רמת השרון

"מותר לי להתמודד"

בעוד איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר שהורשע בעבירה שיש עמה קלון, מצהיר כי הוא הודיע למשרד הפנים שהוא מתמודד לראשות העירייה וכי החוק מתיר לו להתמודד, טוען המתמודד לראשות העירייה עידן למדן כי רוכברגר מטעה את התושבים, ומבטיח לעתור לבג"צ אם מנהל הבחירות יאשר לרוכברגר להתמודד

שרון יונתן 16/08/2018
רוכברגר. הודיע שהוא מתמודד (צילום: פרטי)

שאלת "מיליון הדולר" במערכת הבחירות ברמת השרון היא האם איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, שהורשע לפני כשלוש שנים בעבירות שיש עמן קלון, יוכל להתמודד על ראשות העירייה פעם נוספת. תשובה חד משמעית על שאלה זו לא תינתן לפני תחילת חודש אוקטובר מהסיבה הפשוטה, על הרשימות להגיש את שמות המועמדים ב-26 וב-27 בספטמבר ורק לאחר מכן תתבצע בדיקה עבור כל המועמדים, האם הם כשירים להתמודד, כך שחודש אוקטובר אמור להיות "חם" במיוחד מבחינת מערכת הבחירות.

פוסט שהעלה רוכברגר בשבוע שעבר גרם לתסיסה במערכת הפוליטית. "זהו. רגע האמת הגיע, הקץ לשמועות, לספקולציות ולחצאי האמיתות. יצאתי לדרך יחד עם שותפיי", כתב רוכברגר וציין כי אחד התנאים לבחירתו הוא שהחוק יתיר לו.

רוכברגר הפנה את הציבור ללינק שבו ישנה התייחסות משפטית שאותה חיברו עו"ד דויד אלון, עוזרו האישי לשעבר, ועורך דינו גלעד כצמן שכתבו בחוות דעתם: "השופט עידו דרויאן (השופט במשפטו של רוכברגר- ש.י.) הגדיר את השלכות הקביעה בדבר הקלון ואת תקופת הקלון והגביל אותה עד לאחר הבחירות הראשונות שלאחר פקיעת כהונתו של יצחק רוכברגר אשר כידוע התקיימו ביום 12 בינואר 2016. מהאמור לעיל עולה כי יצחק רוכברגר רשאי להתמודד לראשות עיריית רמת השרון בבחירות אשר יתקיימו בחודש אוקטובר 2018".

עידן למדן, חבר המועצה והמועמד לראשות העיר, תקף את רוכברגר בפוסט משלו כשכתב: "פעם הורשע במרמה, היום עוסק בהטעיה. אחרי שהורשע בזיוף, מרמה ובהפרת אמונים, רוכברגר ממשיך להוכיח שאמינות היא ממש לא הצד החזק שלו. 'אני נשמע לחוק כשהוא מאפשר לי לחזור הביתה', כתב רוכברגר בפייסבוק. באמת איציק? "ההוכחה של רוכברגר היא:  'התייחסות משפטית רשמית בהתאם לחוק ולקביעת כב' השופט עידו דרויאן'. רשמית? שופט? מנהלת הבחירות? מסתבר שלא רשמית ולא בטיח, רק שני עורכי דין שעובדים בעבור רוכברגר וניסחו בעבורו ולבקשתו חוות דעת.

"בקיצור, מי שפעם הורשע בזיוף ומרמה, עובר להטעיה. רוכברגר, אתה יודע שיש קלון וצריך אישור של מנהל הבחירות, בסוף ממילא תחזור לבית הפרטי שלך, אז תחסוך מאיתנו מראש את המבוכה ותישאר שם".

למדן, המועמד היחיד שהצהיר כי יעתור נגד החלטה שתאשר לרוכברגר להתמודד, אמר השבוע: "אני די בטוח שלא יאשרו את מועמדותו של איציק ואם בטעות יאשרו שאין תוקף לקלון אז אני אעתור נגד ההחלטה".

למדן. רוכברגר עוסק בהטעיה (צילום: שלומי יוסף)

למדן. רוכברגר עוסק בהטעיה (צילום: שלומי יוסף)

גורם פוליטי נוסף ברמת השרון אמר השבוע באותו עניין: "עובדה היא שרק ועדת הבחירות המרכזית יכולה להתיר לרוכברגר להתמודד. עובדה היא שהדבר עדיין לא קרה, וכנראה גם לא יקרה. אבל זה לא מפריע לרוכברגר, שמתנהל בשבועות האלה כאילו שהחוק אינו חל עליו. כאילו שהוא משיח בן דוד שתושבי רמת השרון מחכים לישועתו. הגיע הזמן שרוכברגר ינהג באחריות ובהגינות ויימנע מלהכריז מעל כל במה שהוא 'חוקי', משום שבכך הוא מרמה את התושבים. אין מילה אחרת לומר זאת, זו הונאה וגניבת דעת של עשרות אלפי תושבים".

איציק רוכברגר אמר השבוע בנוגע לטענות נגדו: "אני יודע שעל בסיס הוראות החוק ועל פי תקדימים אני רשאי להתמודד ואני אומר זאת על פי חוות דעת של צמרת משפטני ישראל. אנייכול להתמודד ואני לא צריך כרגע אישור לא של מרצ ולא של למדן וכל החבורה הזאת. הם לא המאשרים שלי ויכולים לנבוח כמה שהם שרוצים".

בכל זאת איציק, צריך לדייק ולצייןשזה המצב נכון לעכשיו והנושא של הקלון ואישור מועמדותך יתברר רק אחרי הגשת רשימות המועמדים ב-27 בספטמבר.

"אני הודעתי למשרד הפנים שאני מתמודד. נאמר לי חד משמעית שאני צריך להגיש את הבקשה באותו תאריך שכל המועמדים מגישים. במידה ואני אאושר, למי שתהיה בעיה שילך לבית המשפט. ירוצו יערערו ויעשו מה שרוצים. כרגע, מבחינה חוקית מותר לי להתמודד. מבחינה ציבורית מי שיחליט אלו תושבי העיר. אם מישהו היה רוצה לעצור את הקמפיין שלי הוא היה צריך להודיע לי. הודעתי רשמית שאני מתמודד. אני מבין שיש מועמדים שהמרוץ שלי מפחיד אותם, אבל מה לעשות, החוק מתיר לי להתמודד".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: הוראות החוק בעניין הגשת המועמדות ברורות. הגשת הרשימות היא ב-26.9 וב-27.9 ורק לאחר ההגשה מנהל הבחירות בוחן ומאשר או פוסל מועמדות.

 

sharony@local.co.il

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט פינוי בינוי במתחם גון קנדי
פינוי בינוי בראש העין
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
שלוש צעירות נהרגו בתאונה בצפון
ארוחת ניצחון
גיא קרויטורו. שילוב של מוזיקה וחזרה בתשובה
צלילי משיח
בכיר במשרד הבינוי והשיכון הואשם בלקיחת שוחד
אושרה תכנית פינוי-בינוי בשכונת קריית שרת ברעננה
 יום הבחירות בפארק נאות קדומים
מצביעים ברגליים