רמת השרון

עדיין בלי שיבוץ לשנה"ל

שבועיים מתחילת החופש: תלמידה תושבת רמה"ש, שנמצאת על הרצף האוטיסטי ואמורה לעלות בשנת הלימודים הבאה לכיתה ז', עדיין לא יודעת איפה היא תלמד מאחר שבעיר אין כיתת תקשורת שתקלוט אותה

שרון יונתן 12/07/2018
שבועיים מתחילת החופש: תלמידה תושבת רמה
מחכה לשיבוץ לחטיבה (תמונה להמחשה iclipart)

"לא יתכן שהבת שלנו לא תדע באיזה בית ספר היא תלמד בשנת הלימודים הבאה", כך אמרו השבוע מיטל ועודד, תושבי רמת השרון והורים לתלמידה שסיימה את לימודיה בכיתה ו' בכיתת תקשורת בבית ספר יסודי בהרצליה.

בתם של מיטל ועודד נמצאת על הרצף האוטיסטי וזאת הסיבה שבשנתיים האחרונות למדה בכיתה קטנה, ומאחר ואין כזאת ברמת השרון היא נאלצה לנסוע לבית ספר יסודי בהרצליה.

כיום, כאשר היא אמורה לעלות לחטיבת ביניים מתברר שאין עבורה פתרון, כפי שכתבה מיטל בפוסט אותו כיוונה גם לשר החינוך, נפלתי בנט: "כאן מגיע הטוויסט בעלילה. בניגוד לעשרות אלפי הילדים שסיימו כיתה ו' ויודעים כבר במשך שנה לפחות באיזה בית ספר הם מיועדים ללמוד בשנה הבאה, הבת  שלי לא יודעת היכן תלמד בחטיבה. לא בגלל שההורים שלה התעצלו לרשום אותה ולא בגלל שהיא עשתה רע למישהו, זה פשוט בגלל שהיא אוטיסטית. בגלל שהיא כזו היא צריכה לחכות לאיזה חסד של מנהל/ת בית ספר שיפתח כיתת תקשורת ויקבל אותה לזרועותיו. חשוב לציין שבתי לא למדה בעיר שבה היא מתגוררת כי אין אצלנו כיתת תקשורת, שגם זה מבחינתי משהו שלא מתקבל על הדעת. אנחנו גרים ברמת השרון ובתי למדה עד היום בהרצליה אבל מבחינת העירייה ומשרד החינוך אפשר לשלוח אותה ללמוד בנתניה או בראשון לציון, מרחקי נסיעה ארוכים ומלאי פקקים, מה עוד שגם כך יום הלימודים שלה ארוך מהרגיל".


מיטל ממשיכה: "חוסר הידיעה הזה מתסכל אותנו ואותה מאוד וגורם לה רגרסיה, עצבים ומתח בלתי נשלט. בתי שואלת אותנו כל הזמן למה ילדים שלומדים בבית ספר רגיל יודעים כבר במחצית השנה לאן הם משויכים והיא (שעוברת ימים לא קלים כי כל שינוי אצלה זה תוהו ובוהו) לא יודעת ולא תדע עד הרגע האחרון? ולמה היא לא יכולה להמשיך עם החברים מהבית ספר הקודם (ילדת חוץ)? איפה נמדדים כל הסיסמאות 'האחר הוא אני' שאותם מעבירים בבתי הספר אם בסופו של דבר האחר צריך להרגיש מקופח ולא שווה? הילדה שכל חייה מרגישה שונה ומוזרה והעוול שנעשה לה על ידי משרד החינוך גורם לה להרגיש שהיא צודקת. "אני מבקשת לשנות את הנוהל הפוגע והלא שוויוני הזה שפוגע בבת שלי ואני יודעת שבעוד הרבה ילדים אחרים".

מיטל ציינה השבוע: "קיימנו פגישה עם ראש העירייה וראשי אגף החינוך והפתרונות שהוצעו לנו הם בתי ספר בקריית אונו או נתניה. חשוב לציין שפתרון ראוי על ידי העירייה לא ניתן לנו".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: השיבוצים לבתי הספר בחינוך המיוחד מתבצעים בשבועות אלה ומשכך מוקדם עדיין להתייחס לטענות.

מהעירייה נמסר: הגורמים המקצועיים באגף החינוך נמצאים בקשר שוטף עם המשפחה ומלווים אותם ברגישות ובמקצועיות. כידוע לכל, תקנים למסגרות חינוך מיוחד נקבעות על-ידי משרד החינוך ומחוז ת"א. לפיכך, ככל שאין אישור המחוז לתקן בעיר- שיבוץ הילדים בהתאם להחלטת ועדת ההשמה ולפי האפשרויות הפתוחות במחוז.

  


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 10/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה
נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה
מחדשים את תווי החניה
מחדשים את תווי החניה
מעל השאר
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
אלפי כיתות ייבנו בירושלים
התפתחות בחקירת רצח הנערה נאווה אלימלך
תוך חצי שעה: שני צוללנים טבעו באילת
תושב כפ"ס חשוד במעורבות בגידול 200 ק"ג סמים
מחוברות
מחוברות