רמת השרון

שומרים על הפרטיות

מאגרי המידע בעיריית רמת השרון רשומים כחוק ובהתאם לנהלים של הרשות להגנת הפרטיות, כך עולה מתגובת מנכ"לית העירייה, שירלי פאר יגרמן, לשאילתה בנושא של חברת המועצה איריס קלקא

שרון יונתן 07/08/2018
שומרים על הפרטיות
פאר יגרמן. פועלים לפי הנהלים (צילום ארכיון: דוברות)

"ברמת השרון רשומים מאגרי המידע כחוק", כך אמרה שירלי פאר יגרמן, מנכ"לית העירייה בישיבת המועצה השבוע בתגובה לשאילתה שהגישה חברת המועצה איריס קלקא (מרצ). קלקא טענה בשאילתה כי: "דו"ח מבקר המדינה שפורסם בשנה שעברה אודות רשויות מקומיות הצביע על שימוש רב במאגרי מידע הכוללים נתונים אישיים רבים על התושבים כמו כספים, תכנון ובנייה, חינוך, רווחה, כוח אדם, רישוי עסקים, תחבורה וחניה, תברואה ועוד. במיוחד התייחס הדו״ח לאבטחת המידע במועצות שונות". קלקא ביקשה לדעת האם יש לרמת השרון נהלים כתובים וכללים מחייבים לאבטחת מידע ובאיזה אופן מנוהלת הרשאת הגישה למאגרי מידע.

קלקא טענה עוד כי, "הדו"ח מעלה ליקויים שונים הנוגעים לאבטחת מידע במועצות שונות. כך, למשל, עיריות כרמיאל ונצרת עילית והמועצה המקומית תל מונד לא קבעו נהלים, הנחיות וכללים מחייבים לאבטחת המידע. כל הרשויות המקומיות שנבדקו לא מנהלות רישום מעודכן של הרשאות גישה למאגרי המידע שניתנו לכל אחד מעובדיהן ולא מבצעות ניטור יזום של יומני השימוש על מנת לזהות פעולות חריגות אשר גורמים בלתי מורשים ביצעו או ניסו לבצע".

שירלי פאר יגרמן הוסיפה בתשובת העירייה: "אנו עובדים על מול רמו”ט- רשות להגנת הפרטיות, אימצנו  את הנוהל שלהם לנושא מאגרי המידע. לאור זאת, הגדרנו מחדש את מאגרי המידע ובהתאם לנהלים. בנוסף, כל עובד חדש ללא יוצא מהכלל עובר כחלק מכניסתו לתפקיד הדרכה באגף המחשוב בנושא אבטחת מידע וכללי עבודה ברשת. אגף מערכות המידע ערוך להתמודד בין היתר גם אם  תכנים לא הולמים".


sharony@local.co.il

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ונסה וידל אביטן ביום כיף מפנק
בית קפה בשרון
קמפוס אמדוקס יהפוך לפארק הייטק
קמפוס אמדוקס יהפוך לפארק הייטק
סיפורים מהחלל
סיפורים מהחלל ועל ציפורים בכלל
שקוף שזה ונדליזם
ביהמש הורה לנעול את שערי ביהס לאה גולדברג לאחר השעה 20:30
ביהמ"ש הורה לנעול את שערי ביה"ס גולדה מאיר לאחר השעה 20:30
הישג לביהס בגין בהוד השרון
הישג לביה"ס בגין בהוד השרון
המכבסה במפעל מע"ש בסכנת סגירה