רמת השרון

התוכנית של גרובר

ראש העירייה אבי גרובר מציין שנתיים וחצי להיבחרו לתפקיד ומתכונן לבחירות שיתקיימו ב-30 באוקטובר. בראיון ל"לוקאל" הוא מספר על ההישגים שלו עד כה ועל הצורך לקבל החלטות במועצה בה אין לו רוב, מתייחס לפינוי הישיבה, לתוכנית הנת"צים, ולהקמת בית הספר בחורשת עמל, ומביע אמונה בנצחונו

שרון יונתן 16/08/2018
התוכנית של גרובר
גרובר. "משתדלים להיות קשובים לביקורת" (צילום: אלן שיבר)

בימים אלו עומד אבי גרובר לקראת סיומה של חצי קדנציה כראש העירייה, שנתיים וחצי מאז שמונה לתפקיד בבחירות מיוחדות לראשות העירייה בינואר 2016. ב-30 באוקטובר יבקש גרובר את אמון הציבור להמשך פועלו, כאשר כחודשיים וחצי לפני מועד הבחירות הוא משוכנע בניצחונו. בראיון בלעדי שהעניק השבוע ל״קול ברמה״ מסכם גרובר את הקדנציה הקצרה.

"זאת הייתה חצי קדנציה מרתקת", פתח את דבריו והוסיף: "באתי משנים כחבר מועצה באופוזיציה וליוויתי הכל מהצד. צריך לזכור שנכנסתי למרכז העשייה אחרי תקופה לא פשוטה לעיר. במישור הפוליטי העיר חטפה מכה לא פשוטה, גם תדמיתית וגם בעיות שונות כמו: בתי ספר צפופים מאוד, פקקי תנועה ותשתיות ישנות של עשרות שנים. נכנסתי מיד לעשייה ואחד הדברים שעזרו לי היא שבאתי עם תוכנית ברורה, 'תוכנית גרובר'. ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות, עובדי העירייה ידעו מה אני רוצה לעשות ומהר מאוד נכנסנו לעבודה לפי סעיפי התוכנית".

 אז אבי, בוא תספר לנו על ההישגים שלך עד כה?

 "אני לא אחד שרודף אחרי הכותרות ומנסה לשים את הפוקוס עליי, אבל אני מסתכל על חצי קדנציה ורואה שני בתי ספר יסודיים צומחים חדשים שעובדים ואנשים רוצים להירשם אליהם בגלל ההצלחה של השנה הראשונה. פתחנו את הכניסה לעיר מהכפר הירוק לצומת הראשונים. תוכנית גרובר למעשה התחילה מזה שחבר בא ואמר שנמאס לו כל יום לעמוד חצי שעה בכניסה לעיר. אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שאנשים סתם יעמדו בכניסה לעיר ולא יכול להיות ש-830 תלמידים יושבים דחוסים, שזה מעלה את ממדי האלימות בבתי ספר ואנחנו משלימים עם המצב הזה. אבל יותר מכל מרגשת אותי הרפורמה שעשינו בתחום בעלי צרכים מיוחדים. פתחנו מסגרות חינוך מיוחדות ועשינו פה מהפכה של ממש. לא היה שום גן תקשורת ברמת השרון ועכשיו אנחנו פותחים גן תקשורת שלישי. קייטנות האלופים, העובדה שהם יכולים להגיע לצהרונים. שם הסיעה שלי הוא 'בית' והראינו שזאת לא רק סיסמה אלא קורה ביום יום. עושים הכל כדי שיהיה פתרון לכל בעלי הצרכים המיוחדים. שיפצנו את בית העלמין וחנכנו אולם ספורט חדש בקריית יערים. בנוסף, עבדנו חזק על הקהילה, פעילות שנעשית במגוונים, פתיחת מעונות יום מגיל אפס, הכנסת סייעת שנייה בגני הילדים שזאת מהפכה בתחום החינוך. הקפצתי את ההשקעה בחינוך ב-25 מיליון שקל. רכשנו את הקאנטרי ואנחנו מקבלים המון מחמאות על האופן בו אנחנו מנהלים אותו. אני יודע עד כמה הקאנטרי חשוב לאוכלוסייה המבוגרת יותר, אבל כיף לבוא ולראות את הבריכה מלאה במשפחות עם ילדים צעירים ואת הקאנטרי חוזר להיות כל כך אטרקטיבי כמו בימים שאני הייתי ילד והלכתי אליו. מי שמסתכל על התוצאות שעשינו רואה שהצלחנו להוביל מהפכות ושינויים ושיפרנו בהרבה דברים והכל בחצי קדנציה עם מועצה שלא היה לי בה רוב".

