגע בתאונת "פגע וברח" באזור חדרה