רמת השרון

נותנים יד לגמלאים

מתנדבי "יד נתן" כובשים את הלבבות של הגמלאים בעיר עם השירות החדש של תיקון תקלות שזוכה לתגובות נלהבות

תמי מאור 10/07/2018
נותנים יד לגמלאים
מתנדבי יד-נתן אלעד קופרמן וארז חפץ בביתה של תושבת העיר (צילום: א. פרטי)

מתנדבי "יד נתן" כובשים את הלבבות של גמלאי רמת השרון עם שירות חדש של תיקון תקלות, שזוכה לתגובות נלהבות. היוזמה קודמה בהובלת תושב העיר לוני גרינקר ובשיתוף מינהל גיל הזהב, מרכז ההתנדבות היישובי וצוות המוקד העירוני, לזכרו של המורה והגבאי המיתולוגי של ביה"כ "גאולת ישראל"- נתן קרשבוים ז"ל.

במסגרת היוזמה, מתנדבי "יד נתן", זמינים במהלך שבוע המשמרת שלהם לפניות של בני גיל הזהב בעיר. במקרים בהם הגמלאים נתקלים בתקלות כמו טלוויזיה שאינה נדלקת, חשמל שקפץ, נורה שנשרפה, ברז שדולף וכד' ואין ביכולתם לתקן, כל מה שהם צריכים לעשות זה להתקשר למוקד העירוני 106 שמקשר אותם עם מתנדבי "יד נתן", שמגיעים ומסייעים בתפעול מכשירי הבית ונותנים "עזרה ראשונה" בתקלות דחופות.

אחד מהמתנדבים החלוצים של "יד נתן", תושב העיר ארז חפץ: "יש בלא מעט מקרים, גמלאים שיש להם ילדים, שלפעמים קצת עסוקים ואין להם זמן. כשאנחנו מקבלים קריאה מהמוקד ומגיעים ופותרים להם את הבעיה, עם תשומת הלב שהם מקבלים מאיתנו, זה פשוט מחמם את הלב. זה השכר האמיתי שלנו בכל פעם מחדש לחוות את ההתרגשות של הגמלאים. זה היופי של הקהילה החמה שיש לנו כאן ברמת-השרון עם רגישות וחמלה לבני גיל הזהב".

לוני גרינקר: "לאחר חודשיים של הרצת הפרויקט ועשרות רבות של קריאות שטופלו, אין ספק שמדובר בסיפור הצלחה. מדובר במתנדבים יקרים, שנותנים את הלב והנשמה, בצירוף תפקוד מעולה של צוות מוקד 106, שנותן מענה לאלפי תושבי העיר בגיל הזהב.

מספר הפונים גדל כל שבוע ואנו נשמח לקבל לשורותינו מתנדבים חדשים".

גמלאית העיר אירמה דגון: "בשבוע שעבר צלצלתי למוקד 106 ושאלתי אם אוכל להיעזר בשירות לצורך תליית מוט מקלחון. מיד חוברתי למתנדבים אשר הגיעו אל ביתנו תוך זמן קצר". בעלה של אירמה, אביגדור דגון הוסיף: "התרשמתי משני הגברים שהגיעו לביתנו שנראו לי מאוד מקצועיים, מצוידים במגוון כלי העבודה, נתנו לנו שירות עם חיוך ולחיצת יד. כניצולי שואה אנו מורגלים בכל מיני גופים המבטיחים לתת שירות ובבוא העת מאכזבים. כאן הופתענו לטובה מהנכונות, מהשירותיות ומהיחס הטוב. עבור אנשים מבוגרים, נותן שירות שנכנס הביתה, הוא גם לא פעם חברה".

ראש מינהל גיל הזהב בעירייה, לאה אורן: "רמת השרון התברכה במתנדבים מופלאים שמקדישים את זמנם לסייע לאוכלוסייה המבוגרת בתיקון תקלות קטנות בשעות אחר הצהריים והערב ומשרים תחושת ביטחון ואכפתיות".

ההתנדבות כוללת מתן עזרה ראשונה בתיקונים וטיפולים בתקלות דחופות. השירות ניתן בימים א'-ה' בין השעות 23.00-17.00 לפניות יש להתקשר למוקד העירייה 106 מהטלפון בבית מחייגים: 106 מהטלפון הנייד מחייגים: 10638*
דרושים מתנדבים בעלי ידי זהב ולב רחב: לפרטים והצטרפות – התקשרו אל מרכז ההתנדבות היישובי 03-7600109 או אל מוקד 106 בעירייה.

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדרסים בהתאמה אישית - מי באמת צריך?
פודינג קוקוס עם רוטב דובדבנים
פילוח תוצאות הבחירות. נכון ליום ד בשעה 10:30
מי ניצח את הבחירות בכפר סבא?
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור
האיגלו בארנה
"האיגלו בארנה"
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת
האדריכלית חנה חרמש
מהנדסת עיר חדשה בהרצליה
סדר פסח בבית חבד
סדר פסח בבית חב"ד בכ"ס