רמת השרון

עוטפים באהבה את ילדי עוטף עזה

ביוזמה של מועצת הנשים הוותיקה ובשיתוף עם מועצת הנשים היישובית ומגוונים הועברו מאות מכתבי תמיכה, ציורים וברכות מילדי רמת השרון לילדי כפר עזה, שחווים בסביבתם את טרור העפיפונים

תמי מאור 19/07/2018
החבילות שנשלחו לילדי כפר עזה (צילום: באדיבות מועצת הנשים הוותיקה)

מאות מכתבי תמיכה, ברכות וציורים שכתבו וציירו ילדי רמת השרון נשלחו השבוע לילדי כפר עזה, שבעוטף עזה, במטרה לעודד את הילדים, שחווים בתקופה האחרונה את טרור העפיפונים שגורם לשריפות באזורם.

תחילת הפעילות הברוכה ביוזמה של מועצת הנשים הוותיקה בראשותה של עדנה חרותי, שהחליטה בישיבתה האחרונה לצאת במבצע להעלאת המוראל של ילדי עוטף עזה.

על הרקע להחלטה מסבירים במועצת הנשים הוותיקה כי, "מצבם הקשה מלשון המעטה, של ילדי עוטף עזה ומשפחותיהם, נוגע ללב כולנו. כתושבי רמת השרון השלווה, קשה להבין  את גודל הטראומה שהם חווים  מידי יום ביומו. חוסר הביטחון ואי הידיעה מה ילד יום, הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלהם ומשפחותיהם. השריפות המשתוללות סביבם ומשאירות שטחים נרחבים משחירים – אינן מוסיפות למצב הרוח הכללי".  

על מנת להגשים את היוזמה, פנתה עדנה לסגנית ראש העירייה ויו"ר מועצת הנשים היישובית דוברת וייזר על מנת שתעזור לגייס את ילדי בתי הספר בעיר, לכתיבת מכתבים אישיים, ציורים ויצירות מפרי דמיונם לילדים הנמצאים במצוקה, וקיבלה מוייזר כתף חמה ואוהדת.

במקביל, נוצר קשר עם קיבוץ כפר עזה, בעזרתה של אתי בן משה, תושבת העיר. בקיבוץ התלהבו מהיוזמה הברוכה והפרויקט יצא לדרך.

מאחר וילדי בתי הספר יצאו לחופשה, רתמה וייזר בעזרתה של מירי זוהר, מנהלת תחום הצהרונים במגוונים, וזוהר מנור, אחראית על קייטנות מגוונים, את ילדי הקייטנות של מגוונים למבצע. הילדים התלהבו מאד מהמשימה החשובה ועד מהרה נאספו מאות מכתבים, ציורים, ברכות ויצירות, שנארזו בקרטונים גדולים ויצאו השבוע עם רכב הקיבוץ בדרכם לילדי כפר עזה.

במועצת הנשים הוותיקה מביעים סיפוק מהצלחת המבצע ואומרים כי, "תקוותנו היא שהמצב ביישובי עוטף עזה יירגע במהרה, השקט יחזור והשדות יפרחו עם בוא הגשם הראשון. בכל מקרה, גרעין הידידות והשיתוף בין ילדי רמת השרון לחבריהם בדרום ניטע-  ואולי יביא לתחילתה של ידידות מופלאה ומשתפת". 

וכפי שכותב אחד הילדים: "אנחנו חושבים עליכם ומתפללים שתפסק האש והצבע האדום ותוכלו לצאת שוב אל השדות הירוקים. אנחנו אתכם".  

 

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יריד החקלאים הראשון יוצא לדרך
רוכב אופנוע נהרג סמוך למושב ישרש
אודי ואושר
פסטיבל הבריאות הראשון בירושלים
"צאו אחוזה SALE"
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
פרי נתיב, סמנכ"לית העירייה מסיימת את תפקידה
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
שלושה פצועים בקטטה בקרית ים