רמת השרון

דואגים לקשישים

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה יעקב קורצקי ממשיך לפעול לקידום הקמת מרכז יום רב תכליתי לאזרחים ותיקים ומרכז תעסוקה לאנשים עם מוגבלות שכלית

שרון יונתן 22/07/2018
קורצקי. צורך במרכז נוסף (צילום: פרטי)

בהמשך להצהרותיו של יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, בדיון בוועדת הרווחה שנערך לפני מספר חודשים, בה הצהיר כי בכוונתו להשקיע משאבים נוספים לטובת הגיל השלישי וקשישי העיר, התקיימה ביום שני פגישה שנועדה לקדם הקמת מרכז יום רב תכליתי לאזרחים ותיקים ומרכז תעסוקה לאנשים עם מוגבלות שכלית. 

במפגש השתתפו קורצקי, מנכ"לית העירייה, גזבר העירייה, מהנדסת העיר, הפיקוח הארצי והמחוזי של משרד הרווחה, מנכ"לית קרן של"ם, יו"ר עמותת א.ל.ה, מנהלת מרכז היום וצוות אגף הרווחה והקהילה.


בישיבה הצהיר קורצקי על רצינות כוונותיו לקדם את בינוי המסגרות ולהעמיד בראש סדר העדיפויות את פיתוח שירותי הרווחה לאזרחים הוותיקים ולאנשים עם צרכים מיוחדים תושבי העיר.

הצוות המקצועי של אגף הרווחה והקהילה פרש בפני המשתתפים את צורכי העיר בפיתוח שירותי הרווחה בתחומים אלו וכן את הנתונים המספריים הכוללים צפי משתתפים לחמש השנים הקרובות. הפיקוח המקצועי של משרד הרווחה ומנכ"לית קרן של"ם, הציגו בישיבה את האפשרויות התקציביות שעומדות לרשות העירייה מהקרנות השונות והנדרש מתקציבי העירייה, וכן את התהליכים הנדרשים מבחינה תכנונית. בפני המשתתפים הוצגו על ידי מהנדסת העיר חלופות למיקומים לבנייה המתוכננת בשטחים למבני רווחה שאושרו בפרוגרמה העירונית.

יעקב קורצקי: "בעיר מתגוררים כ- 10,000 קשישים. מרכזי היום לקשיש מספקים מענה מסגרתי ורווחתי לקשישים ולתשושי נפש. אנו עדים לעלייה מתמדת במגמה של צריכת השירותים במרכזי היום. בעשור האחרון כמעט והוכפל מספר הקשישים המבקרים במרכזי היום לקשיש. בהתאם למגמת עלייה זו יש צורך במרכז יום נוסף או בהגדלה משמעותית של המבנים. אני ער לצפיפות הקשה ולחוסר היכולת לקלוט קשישים נוספים. בחודש שעבר יזמתי סיור להוד השרון, עם הצוות המקצועי ומנהלת אגף הרווחה טלי נדיר, לראות מקרוב מבנים בסטנדרטים חדישים, ורואה בפגישה שהתקיימה אור ירוק להאצת הבינוי החדש למען הקשישים בעיר".


 


עוד ברמת השרון
שרון יונתן 23/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 22/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הכרתי את החברים הראשונים שלי בגיל 18. לא האמנתי שיהיו לי חברים" (א. בוגר 'רקפת')
מפגש האגודה הישראלית לסוכרת
מפגש האגודה הישראלית לסוכרת
סוויטיז מתחם שרונים, סו בינג
פסטיבל "Sweeties" שכולו מוקדש לחטאים מתוקים
הרוגה ושלושה פצועים בתאונה באשקלון
בעקבות הסערה: נזקי נזילות ומים
עתידים לתעשייה
"עתידים לתעשייה"
הדיון בנושא חוק המרכולים- בפני 3 שופטים
הדיון בחוק המרכולים- בפני 3 שופטים
ישיבת מועצה חגיגית