רמת השרון

נלחמים בתופעת הסמים

בעקבות שאילתה שהעלה חבר המועצה אהרון אלמוג אסולין בנושא שימוש בסמים, עישון ושתיית אלכוהול בקרב בני הנוער בעיר, לאחר חשיפת השימוש וסחר במסים בתיכונים בעיר בחודש יוני, פירט ראש העירייה את הפעולות שמבצעת העירייה בנושא המניעה

שרון יונתן 09/08/2018
המטרה:  להוריד לאפס את השימוש בסיגריות ובסמים בבתיה
חשוב שהילדים ידעו את הסכנות (תמונה להמחשה iclipart)

ראש העירייה, אבי גרובר, פירט בישיבת המועצה שהתקיימה ביום ראשון את הפעולות שמבצעת העירייה למניעת תופעת השימוש בסמים, עישון ושתיית אלכוהול בקרב בני נוער.

הדברים הובאו בעקבות שאילתה שהעלה חבר המועצה אהרון אלמוג אסולין ובה כתב: "בתחילת יוני 2018 התבשרנו על אירועים חמורים של שימוש וסחר בסמים בשני בתי הספר התיכוניים בעיר. מועצת העיר לא קיבלה שום דיווח בנושא. נראה לי נכון ומחויב המציאות שראש אגף החינוך יציג בפני מועצת העיר יחד עם הממונה על המלחמה בסמים, מה נעשה בבתי הספר בעניין חשוב זה ובעיקר כיצד נערכים לעתיד בעיקר בתחילת שנת הלימודים בעוד חודש ימים. סוגיית הסמים בקרב בני הנוער היא סוגיה סבוכה קשה וחשובה מאוד. זו ודאי אינה בעיה של רמת השרון בלבד ועל כן יש מקום לדעתי לקיים דיון ענייני בנושא: האם מוקצים לכך מספיק תקציבים ומשאבים? האם הם מנוצלים באופן ראוי? מה עוד ניתן לעשות בעניין? מה ניתן ללמוד ממסגרות חינוכיות בערים שכנות שאולי התמודדו עם הסוגיה באופן מוצלח יותר? אין בכוונתי להפוך הנושא לדיון פוליטי. ילדי העיר כולם הם ילדינו ואני מצפה שתינתן סקירה מקצועית ומלאה בישיבת המועצה הקרובה ולא להמתין עד ״לישיבה החגיגית״ באמצע ספטמבר".

גרובר ציין כי מנהל אגף החינוך מרכז את הנושא ומטפל בו במסגרת תפקידו, אבל הוא נמצא בחופשה פרטית ולכן לא יכול להשתתף בדיון זה ולהביא סקירה בנושא והוסיף כי המקום הנכון לדיון בנושא זה הינו הוועדה למיגור הסמים והאלכוהול, בראשותה של חברת המועצה נורית אבנר.

 גרובר פירט את פעולות העירייה בנושא זה: שת"פ הדוק עם מחלק הנוער במשטרת גלילות והגברת הנוכחות והבולטות בבתי הספר אלון ורוטברג, קמפיין חוצות שנמשך מיולי 2017 עד יולי 2018, גיוס הורים לפעילות בכלל בתי הספר בעיר, פתיחת דף פייסבוק ייעודי, העלאת תכנים פרסומיים פעם בשבועיים, קבוצת פעילות בתוך בתי הספר עלומים וקלמן על ידי קב"סית ומדריכת מניעה מטעם הרשות למניעת אלימות והתמכרויות, שולחנות עגולים יחד עם מועצת הנוער היישובית, הגדלת מספר המשתתפים המקבלים 'דיוור ישיר' לתכנים בנושא, הרצאות וסדנאות בחטיבות, בתיכונים וביסודיים על ידי נציג משטרה ו/או מומחה תוכן, העברת פעולות בבתי הספר על ידי הצוות החינוכי, סיירת הורים, 'עיר מדברת מניעה' תוכנית מניעה לצוותי החינוך והמנהלה באגף החינוך, שילוב מדריך מניעה לנוער בסיכון בפעילות במהלך חופשת הקיץ".

גרובר הוסיף: "לא בחודש יוני גילינו שיש שימוש בסמים בבית הספר. היו מקרים שמצאנו נערים שיכורים אחרי מסיבות אלכוהול בבתים פרטיים. זאת תופעה שאנו נעשה הכל כדי למגר אותה, כולל את תופעת העישון בתוך בתי הספר. הדבר הכי גרוע זה לטאטא את זה מתחת לשולחם בתקווה שאם לא נדבר על זה אז זה לא קיים. זה קיים והמערכת מודעת לכך. המטרה היא להוריד לאפס את השימוש בסיגריות וסמים בבתי ספר. המטרה שלנו בשנה הבאה שלא יהיה עישון בכלל בבתי ספר".

נורית אבנר הוסיפה: "הרשות למניעת אלימות והתמכרויות ברמת השרון עובדת בשיתוף פעולה עם כל הגורמים השונים ברמת השרון. יש שיתוף פעולה בין מחלקות עירייה כדי להוריד את מספר התלמידים שמשתמשים בסמים. אנחנו לא חיים בפלנטה אחרת ויודעים שבעיית הסמים קיימת בכל המדינה ולא רק ברמת השרון. חשוב שהילדים ידעו מהן הסכנות וזה מה שאנחנו מנסים להעביר בסדנאות. כבר בפסח, ברגע שהבנו שיש בעיה, יצא מכתב מסודר לכל הורי החטיבות והתיכוניים לכל ההורים וקיימנו סדנאות בבתים והבאנו אנשי מקצוע כדי להבהיר להורים את הסכנות ועשינו זאת בבתי ספר".

אהרון אלמוג אסולין אמר לאחר הישיבה: "עדיין לא מאוחר. אני מציע לגרובר להפוך את הישיבה 'החגיגית' ב-16.9 לישיבת חרום למלחמה בסמים בקרב בני הנוער. די לחגיגות המזויפות והאדרה עצמית על מה שכבר קיים בעיר שנים רבות. אם נשאיר את החלשים אי שם בדרך, הרי שאיבדנו חבורה שבמקום לעסוק בסמים אפשר היה להעלותה על דרך המלך".

 

sharony@local.co.il

 

 

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נרצחה ברמלה
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
פעילות אכיפה למוצרי המזון
עיריית כפר סבא שומרת על בריאות התושבים
פרויקט גרנד אביסרור בבאר שבע
ירידה חדה בבניית דירות במגדלי מגורים בב"ש
יושבת ראש מכבי רעננה, זיוה לב דגן, הודיעה על התפטרותה
ג'ף רוזן במו"מ לרכישת מכבי רעננה
חג המוזיקה הישראלית
בבת ים נותנים מכל הלב