רמת השרון

עוטפים באהבה את ילדי עוטף עזה

ביוזמה של מועצת הנשים הוותיקה ובשיתוף עם מועצת הנשים היישובית ומגוונים הועברו מאות מכתבי תמיכה, ציורים וברכות מילדי רמת השרון לילדי כפר עזה, שחווים בסביבתם את טרור העפיפונים

תמי מאור 19/07/2018
החבילות שנשלחו לילדי כפר עזה (צילום: באדיבות מועצת הנשים הוותיקה)

מאות מכתבי תמיכה, ברכות וציורים שכתבו וציירו ילדי רמת השרון נשלחו השבוע לילדי כפר עזה, שבעוטף עזה, במטרה לעודד את הילדים, שחווים בתקופה האחרונה את טרור העפיפונים שגורם לשריפות באזורם.

תחילת הפעילות הברוכה ביוזמה של מועצת הנשים הוותיקה בראשותה של עדנה חרותי, שהחליטה בישיבתה האחרונה לצאת במבצע להעלאת המוראל של ילדי עוטף עזה.

על הרקע להחלטה מסבירים במועצת הנשים הוותיקה כי, "מצבם הקשה מלשון המעטה, של ילדי עוטף עזה ומשפחותיהם, נוגע ללב כולנו. כתושבי רמת השרון השלווה, קשה להבין  את גודל הטראומה שהם חווים  מידי יום ביומו. חוסר הביטחון ואי הידיעה מה ילד יום, הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלהם ומשפחותיהם. השריפות המשתוללות סביבם ומשאירות שטחים נרחבים משחירים – אינן מוסיפות למצב הרוח הכללי".  

על מנת להגשים את היוזמה, פנתה עדנה לסגנית ראש העירייה ויו"ר מועצת הנשים היישובית דוברת וייזר על מנת שתעזור לגייס את ילדי בתי הספר בעיר, לכתיבת מכתבים אישיים, ציורים ויצירות מפרי דמיונם לילדים הנמצאים במצוקה, וקיבלה מוייזר כתף חמה ואוהדת.

במקביל, נוצר קשר עם קיבוץ כפר עזה, בעזרתה של אתי בן משה, תושבת העיר. בקיבוץ התלהבו מהיוזמה הברוכה והפרויקט יצא לדרך.

מאחר וילדי בתי הספר יצאו לחופשה, רתמה וייזר בעזרתה של מירי זוהר, מנהלת תחום הצהרונים במגוונים, וזוהר מנור, אחראית על קייטנות מגוונים, את ילדי הקייטנות של מגוונים למבצע. הילדים התלהבו מאד מהמשימה החשובה ועד מהרה נאספו מאות מכתבים, ציורים, ברכות ויצירות, שנארזו בקרטונים גדולים ויצאו השבוע עם רכב הקיבוץ בדרכם לילדי כפר עזה.

במועצת הנשים הוותיקה מביעים סיפוק מהצלחת המבצע ואומרים כי, "תקוותנו היא שהמצב ביישובי עוטף עזה יירגע במהרה, השקט יחזור והשדות יפרחו עם בוא הגשם הראשון. בכל מקרה, גרעין הידידות והשיתוף בין ילדי רמת השרון לחבריהם בדרום ניטע-  ואולי יביא לתחילתה של ידידות מופלאה ומשתפת". 

וכפי שכותב אחד הילדים: "אנחנו חושבים עליכם ומתפללים שתפסק האש והצבע האדום ותוכלו לצאת שוב אל השדות הירוקים. אנחנו אתכם".  

 

 


 

עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בהוקרה לרבני וגבאי העיר
בהוקרה לרבני וגבאי העיר
ציוד במאות אלפי שקלים נגנב מעסק בכפ"ס
טייפאיט, משיק קולקציית קיץ מרהיבה המציגה תוספות שיער במבחר גוונים יפהפיים ובאיכות מעולה, פרי פיתוח ארוך ומושקע
טייפאיט מוכנה רשמית לקיץ 2019 ואת?
תנו לקרוא בשקט
מי אחראי על שפיכת האדמה?
''ברוכים הבאים לעולם מיוחד''
 מבצע הזדכות על הצבים
מבצע "הזדכות" על הצבים
אור ירוק לפינוי בינוי בדרך הטייסים