רמת השרון

הגביע ששווה מאה

קבוצת הנוער בכדורגל תזכה למענק בסך מאה אלף שקלים על זכייתה בגביע המדינה לפני מספר חודשים. כך אישרה מועצת העיר בישיבתה השבוע

שרון יונתן 08/08/2018
קבוצת הנוער עם גביע המדינה. מענק בסך מאה אלף שקל (צילום: אלן שיבר)

קבוצת הנוער בכדורגל שזכתה לפני מספר חודשים בגביע המדינה זכתה השבוע לצ'ופר נדיר, מענק מהעירייה בסך 100 אלף שקל, וזאת בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה אהרון אלמוג אסולין שהתקבלה במועצה ביום ראשון השבוע.

בהצעתו כתב אלמוג אסולין: "קבוצת הנוער בכדורגל הפעילה במסגרת אגודת הספורט הביאה לראשונה בתולדותיה גביע מדינה. בניגוד לקבוצות תחרותיות המתוגמלות בתמיכות של העירייה כאשר הצטיינות הינה מרכיב בקביעת גובה התמיכה, אין כך הדבר בקבוצת הנוער. לפיכך, נראה לי נכון, בעיקר לאחר שראינו בגמר גביע העולם האחרון מה יכול להיות משקלו הסגולי של שחקן בן 19, לתגמל הקבוצה כך שתגמול זה יופנה להשקעה במהות ולא חלילה בתגמול כספי לשחקנים. כגון: מחנה אמונים מיוחד לקראת פתיחת העונה הבאה, הצטיידות, וכל תחום נוסף שייראה למנכ״ל אגודת הספורט".

אסולין הציע כי, "מועצת העיר מאשר תוספת חד פעמית של מאה אלף ש״ח לאגודת הספורט במסגרת תקציב 2018, שיופנה כולו לקבוצת הנוער בכדורגל עבור תוספת מהותית בתחום המקצועי לפי שיקול דעתו של מנכ״ל האגודה והצוות המקצועי של מחלקת הנוער בכדורגל. תקציב זה יילקח מהרזרבה של תקציב העירייה או מעודפי גבייה אם יהיו וכמוצא אחרון מתקציב החינוך הגדול מאוד".

ראש העירייה, אבי גרובר, הידוע באהבתו ותמיכתו בספורט המקומי, הביע התנגדות עקרונית להצעה ואמר: "מחלקת הנוער מתנהלת בצורה טובה וכנראה מה שמקבלים ראוי וטוב ולכן הגיעו להישגים האלו. לבא פתאום 3 חודשים לפני הבחירות ולהעביר תקציבים מכאן ולכאן בלי בדיקה לעומק זה לא רציני. זה לחפש את הכותרת. אהרון יושב בוועד המנהל של אגודת הספורט וזה המקום לנהל את הדיון הזה ולא במועצת העיר".

אלמוג אסולין השיב: "אני לא מסתכל על ה-30 לאוקטובר. לפני תחילת העונה כדי לתגבר לחינוך למצוינות נותנים תגמול וזה המקום הראוי".

גרובר: "אנחנו מחנכים למצוינות מגיל 5. זאת מערכת שעובדת הרבה שנים וההישגים לא קורים רק במחלקת הנוער של הכדורגל. יש גם ארבע קבוצות במחלקת הנוער בכדורסל שעלו ליגות ולקחו אליפויות. למה להם אנחנו לא מוסיפים? שתי קבוצות בכדורסל לקחו אליפויות. למה להם לא נותנים? אליפות זה הרבה יותר גדול יותר מגביע המדינה. זאת הצעה לא רצינית. נותנים הרבה משאבים ומחלקת הנוער מקבלת מה שהיא רוצה. יש הרבה גופים שהיו רוצים לקבל מאה אלף".

הצעתו של אלמוג אסולין זכתה לתמיכתם של כל חברי האופוזיציה וכן של יעקב קורצקי, סגן ראש עירייה, ונורית אבנר מהקואליציה. אבי גרובר וחברת המועצה רותי גרונסקי, מספר 2 בסיעתו נמנעו בהצבעה.                                                                                    

למרות שהיו חלוקים בדעותיהם החמיא קורצקי לגרובר: "חשוב לי להגיד שראש העירייה שהכי נתן לספורט ולכדורגל זה אבי גרובר".

קבוצת הנוער עברה שינוי, כאשר נפרדה ממאמנה בחמש השנים האחרונות, אורן רותם, שעבר לאמן את קבוצת הבוגרים. את מקומו תפס יוגב צמח ועוזרו יהיה גיא קמין. הקבוצה תפתח את הליגה ב-25 לאוגוסט במשחק חוץ נגד מכבי חיפה.

 

 

 


עוד ברמת השרון
שחקן הכדורסל עומרי כספי ושחקנית הכדורסל בדימוס מיה רשף
כתב לוקאל 19/05/2019
אליפות העולם לטניס בכיסאות גלגלים תערך לראשונה בישראל ברמת השרון
כתב לוקאל 08/05/2019
אלון גילאי דותן. יש לי עוד מלא ללמוד
שרון יונתן 07/05/2019
דר ענבל בכר כץ. עשיתי עבודה נפשית עמוקה
זוהר אליה 11/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפגש נשיאותי
עימות חזיתי
עימות חזיתי
למען הילדים
למען הילדים
מעבדת הסמים בהרצליה
עונשי מאסר לנאשמים בגידול עשרות קילוגרמים של סמים
גדלה בשנה
איילת רוסק, מנכלית מכלול
כמה באמת דירות נוספות לשוק כתוצאה מהתחדשות עירונית?
נלחמים בשחיתות
מודיעין: העיר הכי חופשית
מודיעין: העיר הכי "חופשית"