רמת השרון

דרושים מנהלים

חודש לפני פתיחת שנת הלימודים ולבתי הספר התיכונים אלון ורוטברג ובית הספר היסודי אמירים ברמת השרון טרם נבחרו מנהלים

שרון יונתן 02/08/2018
קפלינסקי. בטוח שהמינויים יהיו ראויים (צילום ארכיון: פרטי)

חודש בדיוק לפתיחת שנת הלימודים ועדיין לשלושה בתי ספר לא מונה מנהל או מנהלת לשנת הלימודים הבאה. מדובר בשני התיכונים, אלון ורוטברג, ובבית הספר היסודי אמירים. כזכור, לפני חמישה שבועות דיווחנו בכתבת שער ב"קול ברמה" על עזיבתו של ד"ר יהודה יעקבסון, מנהל תיכון אלון ב-17 השנים האחרונות.                                                       

יעקבסון, המכהן גם כסגן יו"ר התאגדות המנהלים הארצית, התמנה לאחרונה כראש היחידה להכשרה להוראה, בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב.                            

שבוע לאחר מכן התבשרנו כי תמי קידרון, מנהלת תיכון רוטברג בחמש השנים האחרונות, החליטה לעזוב את תפקידה לאחר 21 שנים בסך הכל בבית הספר.                                   

שבוע חלף ודיווחנו על עזיבתה של נורית בר-לב מניהול בית הספר אמירים לאחר 13 שנים בתפקיד. נורית, אשתו של רמי בר-לב, המועמד לראשות העירייה, עבדה בסך הכל 25 שנים במערכת החינוך ברמת השרון. יש לציין כי האחריות על מציאת מחליף לניהול בית הספר אמירים היא על משרד החינוך ואילו לגבי התיכוניים האחריות היא של העירייה.

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית, התייחס השבוע לנושא ואמר: "בשלוש שנים האחרונות התחלפה השדרה הניהולית ברוב בתי הספר בעיר מהיסודיים ועד חטיבות הביניים. מפקחות משרד החינוך וראש אגף החינוך השכילו למנות לבתי הספר מנהלות חזקות עם חזון להגשמה ויעדים למימוש. מינויים אלו, נעשו ברובם בין סוף חודש יולי לסוף אוגוסט ללא השפעה שלילית על תפקוד בתי הספר וזאת הודות גם לסגניות מנוסות וצוותי ההוראה הנהדרים העובדים בעיר שלנו. חרף דוחק הזמנים, אני סמוך ובטוח כי גם בשלושת המינויים הבאים בבית ספר אמירים ובתיכונים רוטברג ואלון, ייבחרו לתפקיד מנהלות ומנהלים ראויים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך עדיין בהליך איתור מנהלת לבית הספר אמירים לשנת הלימודים הבאה. ההליך טרם הסתיים משום שיש כוונה למנות את המועמד או המועמדת הטובים והמתאימים ביותר".

מאגף החינוך בעירייה נמסר בתגובה: עיריית רמת השרון מקיימת הליך בחירה על פי הקבוע בחוק. מועד התהליך החל מהרגע בו הודיעו שני המנהלים על סיום תפקידם. העירייה לא תתפשר על איכות המנהלים שתבחר לשני התיכונים ולכן מתקיים מכרז שני לאחר שבמכרז הראשון לא נמצאו מועמדים מתאימים.

 

שרון יונתן

 

sharony@local.co.il

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל מהסרטים
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
המיזם החברתי חיפאי לשנת 2018
היזמים מנתניה
ילקוט לכל תלמיד
ילקוט לכל תלמיד
מימין לשמאל: ירון גולדמן, רפי סער ראש העיר, יהודה גליק, הדס דיסין ולאה פורת
מאות תרמו לטובת הקהילה בערב התרמה של "ליונס" כפר סבא
הוגשה תביעת רשלנות נגד בי"ח מאיר
מוקפץ נודלס עם ברוקולי ועוף
מוקפץ נודלס ברוטב חמאת בוטנים