שינית את העיר לטובה?

"חד משמעית כן, העיר עוברת שינוי שחלק ממנו יראה בטווח הארוך כמו פתיחת בתי ספר והכנסת סייעת שנייה. את הפירות של זה נראה בעתיד. מנהיגות טובה היא כזאת שמסתכלת רחוק ולא אומרת איך אני שורד את המחר, לא מתייחסת למשבר הנוכחי של היום אלא מכוונת לעתיד וזה מה שעשינו. ייקח זמן עד שנהנה מכל הפירות של ההשקעה הזאת, אבל עשינו מהפכה ומה שנותן את האנרגיות לקדנציה הבאה זה לקחת את הדברים שהתחלנו ולממש בצורה הטובה ביותר".

החיים ללא רוב במועצה

מזה כשנה וחצי שאין לגרובר רוב במועצת העיר שהפכה להיות לעומתית. למרות רשימת הישגים שמונה גרובר, 9 חברי מועצה מתוך 15 מהווים לו אופוזיציה במועצה. גרובר מסביר מדוע למרות ההצלחות שהשיג קיימת לו התנגדות בקרב רוב חברי המועצה ופלגים בציבור: ״כשאני מסתובב בחוץ ופוגש אנשים אני נהנה מתמיכה ומקבל המון פידבקים חיוביים. המון אנשים פונים אליי ואומרים שרוצים לעזור לי לנצח בבחירות. מה שרואים במועצת העיר זה את הפוליטיקה הקטנה שהייתה גם לפני. חלק מהחברים שמנסים לעשות לי את המוות עשו גם לשירה אבין את המוות והיא אפילו הייתה חברת הסיעה שלהם. זה לא משהו שרק אני "נהנה ממנו".

עוצמת ההתנגדות אליך במועצה מפתיעה אותך?

"אני חי את הפוליטיקה לא רק שנתיים וחצי. ראיתי פוליטיקה ברמה ארצית ומקומית. קיוויתי שהם יצליחו להתעלות. אפשר לראות בישיבות שאני מנסה להיות מעל זה. לא לתת לזה להשפיע על העבודה שלנו. אני רואה שאני מצליח בכך. למרות המועצה, בדברים הגדולים הצלחתי לעשות המון שינויים כאן. עצוב לי על איך שהם מתנהלים אבל אני לא נותן לזה לעצור אותי".

 עד כמה קשה לנהל עיר בלי רוב במועצה?

"תראה, זה לא נעים להיכנס לישיבות המועצה ולראות איך הן מתנהלות. מצד שני, העברנו שלושה תקציבים ואת מרבית התב"רים הצלחתי להעביר. את הדברים המשמעותיים לי הצלחתי להעביר. דברים תקועים על בירוקרטיה במדינה ולפעמים דברים לוקחים קצת זמן. אנחנו מצליחים להתקדם גם בזכות קואליציות שאנחנו מצליחים ליצור במרחב. ברמת המדינה אני מצליח לקדם תהליכים. הכדור חוזר עוד מעט לתושבים והם יקבלו את הזכות לבחור את המועצה מחדש. יש להם את ההזדמנות לתת לי גיבוי ולבוא חשבון עם כל אלו שבחמש שנים אחרונות התנהלו בצורה לא מכבדת. כיום כל חבר מועצה הוא סיעה בפני עצמה וזה לא מפאר את התדמית".

איך ההרגשה לנהל את ישיבות המועצה כשאתה במיעוט?

