רמת השרון

במי תומכים הירוקים?

לפני כשבועיים, הודיע המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה עידן למדן, כי רשימת מרצ בראשותו תרוץ בבחירות הקרובות עם תנועת הירוקים. בתחילת השבוע הודיע המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה טל עזגד, שתנועת הירוקים תחבור אליו במסגרת משותפת

שרון יונתן 02/08/2018
 (צילום: פרטי)למדן וקארו
עזגד (משמאל) ופרופ' קירשנר (צילום: פרטי)

שבועיים בלבד לאחר שחבר המועצה והמתמודד לראשות העירייה עידן למדן הכריז כי רשימת מרצ תרוץ בבחירות הקרובות ביחד עם מפלגת הירוקים, הכריז השבוע חבר המועצה טל עזגד כי מפלגת הירוקים תחבור אליו במסגרת רשימה משותפת. מבולבלים? גם אנחנו!

בהודעה שהוציא למדן לפני שבועיים הוא ציין כי: "חבר המועצה עידן למדן, יו"ר מרצ רמת השרון והמועמד לראשות העיר, ואורי לוין, חבר המועצה לשעבר ויו"ר תנועת הירוקים בעיר, נפגשו השבוע וחתמו על הסכם לשיתוף פעולה ברשימה משותפת של מרצ והירוקים בבחירות הקרובות למועצת עיריית רמת השרון".

חבר המועצה טל עזגד, המועמד לראשות העירייה, הוציא הודעה בתחילת השבוע ובה כתב:
"חבר המועצה טל עזגד, יו"ר רשימת 'רמת שרון שלנו-רמת שרונים' והמועמד לראשות העירייה ופרופ' שרגא קירשנר, סגן ראש העירייה לשעבר ונציג תנועת הירוקים הארצית בעיר, נפגשו השבוע והחליטו על שיתוף פעולה במסגרת רשימה משותפת בבחירות הקרובות למועצת עיריית רמת השרון". במסגרת שיתוף הפעולה נקבע כי קירשנר יהיה מספר 2 ברשימתו של עזגד.

רשימת הירוקים ברמת השרון זכתה בבחירות 2003 למנדט בודד ואורי לוין נכנס למועצה. כעבור 5 שנים, בבחירות 2008, זכתה הסיעה לשני מנדטים ושרגא קירשנר נכנס גם הוא למועצה, הישג השיא של המפלגה בבחירות מקומיות ברמת השרון. בבחירות 2013 לא הצליחה סיעת הירוקים להיכנס למועצה.

שרגא קירשנר, שכיהן כסגן ראש העירייה (ללא שכר), בין השנים 2011 ל-2013 (החליף את מאיר דורון ז"ל), אמר השבוע: "מפלגת הירוקים פועלת ברמת השרון מלפני שלוש, כאשר לפני 10 שנים נכנסו שני מנדטים ולפני חמש שנים לא הצלחנו להיכנס למועצה. בשתי מערכות הבחירות האחרונות אורי לוין היה מספר אחת ואני מספר שתיים כי אין לי עניין להיות מספר אחת ברשימה".

קירשנר הסביר: "פניתי לפאר ויסנר, יו"ר מפלגת הירוקים הארצית, והוא אישר לי לייצג את הירוקים ברשות המקומית. אני לא מריץ מפלגה אלא הצטרפתי כאיש ירוק לרשימה של טל עזגד ועל כך קיבלתי את ברכתו של פאר ויסנר. אין ביני לאורי שיתוף פעולה מאז שעזבנו את המועצה. אני מתפעל את דף הפייסבוק 'הירוקים ברמת השרון'. אורי לוין הוא איש ירוק בכל רמ"ח אבריו והחליט ללכת עם עידן למדן, אבל הוא לא מונה כיו"ר מפלגת הירוקים מאחר שאנחנו לא מריצים רשימה למועצה".                       

אגב, בדף הפייסבוק "הירוקים רמת השרון" מופיעות בראש העמוד תמונותיהם של קירשנר ולוין. מעניין יהיה לראות האם בדף זה תהיה תמיכה בלמדן או בעזגד, או שכלל לא.

פאר ויסנר, יו"ר מפלגת הירוקים ולשעבר סגן ראש עיריית ת"א, אישר ל"קול ברמה" כי מבחינת מפלגת הירוקים שרגא קירשנר הוא נציג המפלגה בעיר: "הנציג הרשמי של מפלגת הירוקים ברמת השרון הוא פרופ' שרגא קירשנר ולא מישהו אחר. אולי בזמנו היו אנשים אחרים, אבל מבחינתי שרגא הוא האדם הנאמן והירוק ברמת השרון. כל רשימה שהוא מוביל מפלגת הירוקים תתמוך בו. גם אז, כשהיה מספר 2 בהסכמה, וגם היום, מפלגת הירוקים תומכת בשרגא קירשנר וכל בחירה שלו מקובלת עלינו".

