רמת השרון

נושא תקן החניה עלה לשולחן המועצה

לאחר שהצעת העירייה לעדכון תקן החניה נדחתה בוועדה המקומית עלה הנושא לדיון במועצה, שקיבלה הצעה לפיה היא "מחייבת קיום דיון בנושא החניה בפרויקטים של התחדשות עירונית בפורום שיימצא ראוי לכך ויבטיח קבלת החלטה נטולת פניות פוליטיות"

שרון יונתן 09/08/2018
ישיבת המועצה השבוע. דיון סוער (צילום: שרון יונתן)

אחד הנושאים החמים שעל סדר היום הציבורי ברמת השרון, תקן החניה בפרויקטים של התחדשות עירונית, הגיע ביום ראשון גם למועצת העיר. כזכור, לפני שלושה שבועות נדחתה בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הצעת העירייה לעדכון תקן החניה, כאשר 7 חברי אופוזיציה התנגדו להצעה, ורק 4 חברי קואליציה תמכו בה.

הנושא נדון השבוע בישיבת מועצת העיר בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה אלמוג אהרון אסולין שהציע כי, "מועצת העיר מחייבת קיום דיון בנושא תקני החניה בפרויקטי התחדשות עירונית בפורום שיימצא ראוי לכך על מנת לקבל החלטה נטולת פניות פוליטית".

בהצעתו כתב אלמוג אסולין: "דיון בנושא הנדון התקיים ביוזמת ראש העירייה בישיבת הוועדה לתכנון ובנייה ב-16 יולי. הדיון היה קצר, שטחי, טעון מאוד ולא מעמיק. יתרה מזאת הוא זוהם על ידי מסרונים שנועדו להשפיע בדרך לא ראויה על חברי הוועדה.

"הנושא הינו חשוב ומתוך כבוד לעבודה שנעשתה על ידי עובדי מינהל ההנדסה, נראה לי נכון לקיים דיון מעמיק יותר אשר יוצגו בו כלל השיקולים בסוגיה חשובה זו. לטעמי, אסור היה לקיים הצבעה בנושא וזו גם דעתם של מספר רב של חברי מועצה ושל גורמי המקצוע ככל שיכולתי להתרשם מעמדותיהם בשיחות סגורות ולא פורמליות. 

"דיון זה חשוב שיתקיים שוב במועד מאוחר יותר ובתנאי שכל המידע וההתלבטויות יועלו בו על מנת שניתן יהיה לקבל החלטה שקולה ונבונה ולא כזו שנגועה בשיקולים פוליטיים צרים של ערב בחירות. כך, למשל, צריך יהיה להביא דוגמאות מפורטות מגובות בדו״ח שמאי מדוע תוספות הבנייה הנדיבות שאושרו במסגרת תוכנית רש/3838 ברחובות הראשיים אינן מספקות. וזוהי רק דוגמה אחת מיני רבות אותן על פורום מכובד זה צריך לתת דעתו".

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר כי המועצה אינה המקום לדון בהצעות מסוג זה וכי בכוונתו להעלות את הנושא שוב בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שתתקיים ב-23 בחודש.

גרובר ענה לחברי האופוזיציה: "למועצה אין שום אמירה בסדר היום של ישיבת הוועדה המקומית, לכן כל החלטה שמתקבלת כאן אין לה משמעות בוועדה המקומית. ההצעה נולדה באגף ההנדסה שעשה עבודה יסודית והציע הצעה שהתבססה על נתונים רציניים מצגת וחומר. עברו 3 שבועות ואף אחד מכם לא מצא זמן לבוא ולעבור. היה לכם את כל הזמן ללמוד את ההצעה ולא עשיתם את זה".

טל עזגד השיב לו: "למה לא הכינו אותנו? למה לא קראו לנו להצטרף? כי היה לך נוח לעשות מחטף, אבל שרצית לעשות את כופר החניה ידעתם לשלוח את מי שצריך לשכנע אותנו ולבוא לדיון ערוכים ולהצביע בעד. אתה עושה פה פוליטיקה זולה. לא בטוח שערב בחירות אפשר לעשות מדיניות. לא בטוח שאפשר להעלות את זה לדיון, לא לפני שלושה שבועות ולא בעוד שבועיים".

אלמוג אסולין: "לדבר הזה יש הלכות רוחביות קשה. לא ראוי שדיון כזה יתקיים 90 יום לפני הבחירות".

לדבריו התפרצה ציפי, תושבת רחוב סוקולוב, שאמרה: "אין לכם אחריות על מה שקורה עם התושבים? אנחנו כאן כדי להזכיר לכם שבבית שלנו נופלות חתיכות טיח לרחוב ואין לנו עניין שמישהו יפגע. אנחנו לא יכולים לשפץ את הבית. הוא צריך להיהרס ולהיבנות מחדש. כולם יודעים שעד שיגיע צוות חדש ויביאו יועץ ותוכניות יעברו אולי שנתיים ואין לנו את הזמן הזה. חברי מועצה ראו את המצב. אנחנו מקרה פרטי שמספר את הסיפור של הרחוב הזה. תקן החניה פותר לנו את הבעיה. אין לנו זמן לחכות אפילו עוד חצי שנה".

אלמוג אסולין השיב לה: "אם לא הייתה לנו אחריות לא הייתי מעלה את ההצעה. זאת האחריות שלנו לחייב את המועצה הבאה לקיים דיון מעמיק".

גיא קלנר הוסיף: "אני בעד שיהיה דיון נוסף בהקדם האפשרי. התזה כאילו אני ואחרים אויבי התמ"א לא עומדת במבחן התוצאה. אישרנו פרויקטים של הריסה ובנייה ואם היינו מתנגדים לתמ"א 38 לא היינו מאשרים את הפרויקטים האלו. הניסיון להכפיש אותנו הוא לא במקומו". עידן למדן: "עניינים תכנוניים לא מתקבלים על בסיס אינטרסים פוליטיים".

בתום דיון סוער הוחלט פה אחד לקבל את הצעתו של אהרון אלמוג אסולין.

 

 


 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נורית בר-לב, מנהלת אמירים, מסיימת את תפקידה
ויקי ורפאל נדל, יקירי הקרן ; משה ואיתי חסן, מייסדי הקרן
200 אלף שקלים נתרמו ל"קרן רועי לא אחסר"
דר ספורטה. הוועדה תחליט
בוטל הרכב ועדת מועצת החינוך
ירושלים בחרה במשה ליאון
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
רוכבת אופניים נפצעה מפגיעת רכב
ציפי כהן. אלה תהומות שאי אפשר לתאר אותם
"דיכאון אחרי לידה יכול לקרות לכל אחת"
"שאילתא קטנונית ומיותרת"