"צריך לדעת לקחת את זה בעירבון מוגבל. העניין הוא לא האגו שלי, יש לי עיר לנהל. יום יום אני עובד עד שעות מאוחרות ונגעתי בעשרות אלפי תושבים. אני לא יכול לתת לכל הפוליטיקה הקטנה הזאת לתקוע אותי בעשייה, אין לי את הלוקסוס הזה, כי ילדים ותושבים מחכים לפתרונות ואני צריך לדעת לספק. אני מוצא את הדרכים להתמודד עם הקשיים הפוליטיים הפנימיים".

אתה לא נותן לחברי האופוזיציה קצת קרדיט שהם פועלים עניינית לטובת העיר ותושביה?

"כשהייתי חבר מועצה והביאו נושא לדיון, כמו למשל אישור תקציב שנתי, ישבתי עם הגזבר לפני ולמדתי את התקציב לעומק. כך גם בענייני הנדסה. היו לאחרונה דברים שעלו כמה פעמים כמו תקציב ותקן חניה. עברו שלושה שבועות מהדיון על תקן החניה ואף אחד מהם לא בא לשבת עם ההנדסה וללמוד את הנושא לעומק. אם הנושא היה מעניין אותם למה לא למדו אותו עם נציגי ההנדסה? הבאתי תוכנית מתאר. אתה חושב שמישהו מהם הציע חלופה אחרת? שום דבר. הם מדברים הרבה ועושים הרבה פחות".

המניעים שלהם זה רק לשים לך רגליים?

"הם מסתכלים על העתיד הפוליטי שלהם. מחפשים לככב גם אצלכם במקומון ולכן הם מתנהלים כמו שהם מתנהלים, אבל אני לא לוקח את זה למקומות אישיים ומחוץ לישיבות המועצה היחסים הם בסדר גמור. לפעמים האסטרטגיה היא לנסות להביא אותך למקומות האישיים כדי שזה יפגע בתפקוד שלך ואני צריך להיות מעל זה ולא חייב לענות על כל מה שאומרים לי. גם אני הייתי באופוזיציה ובשנת 2015 עזרתי לשירה אבין, שלא הייתי ברשימתה, להעביר את תקציב העירייה. הצבעתי בעד התקציב למרות שידעתי שאני עומד להתמודד מולה בבחירות ועל פניו לא היה לי שום אינטרס לעזור לה להצליח בשנה הזאת. זאת הסיבה שהתושבים, שנה לאחר מכן, ידעו לראות מי פועל לטובת העיר ומי עושה פוליטיקה".

אתה נפגע מאנשים שאומרים שלרמת השרון אין מנהיג?

"האגו שלי הוא לא העניין כאן. אני מסתכל על מה עשינו. אם הכל היה כל כך קל ופשוט אז למה לא עשו זאת קודם? מה שעשיתי בשנתיים וחצי אי אפשר לעשות אם אתה לא מנהיג שיודע להוביל תהליכים, לחבר אליהם גורמים ולוודא ביצוע. ידעתי לעשות את זה ואמשיך לעשות את זה. יש הרבה סגנונות של מנהיגות. מנהיג צריך בעיקר להסתכל קדימה ולראות את טובת העניין ולא לחפש רק את הקידום האישי שלו כל הזמן ואת השם שלו בכותרות ובזה עמדתי יפה. עמדתי בלחצים גדולים וידעתי לעשות הפרדה בין העיקר לטפל ולראייה שורת ההצלחות שאני מציג בסוף החצי קדנציה".

ישיבת ההסדר תפונה 

בוא נדבר על מספר נושאים מרכזיים שיעמדו בלב מערכת הבחירות. עברו שבעה חודשים מאז שדרשת את פינוי הישיבה בבית הכנסת בר יוחאי. איפה זה עומד?

"תראה, את הישיבה הביאו אנשים אחרים לרמת השרון, לפני עשור בערך. נתנו לה מקום וקיבעו את מעמדה בתוך המקום הזה. חברי מועצה בקואליציה הקודמת הבטיחו שהעירייה תמצא מקום אחר לישיבה וכיום אני נאלץ להתמודד עם ההבטחות האלו. פסק הדין הוא לא ברור ולא קבע שצריך לפנות את הישיבה אלא שבכפוף להתחייבות העירייה למצוא מקום. אני נאלץ לפעול ואני בטוח שמה שאני עושה היום זה המהלך הנכון. אני מאמין שהישיבה תתפנה הרבה יותר מוקדם ממה שאנשים חושבים. צריך לדעת לשמור על החוק. עירייה לא יכולה מהיום למחר לפנות גורם שיושב במבנה ששייך לה".