למדן (משמאל) וקארו (צילום: פרטי)

למדן (משמאל) וקארו (צילום: פרטי)

עידן למדן מסר בתגובה לדבריו של ויסנר: "יש לציין כי החבירה נעשתה עם תנועת הירוקים ברמת השרון בראשה עומד אורי לוין, פעיליה ופעילותיה, ולא עם מפלגת הירוקים הארצית שכבר שנים לא מתפקדת או עם תנועת הירוקים מתל אביב בראשן עומד פאר ויסנר".    

פאר ויסנר אמר בתגובה על דברי למדן: "אין מושג שנקרא תנועת הירוקים. יש מפלגה שרצה בעבר לבחירות הארציות שנקראת התנועה הירוקה. מפלגת הירוקים רצה בעוד יישובים וחוברת לאנשים שמאמינים בדרך. שרגא קירשנר הוא האיש של הירוקים והוא הקובע ברמת השרון".

למדן הוסיף: ״מרצ וחברי 'הירוקים רמת השרון' בראשות אורי לוין ירוצו ברשימה משותפת בבחירות הקרובות. החבירה בין התנועות היא המשך ישיר לשיתופי פעולה ולשורה של מאבקים משותפים בהם פעלנו יחד. כך ביחס לתוכנית המתאר הפוגענית, וכך נגד מיזמי בנייה דורסניים והרסניים ללא תשתיות וללא היתרים. במקביל שיתפנו פעולה בשמירה על שטחים פתוחים ותכנון שפוי ועוד שורה של מהלכים אחרים לטובת העיר. פעילי שתי התנועות חברו לרשימה משותפת שמשקפת את הערכים שלהם".

אורי לוין סירב להתייחס לנושא. חיים קארו, אחד ממייסדי "הירוקים ברמת השרון", אמר: "הקמנו את מפלגת הירוקים רמת השרון לפני 15 שנים כמפלגה עצמאית שלא קשורה למפלגת הירוקים הארצית. המפלגה המקומית חברה כעת למרצ ברשימה משותפת".

בהודעה שהוציא טל עזגד על שיתוף הפעולה בינו לקירשנר הוא כתב: "הארכיטקט פרופ' קירשנר פועל ציבורית לקדם תפיסה מוניציפאלית של רמת השרון כבועה אקולוגית ברצף הבינוי של גוש דן המשתרעת משמורת הירקון ועד לחוף הים. בעבר, כסגן ראש העיר ומחזיק בתיק התכנון, פעל שרגא קירשנר ביחד עם טל עזגד במסגרת ועדות הבנייה ויזם הקמת מנהלת להתחדשות עירונית ליישום תמ"א 38 מתוך מדיניות לשימור המרקם העירוני והתחדשות ירוקה של ליבת העיר, העביר במועצת העיר החלטה  להתנות את תוכניות הבנייה בתקן ירוק וניהל מדיניות תכנון לפינוי בינוי בשיתוף הציבור, כמו כן ניהל שרגא את הרחבת שכונת נווה גן תוך קידום פיתוח התשתיות  בקריטריונים ירוקים של פיזור, תחבורה, שטחים ירוקים, מיחזור וכד'. באותה רוח כיום פועל ליצירת אזורי תעסוקה ובילוי בצפון גלילות המשלבים קמפוס יצירתי למדיה חדשה ותעשיית "קלין-טק", וכן את התחדשות אזור התעשייה במורשה כ"שכונה צעירה" המשלבת תעסוקת הי-טק, מגורים ותרבות. פרופ' קירשנר מתכנן להמשיך ולפעול בעשייה הציבורית ומשוכנע שהציבור ימשיך וייתן אמון בתפיסת העולם של סיעת הירוקים בהנהגתי".

עזגד ציין השבוע כי בקרוב תתקיים פגישה בינו לקירשנר וויסנר כדי לדבר על התכנים שיהיו חלק ממצע הבחירות של הרשימה.

 

 

sharony@local.co.il

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הציבור אמר את דברו"
בן קיסר
ים של פעילויות לחופש הגדול באושילנד כ"ס
מטראז' בנוי כמעט זהה אך המחיר שונה
פרסום ראשון: קואליציה חדשה בהוד"ש
ממשיכה הרצת הרכבת המהירה לי-ם
נחשף אתר פיראטי ששימש כמחלבה
פעוט טבע בצפת - מצבו אנוש
פסקל ברקוביץ ויעל ארד
רשת מלונות דן אירחה את הספורטאים הפראלימפים