רמת השרון

'תאגיד המים שגה בחיוב החשבון שלי'

תושב רמת השרון טוען כי תאגיד "שרונים" חייב אותו עבור חלק מהצריכה שלו בחודשים מאי-יוני לפי התעריף הגבוה (תעריף ב'- 10.5 שקלים לקוב) למרות שהצריכה שלו הייתה נמוכה מ-14 קוב. "שרונים": החשבון נעשה לפי כללי רשות המים

שרון יונתן 16/08/2018
שגיאה בחשבון המים (תמונה להמחשה iclipart)

שלום בר-טל, תושב רחוב השדות בשכונת נווה גן, טוען כי תאגיד המים "שרונים" שגה בחיוב חשבון המים שלו לחודשים מאי-יוני. לפני מספר שבועות קיבל בר-טל חיוב עבור 13.75 קוב שהתחלקו כך: 12.2 קוב לפי תעריף א' (5.6 שקלים לקוב) ו- 1.55 קוב לפי תעריף ב' (10.5 שקלים לקוב). לטענת בר-טל, מאחר שכל תושב זכאי ל-7 קוב בתעריף א' ומאחר שמספר הנפשות בביתו הוא 2 העירייה לא הייתה אמורה לחייבו בתעריף ב' היקר יוקר, וזאת מאחר שהשימוש הוא פחות מ-14 קוב במצטבר.                                                                                  

בר-טל הסביר השבוע: "בתאגיד המים הוסבר לי שהחישוב נעשה כך מכיוון שבדיקה המונה נעשתה אחרי 53 ימי שימוש וסביר להניח שאם היה נעשה בתום 60 ימים אז היינו חורגים ממכסת ה-14 קוב עבור תעריף א'. לי זה מרגיש כמו 'שיטת מצליח' שבה נוהג התאגיד כי אמנם ההפרש אצלי מסתכם בשקלים בודדים אבל אם עושים את מכפלת צרכני המים בעיר אז כמובן שזה מסתכם בסכומים גבוהים הרבה יותר. אם יצא 13.75 קוב אז זה פחות מ-14 ויש לחייב לפי התעריף הנמוך וזהו".                                                                                 

בר-טל ציין כי העביר את הנושא לבדיקה של עורכי דין ואמר: "אני מצפה מהתאגיד שיחייב אותי לפי הכמות שנמדדה ולא משנה אם הבדיקה נעשתה בתום 53 יום. את שבעת הימים הנותרים שישלימו בחשבון הבא. התאגיד לא צריך לצאת בהנחות לגבי שימוש המים של התושבים. ואם הייתי בשבוע האחרון בחו"ל ולא הייתי משתמש במים? שלא יכנסו לחיי התושבים ולא יניחו הנחות. כמה שיוצא במדידה ככה תחייבו".

מתאגיד ״שרונים״ נמסר: התושב לא פנה ל״שרונים״ לקבל הסבר ועל כך אנו מצרים, יחד עם זאת, ״שרונים״ חישבה את חשבון המים המדובר לפי הכללים והתקנות של רשות המים.

תקנות רשות המים מגדירות כי הזכאות לחיוב על פי תעריף א׳ היא תלוית מספר הנפשות המתגוררות בנכס ומוגדרת 7 מ"ק לנפש בתקופת חיוב. התקנות גם מגדירות 6 תקופות חיוב במשך השנה, הנפרסת על פני 365 ימים. מכיוון שמניין הימים בתקופת חיוב משתנה, מחושבת צריכה יומית בתעריף א׳.

החישוב: הצריכה השנתית לנפש המוכרת על פי תעריף א׳ עומדת על 42 מ״ק בשנה (7*6). במסגרת זו, כמות המים היומית לנפש המחושבת לפי תעריף א׳ היא 0.115 מ״ק ליום (42/365).

פירוט החשבון שלגביו שואל התושב הינה לתקופת חיוב בת 53 יום (רשום בחשבון) ועל כן, חושב בדיוק לפי אופן זה: 0.115 מ״ק ליום, כפול 53 ימים, שווה 6.095 מ״ק. מאחר ובנכס מתגוררות 2 נפשות, הכמות שחושבה על פי תעריף א׳ עומדת על 12.2 מ״ק (צריכה לנפש כפול שתיים).

להמחשה נוספת, בתקופת מדידה של 63 יום הרי שבתעריף א׳ היו מחושבים למשפחה בת 2 נפשות 14.5 מ"ק

שירות הלקוחות ב״שרונים״ זמין לפניות מסוג זה ונשמח להסביר לתושבים הפונים לגבי פירוט חשבונם ואת אופן ביצועו. שרות הלקוחות ב״שרונים״ זמין לכל פנייה ושאלה בכל נושא הקשור בתחום העיסוק של החברה.

sharony@local.co.il

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קשישה כבת 80 נהרגה משאיפת עשן בדירתה בחיפה
קשישה כבת 80 נהרגה משאיפת עשן בדירתה בחיפה
פנסיה חובה – מה חשוב לדעת היום?
נציגי הכיתות בבית הספר
ביה"ס יצחק שדה מוביל אורח חיים בריא
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפ"ס
ראש העירייה– רפי סער
יתוש הטיגריס האסיאתי
שני חולים בנגיף הזיקה נדבקו בעודם שוהים בתאילנד ובצפון אמריקה ואובחנו בישראל
אמא טלי ותלתלי עם מתנה
פורים בחוצות המפרץ
אופנוען נהרג בתאונה