רמת השרון

אישום: פרצו וגנבו מאות אלפי שקלים

גיסו של בעל מספרה ותושבת רמת השרון הואשמו כי לאחר תצפיות ממושכות, פרצו לביתו של הספר וגנבו כספת עם מאות אלפי שקלים, מסמכים ושיקים

מיכאל פרוסמושקין 02/08/2018
התכתבויות בין הנאשמים (צילום: משטרת ישראל)

תושבת רמת השרון, בת 31, ותושב אריאל, בן 36, הואשמו בפריצה לביתו של גיסו של הנאשם ובגניבת מאות אלפי שקלים.

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת משטרת מחוז ש"י, הנאשם נשוי לאחותו של בעל מספרה באריאל ועבד בעסק לחלוקת לחם שרשום על שמה של הנאשמת.

לטענת התביעה, במהלך חודש מרס קשרו שני הנאשמים קשר להתפרץ לביתו של הספר ולגנוב כספת שהייתה בביתו. לצורך מימוש התוכנית העבריינית, התחקו השניים במשך ארבעה ימים אחר תנועותיו של הספר, בכך שביצעו תצפיות לעבר ביתו ולעבר בית העסק שבבעלותו.

ב -10 במרס, כך על פי כתב האישום, סמוך לשעה שבע בערב שוחחו השניים בטלפון, והאחרון עדכן את הנאשמת כי בעל הדירה שהה כל היום בביתו. במהלך השיחה הציעה הנאשמת לנאשם השני כי יתקשר אל הספר ויציע לו לבוא לשחק עמו כדורגל, כאשר בזמן זה היא תבצע את הפריצה. אולם, הוא שלל את הצעתה, שכן סבר שהנאשמת לא תצליח לפרוץ את הדלת.

בהמשך, בחלוף כשעה וחצי, שוחחו השניים שוב בטלפון והנאשם עדכן אותה כי נראה כי בעל הדירה עדיין נמצא בביתו. במהלך השיחה היא הציעה כי הנאשם יגיע לבית הספר בעודו רעול פנים ויכה אותו או שיקנה חומר מרדים על מנת שיוכל לגנוב את הכספת. הנאשם לא הסכים להצעה זו.

בסמוך לשעה  עשר נסע הספר עם חברו לבילוי בתל אביב. לאחר כ–50 דקות התקשרה אליו הנאשמת,  שתצפתה על הבית, ושאלה אותו בשפה הערבית היכן הוא נמצא, והוא ניתק את השיחה.

מכתב האישום עולה כי קצת אחרי חצות של אותו יום  הגיע הנאשם ברכב שכור בסמוך לביתו של הספר ופגש שם את הנאשמת. אז, על פי הנטען, פרץ הנאשם לבית בעוד  הנאשמת המתינה לו ברכב. עם כניסתו לבית נטל תיק ובו מסמכים שונים, שיקים וכ-10,000 שקל במזומן. כמו כן  גנב  את הכספת שבה היו כ–200 אלף שקלים. זמן קצר לאחר מכן ירד אל הרכב בו המתינה לו הנאשמת, הניח את הכספת במושב האחורי של הרכב והשניים עזבו את המקום.

בין הראיות: עדותו של המתלונן, עדותו של שכנו אשר ראה את האירוע בחלקו, הודאתו של הנאשם במיוחס לו והפללתה של הנאשמת. עוד טוענת התביעה כי לגבי המניע לפריצה, סיפר הנאשם בחקירתו כי מצבו כלכלי קשה עקב חובות כספיים אליהם נקלע. עוד בתיק החקירה צילומי מצלמות אבטחה ממצלמות אבטחה בסמוך לביתו של המתלונן והתכתבויות המלמדים על נסיבות ביצוע העבירות והקלטות של שיחות טלפוניות בין שני הנאשמים בימים שקדמו לפריצה ובזמן ביצוע ההתפרצות. עוד טוענת התביעה, כי מספר ימים לפני ההתפרצות, התקשרה הנאשמת אל המתלונן, הציגה את  עצמה כסטודנטית וביקשה לדעת מהן שעות הפעילות של המספרה. 

חרף בקשת התביעה להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים, השופט עודד מורנו נעתר לבקשת סנגוריהם של השניים, עורכי הדין אמיר ברכה ויפעת כהן, והורה על שחרורם של הנאשמים למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים. 

 


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגדל חדש יוצא לדרך ברמת גן
נעצר חשוד בתאונת "פגע וברח" בחדרה
ויכוח על חניה הסתיים באיומים
אחים לשטח
אחים לשטח
הצהרת כוונות
 אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
מוצרי בשר הושמדו באטליז בהרצליה
פסטיבל אקולוגי ראשון בעפולה