רמת השרון

'הילדה בדיכאון וזה לא מעניין אף אחד במשרה"ח'

כך אומרת תושבת העיר שבתה, שנמצאת על הרצף האוטיסטי, עדיין לא שובצה ללימודים. לטענת האם, משרד החינוך מתעקש שהילדה תלמד בנתניה למרות שבחטיבה בהרצליה יש כיתת חינוך מיוחד בה לומדים 8 תלמידים, שלמדו איתה ביסודי

שרון יונתן 16/08/2018
עדיין בלי שיבוץ (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

"הבת שלי נמצאת במצב נפשי ממש לא טוב בגלל שעדיין לא נמצא פתרון עבורה לתחילת שנת הלימודים", כך אמרה השבוע מיטל שאת סיפורה של בתה הבאנו ב"קול ברמה" לפני חמישה שבועות. מדובר בילדה שנמצא על הרצף האוטיסטי ולמדה בשנתיים האחרונות בכיתת תקשורת בבית ספר יסודי בהרצליה. כעת, כשהיא עולה לכיתה ז' לא נמצא עבורה פתרון ברמת השרון או בהרצליה ומשרד החינוך מתעקש לשבצה בבית ספר בנתניה, דבר אליו מתנגדים הוריה.                                                                         

השבוע אמרה מיטל: "הפנו אותנו לחטיבת ביניים בנתניה אבל אנחנו לא מעוניינים שהיא תיסע כל יום עד נתניה. יש פתרון בחטיבת ביניים בהרצליה, כאשר יש שם כיתה של חינוך מיוחד שיש בה 8 תלמידים שלמדו איתה בבית הספר היסודי ואנחנו רוצים שהיא תמשיך ללמוד איתם, אבל במחוז ת"א מתנגדים להוסיף ילד מעל 8 ילדים. השיבוץ בנתניה בא לא כדי לעזור לבת שלי אלא כדי לסגור להם כיתה בנתניה ולזה אנחנו לא מוכנים. אם היא תלמד בהרצליה היא תמשיך עם הילדים שלמדו איתה בבית הספר היסודי בהרצליה וזה מה שאנחנו רוצים. ממה שאנחנו יודעים יש תקדימים במחוזות אחרים, להכניס ילד תשיעי לכיתה של שמונה תלמידים אבל במחוז ת"א מתנגדים לזה והבת שלי עדיין ללא פתרון. בכל מחוז אחר זה היה קורה אבל לצערנו במחוז ת"א זה לא קיים. חשוב לי לציין שהטענות שלנו מופנות רק נגד משרד החינוך כי ראש העירייה איתנו ומנסה בכל הכל לעזור ולהשפיע והרבה מנסים לעזור. העירייה אפילו הייתה מוכנה לפתוח עוד כיתה בעיר, אבל יש התנגדות לכך מטעם משרד החינוך".

 מיטל מספרת לגבי מצבה של בתה: "הילדה בהתמוטטות, בדיכאון ובמצב נפשי לא טוב וזה לא מעניין אף אחד במשרד החינוך. האבסורד הוא שמהמחוז אף אחד לא הרים טלפון ולא דיבר איתנו. התחושה שלנו שאנחנו תקועים להם כמו עצם בגרון. הם ביקשו שנבחר מהר לגבי השיבוץ בנתניה כי אנחנו תוקעים להם את השיבוצים. מה זאת אומרת אנחנו תוקעים לכם את השיבוצים? עצוב שמבחינתם היא רק שם כדי להשלים כיתות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: לתלמידה יש מסגרת חינוכית בשנת הלימודים הבאה. לצערנו, המסגרות המתאימות בהרצליה מלאות לחלוטין ולפיכך שובצה התלמידה במסגרת מתאימה בעיר נתניה. יצוין כי בכיתה זו שובץ עוד תלמיד שלמד עם התלמידה בהרצליה.

 

sharony@local.co.il

 


 

 

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצטיינים ימיים
מצטיינים ימיים
זכויות למלצרים
פרוקיט בית בחורש של קבוצת לוינשטין ביקנעם
בכמה נמכרה וילה ביקנעם?
"סחטנות לא תרתיע"
נערכים לחגים
על אהבות וחרדות
על אהבות וחרדות
תיכון על אזורי חדש בתל אביב יאפשר לימודי קולינריה בשילוב בגרות איכותית
להתכונן לבגרויות עם השף חיים כהן
נעצרו גבר ואישה בחשד לתקיפה של אדם אחר
נעצרו גבר ואישה בחשד לתקיפה של אדם אחר