רמת השרון

"זה יכול היה להסתיים אחרת לגמרי"

במוקד הרפואה הדחופה של מכבי ברמת השרון הצליחו לשלוף חרוז שנתקע בתעלת האף של ילדה בת שלוש וחצי

שרון יונתן 31/07/2018
ד"ר אבנר גורן. מצב מסוכן שהסתיים במהירות (צילום: באדיבות שירותי בריאות מכבי)

מקצועיות של צוות מוקד הרפואה הדחופה של מכבי שירותי בריאות ברמת השרון הצליחו להוציא חרוז מאפה של ילדה בת 3 וחצי.

המקרה אירע בשבוע שעבר, כאשר אמה של יובל, בת 3 וחצי, קיבלה בשעות הצהריים טלפון מהקייטנה כשעל הקו הגננת המודאגת של יובל שהודיעה לה שיובל כנראה דחפה חרוז לתוך האף. "כשניסו לקנח לה את האף או לחפש אותו בעצמן, הן לא ראו כלום ולכן היו קצת סקפטיות לגבי התלונה שלה, אבל יובל התעקשה שהחרוז בפנים ולכן החליטו להזעיק אותי באמצע היום", שיחזרה האם.                            

כשהגיעה לאסוף את בתה מהגן היא ניסתה לתשאל אותה ולהבין מה בדיוק קרה. "היא סיפרה לי שהיא שיחקה בפינת החרוזים בגן ואת אחד מהם דחפה לתוך האף וכשניסתה להוציא אותו, לא הצליחה. היא תיארה לי את הצבע והצורה שלו ואז הבנתי שמדובר במקרה אמיתי וכנראה מסוכן כי החרוז היה תקוע עמוק כך שלא ניתן היה לראות אותו מבחוץ".                                                                             

הן מיהרו למרכז הרפואי של מכבי שירותי בריאות ברמת השרון והתקבלו תוך שניות לטיפול. ד"ר אבנר גורן, רופא ילדים של מכבי ברמת השרון, והאח עבד רעד, ניגשו בעדינות ליובל על מנת לבדוק את המקרה. תוך כמה שניות, הבחינו בחרוז צבעוני בצורת אקורדיון שתקוע באמצע תעלת האף שלה. "החרוז היה תקוע איפשהו באמצע תעלת האף, די עמוק. מקרים כאלה נוהגים להפנות למיון אף-אוזן-גרון מכיוון שכל נשימה יכולה לגרום לחרוז להידחף פנימה לתוך הריאות וזה מאוד מסוכן", מסביר ד"ר גורן.                                              

הוא ביקש מהילדה לשבת על ברכי אמה ובעדינות רבה, בעזרת הצוות הרפואי, שלף בבת אחת ובמהירות את החרוז שהיה תקוע בפנים. הילדה והאם ההמומות לא שיערו שהפעולה תהיה כל כך מהירה וחלקה. "שלפנו חרוז בעל נפח באורך 3 ס"מ מאפה של ילדה בת 3. כל הפעולה ארכה כמה שניות בלבד, בזכות המקצועיות של עבד שמיומן בביצוע בפעולות מהסוג הזה. האירוע הזה הסתיים במהירות ובשלום, אבל יכול היה להסתיים אחרת לגמרי", מסכם ד"ר גורן.  

  


 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
אחרי 7 שנים: נתפס בארון של בת זוגו
חורף מסוכן
כ-250 ספרי תורה תועדו בבתי הכנסת ברעננה
בורג אותר הגרונה של תינוקת
בורג אותר בגרונה של תינוקת
מקבלים השראה
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
בוחרים את אנשי החינוך של השנה