רמת השרון

מחטף או החלפת חדרים?

בית הכנסת במתנ"ס אלי כהן הועבר לחדר בו התקיימה פעילות אגף הרווחה לבני נוער. בעוד שממידע שהגיע ל"לוקאל" עולה כי עובדי הרווחה לא ידעו על השינוי, וברשתות החברתיות עלתה טענה ל"מחטף", טוענים בעירייה כי "מדובר בסך הכל בהחלפת חדרים בתוך המתנ"ס"

שרון יונתן 25/07/2018
מחטף או החלפת חדרים?
הציוד של בית הכנסת בחדר ששימש לפעילות הנוער (צילום: פרטי)

 האם העברת בית הכנסת במתנ"ס אלי כהן בשכונת מורשה לחדר שבו התקיימה פעילות למען בני נוער נעשתה כמחטף או בתיאום עם ראשי אגף הרווחה?                                         

ביום שלישי הועבר ציוד של בית הכנסת שפעל בחדר אחד של המתנ"ס לחדר אחר שבו פעל מועדון חברתי ומרכז למידה של קידום הנוער באגף הרווחה.

ממידע שהגיע ל"קול ברמה" עובדי הרווחה לא ידעו על השינוי וגילו זאת כאשר הגיעו לעבודה ביום שלישי בבוקר. באותו ערב הייתה אמורה להתבצע פעילות קיץ למען בני נוער במקום ולא ברור, נכון לרגע סגירת הגיליון, אם והיכן התקיימה.                                                 

פוסט שעלה ביום שלישי לפני הצהריים בדף הפייסבוק של "רמתשרונים – תושבים למען תושבים" על ידי תושבת העיר הצית בקבוצה דיון שתוך זמן קצר כלל עשרות תגובות:   "תושבי רמת השרון, האם ידעתם שברגעים אלו ממש, מתבצע מחטף מרושע? מרכז קידום נוער רמת השרון, שליד מתנ"ס אלי כהן נחטף ומוסב ברגעים אלה על ידי עובדי עיריית רמת השרון לבית כנסת חדש. זהו מרכז המשמש את נערי ונערות העיר ומעכשיו, כבר לא. בלי ידיעתם של המשרדים לקידום הנוער, בלי ידיעת האזרחים. ככה, מתחת לאף של כולנו".                                                                                    

חבר המועצה גיא קלנר שנכח במקום אמר: "מדובר בפעולה שאינה מתיישבת עם שום הגיון. לפגוע בפעילות בני נוער כה חשובה באזור מורשה לצורך העברת בית כנסת אינה מתקבלת על הדעת. הפעולה בוצעה באופן חד צדדי ואגרסיבי ללא תיאום עובדי אגף הרווחה והמחלקה הרלוונטית. אם היו עושים זאת, היו מוצאים פתרונות אחרים. אנחנו נעמוד על בירור העניין ושינויו בזמן הקרוב".  

המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה עידן למדן: "במקום רווחה וחינוך, מייצרים עוד הדתה.  המרכז המדהים הזה בו התנדבתי בעבר הוא אחד המקומות מעוררי ההשראה בעיר וכעת פוגעים בביתם של בני הנוער בכדי לתת מענה לקומץ מתפללים. אפעל בכדי להחזיר את המועדונית לשימושה המקורי ולאפשר לבני הנוער להמשיך לבלות וללמוד בה,  בחופשת הקיץ ולאחריה.  בד בבד צריך למצוא פתרון גם למתפללי בית הכנסת".

בעירייה הכחישו כי הדבר בוצע כמחטף. מהעירייה נמסר בתגובה: "מדובר בסך הכל בהחלפת חדרים בתוך המתנ"ס. העבירו את בית-הכנסת (שקיים במתחם מזה שלושים שנה) אל חדר קטן יותר וזאת לטובת כיתת לימוד מרווחת יותר לילדי בית הספר הצומח. כמובן שכל ההליך נעשה בתיאום עם כל הנוגעים לדבר".

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מאפה משה בתיבה
מאפה משה בתיבה
ב 30.10 הוד השרון יוצאת לדרך חדשה
ב 30.10 הוד השרון יוצאת לדרך חדשה
הגיעו מים עד נפש
טורניר אזורי במגדל העמק
"שער שוויון" פתחה את העונה במגדל העמק
ההרשמה לשנה הבאה בפתח
סערה בישיבת המועצה
״פטריות קונים רק בסופר"
השטחים נרטבו וניזוקו
תביעה בגין נזקים בבית עסק בשל הצפה בבניין