רמת השרון

האלופה שלנו

תחזיקו אצבעות לליהיא רז, שתייצג את ישראל באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים שתתקיים בגלזגו. ענף התעמלות המכשירים של מגוונים על הגובה. שאפו!

שרון יונתן 25/07/2018
ליהיא רז. מתעמלת מצטיינת (צילום: באדיבות מגוונים)

זהו סיפור על נערה צעירה שאולי ביום מן הימים תשמעו עליה כמי שתייצג את ישראל באולימפיאדה, וגם אם לא, הסיפור שלה בהחלט מעורר השראה. תכירו את ליהיא רז (בספטמבר תהיה בת 15), תושבת רמת השרון, בוגרת חטיבת קלמן ועולה לכיתה י' בתיכון אלון, שתייצג את ישראל באליפות אירופה להתעמלות מכשירים (גילאי ג'וניור) שתתקיים בתחילת חודש אוגוסט בגלזגו שבסקוטלנד.

ליהיא, הנמנית על המתעמלות הטובות בארץ לגילה, מתעמלת כבר 10 שנים בקבוצת הליגה של בית הספר להתעמלות קרקע ומכשירים במגוונים קריית הצעירים תחת הדרכתה של מורן קלפנר, המאמנת הראשית של הליגה, ובאמתחתה רשימת הישגים מרשימה ביניהם זכייה במדליית זהב במכבייה שהתקיימה בישראל ב-2017.                                    

סיפור ההצלחה של ליהיא החל כשמורן קלפנר, מנהלת ומאמנת הקבוצה, הסתובבה בגני הילדים ברמת השרון כדי לחפש כישרונות צעירים ומצאה את ליהיא. "מההתחלה היא הייתה מתעמלת מוכשרת, שהשתתפה בתחרויות ארציות וקטפה הרבה מדליות ומקומות ראשונים", סיפרה השבוע קלפנר בגאווה גדולה.

ואכן, רשימת ההישגים של ליהיא היא מרשימה ביותר, בהתחשב בגילה הצעיר יחסית: ליהיא זכתה 5 פעמים באליפות ישראל ברצף, לפני 3 שנים הליגה עברה בנוסף למסלול האופנינג להתחרות גם במסלול האולימפי ואז ליהיא התחילה להתחרות במסלול הזה שהוביל לתחרויות בין לאומיות. ליהיא מתמחה בתרגיל הקרקע, בשנה הראשונה של המסלול האולימפי היא זכתה בכל המכשירים במקום הראשון. כיום ליהיא מייצגת את רמת השרון בנבחרת ישראל להתעמלות מכשירים.

שנת 2017 הייתה שנה מלאת הישגים לליהיא: מדלית ארד בקפיצות בתחרות בסרביה, מקום שלישי בקרקע בתחרות בהולנד, וההישג המדהים מכולם, מדליית זהב במכבייה במכשיר הקרקע.

זו הפעם הראשונה שנציגה מהליגה של רמת השרון משתתפת במכבייה, אירוע הספורט היהודי הגדול ביותר בעולם. בעקבות העובדה שעמדה בקריטריון הישראלי היא יוצאת, כאמור, לייצג את המדינה באליפות אירופה בגלזגו ושם תתמודד בתחרות הקרב רב על כל 4 המכשירים, הישג אדיר למתעמלת הצעירה.

"לליהיא מוסר עבודה גבוה ביותר, משמעת עצמית גבוהה מאוד, מסירות לתחום והשקעה והתמדה שבדרך כלל לא נראית על ילדות בגילה" מספרת קלפנר, שביחד איתה מאמנת שיר סלומון, ושתיהן מלוות אותה בכל התחרויות.

תמי רז פינצ'וק, אמה של ליהיא, סיפרה השבוע כי העיסוק בהתעמלות לא מנע מבתה להצטיין גם בלימודים: "ליהיא מתאמנת בערך 30 שעות בשבוע, כאשר יש ימים עם שני אימונים. למרות זאת, היא לא מוותרת לעצמה וכל ערב עושה שיעורים אחרי האימון ואם צריך משלימה חומר מחברות. היא סיימה את כיתה ט' בהצטיינות יתרה. היא מאוד פרפקציוניסטית ויש לה דרייב אישי גבוה להצליח בכל מה שהיא עושה".

תמי מספרת כי החלום הוא כמובן השתתפות באולימפיאדה: "אנחנו לא יודעים אם היא תצליח להגיע לאולימפיאדה הקרובה בעוד שנתיים אבל הכיוון הוא בהחלט לאולימפיאדה בשנת 2024. לפני שנתיים וחצי, כמתנה בת מצווה, לקחתי אותה לאליפות העולם שגם התקיימה בגלזגו ושאלתי אותה אם היא חולמת על השתתפות באליפות גדולה. לא האמנתי שזה יגיע כל כך מהר, הרגע הזה שאשב ביציע ואראה אותה באליפות אירופה, בתקווה שהיא תגיע למדליה".

במגוונים ציינו השבוע כי ליגת  התעמלות הקרקע ומכשירים, הפועלת כבר 14 שנים במגוונים קריית הצעירים בהדרכתה וניהולה של מורן קלפנר, מהווה את חוד החנית של בית הספר להתעמלות קרקע ומכשירים הפועל כבר למעלה מ-30 שנים ברשת וממשיך בכל שנה להיות אחת מהגאוות הגדולות של מגוונים. בליגה מתעמלות בכל שנה כ-80 מתעמלות המגיעות מכל אזור השרון והמרכז, הליגה משתתפת בתחרויות ארציות לאורך השנה, יוצאת למחנות אימונים בחו"ל, הבנות מתעמלות בין 3-5 פעמים בשבוע, תחת פיקוחם של 4 מאמנות.

 

 


 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרמלה לכפר סבא
"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"
ב-28 בדצמבר: "מרוץ התחתונים" השמיני
התרגשות מהולה בעצב
נעקצה ע"י יתוש בתאילנד ואושפזה עם סיבוך נדיר
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
בדרך לאליפות אירופה