נתת להם חודש ועברו שבעה חודשים.

"כי ככה החוק אומר. פנינו בתום אותו חודש לפרקליטות ואנחנו נמצאים במהלך מול הפרקליטות לבחינת מעמד הישיבה באותו מקום. עשינו בדיקות על ידי חוקרים פרטיים וגורמים אחרים כדי שנוכל לעמוד מול הטענה שלהם שזאת בכלל לא ישיבה. אנחנו טענו בצורה מפורשת שבמקום מתנהלת ישיבה".

המון טוענים שאתה מושך את זה בכוונה עד אחרי הבחירות.

"עד היום הוכחתי בשורה של דברים, שאני אומר משהו אני מתכוון אליו ובסוף מבצע אותו. אין שום קשר לבחירות ועוד לפני המכתב לפינוי בינואר נעשו הרבה פעולות שהיו צריכות להיעשות כדי שלמכתב יהיה תוקף".

הישיבה תפונה?

"אני בדעה שהישיבה צריכה להתפנות והיא תפונה. אנחנו נמצאים בהשלמות מול הפרקליטות ואני מאמין שבשבועות הקרובים ממש הפרקליטות תיתן את דעתה. אם הפרקליטות תצטרף אלינו אז נגיש את העתירה לפינוי ביחד איתה ואם הפרקליטות לא תצטרף אלינו אז נגיש עתירה בלעדיה. אני מאמין שזה יקרה עוד לפני הבחירות".

בוא נדבר קצת על עומסי התנועה בעיקר במורשה.

"נושא התנועה הוא מערכתי ואין פתרון אחד. התחלנו עם שחרור הפקק מהכפר הירוק לרחוב הראשונים ועוד מעט נתחיל בעבודות ברחוב החרושת, הרחוב שעתיד לקלוט את כל התנועה שתיכנס בעתיד מכביש 4. בחודשים האחרונים הצלחנו להביא את נתיבי ישראל ומשרד התחבורה לאשר את הכניסה והיציאה ממורשה. הכניסה תהיה מכביש 4 לכיוון רחוב החרושת בשטח שמדרום למגרש הכדורגל הסינתטי והיציאה תהיה מרחוב החרושת לכביש 5 לכיוון מערב, כאשר דרך דודו דותן נשארת פתוחה. זה נמצא בתכנון מפורט ויש התחייבות שהתכנית הזאת תצא לפועל בשנת 2019. זה השלב הראשון ובעתיד אמור להיבנות המחלף גדול. עוד הישג משמעותי בתחום התנועה הוא קידום כביש העוקף המערבי, שימנע מתושבי הרצליה לעבור בתוך רמת השרון".

מהי עמדתך לגבי בנייה לגובה ברחבי העיר?

"את הדעה שלי אמרתי בתוכנית המתאר. בתוך העיר הפתרון הראוי הוא תמ"א 38 כולל פינוי בינוי של הריסה ובנייה מחדש. הבנייה הגבוהה יותר צריכה להיות בשטחים החיצוניים והרחוקים ממרכז העיר ושם יהיו תשתיות נפרדות לשכונות החדשות. אנחנו יושבים עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם פיתוח ואני מקווה שזאת תהיה בשורה טובה לתושבי העיר".

אתה שלם עם תוכנית הפינוי בינוי במתחם אילת?

"תוכנית מתחם אילת זאת ירושה שקיבלתי ואני קורא לה פאשלה כי היחסים שם אדירים. אם הייתי ראש העירייה בזמן אישור הפרויקט הוא היה נעשה ביחסים נמוכים יותר מהיחסים שנעשו היום. הבאתי חוות דעת שגם ביחס של 1 ל- 3 הפרויקט הוא ריווחי והיום המצב הוא כמעט יחס של 1 ל-4".

לקדם את רחוב סוקולוב

יש תלונות רבות על מצבו של רחוב סוקולוב. מה עשית כדי לשפר את מצבו?

"לא צריך להיות תושב כמוני ברחוב סוקולוב במשך עשור כדי להבין שמצבו של הרחוב קשה ולכן אין פתרון נקודתי שפותר את הבעיה. אנחנו מובילים קו שמעודד את ההתחדשות שלו דרך תמ"א 38/2 ואנחנו רואים התעניינות דרך תושבים וקבלנים. בקדנציה הבאה נוביל התחדשות של הרחוב ובניינים יעברו שיפוץ או הריסה ובנייה. את הכסף בחצי הקדנציה הזאת השקענו במוסדות חינוך ובתשתיות והטיפול בסוקולוב יכנס לקדנציה הבאה. אנחנו נלווה את המהלך בהשקעה מצדנו בנראות של הרחוב".

אתה ממשיך לקדם את הנת"צ (נתיב תחבורה ציבורית) כאשר רבים טוענים שהוא ישרת בעיקר את תושבי הרצליה.

"צריך להבין, כל מה שעשיתי בהחלטה שקיבלתי בזמנו היה לעבור שלב בתכנון. אני תומך בתחבורה ציבורית. אם הנת"צ לא ישרת את תושבי רמת השרון לא יהיה נת"צ. כרגע הנושא עומד בדיונים מול משרד התחבורה ויש לי אי הסכמות מאוד משמעותיות בחלק מהדברים שמשרד התחבורה דורש כמו למשל הסדרי תנועה שמשמעותם הגדלת עומס התנועה הרחובות הפנימיים ולזה אני לא מוכן. לא אסיט את כל התנועה לרחובות הפנימיים כדי לייצר את הנת"צ. אם התכנון יהיה לטובת רמת השרון לצד זה שהתחבורה הציבורית בעיר תהיה אפקטיבית וטובה אז ניכנס לתוך המהלך הזה, אבל בטח שלא בכל מחיר".

אתה מאמין שתצליח לקדם את בניית הספר בחורשת העמל?

"אני מאמין שבחורשת העמל יקום בית ספר יסודי תוך שנה שנתיים, כרגע אנחנו ממשיכים להתקדם. בדיון בוועדת ערר נאמר לי שהייתי צריך לעשות את ההליך ברשות רישוי ולא הבינו למה לקחתי את זה לוועדה המקומית, אבל זה הגיע לוועדה המקומית מהסיבות הפוליטיות. אני נפגש עם ראשי עיר רבים ולכל אחד מהם יש את 'חורשת העמל' שלו. הסתכלתי על טובת הילדים. בשנה הבאה פותחים ברובע הדר 6 כיתות א' של 25 ילדים מקסימום בזכות בית הספר הצומח, אבל צריך להבין שהצומח נותן פתרון ל-6 כיתות בסך הכל ואנחנו צריכים בית ספר של 18 כיתות".

אנצח בבחירות

כאמור, בעוד כחודשיים וחצי יגשו תושבי העיר לקלפי כדי לבחור את ראש העירייה הבא ואת הרכב מועצת העיר. עד כה הציגו 7 מועמדים את מועמדותם, כאשר המעניין ביניהם הוא איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, אם וכאשר יקבל את אישור מנהל הבחירות מטעם משרד הפנים.

אבי, לדעתך, ראוי שאיציק רוכברגר יתמודד על ראשות העיר?

"לא. איציק הורשע בעבירה שיש עמה קלון ולכל הפחות הוא צריך לכבד את החלטת בית המשפט ולשבת בצד את שבע השנים של הקלון ולמלא את חובו לחברה. אני לא מאמין שיאשרו לו להתמודד".

אם יאשרו לו להתמודד, תעתור נגד ההחלטה?

"אבדוק את האמצעים המשפטיים. העתירות יהיו מוצדקות אבל אני אצטרך לקבל החלטה אם לעתור גם".

אתה מסכים עם הקביעה שאיתו או בלעדיו אלו שתי מערכות בחירות נפרדות?

"ברור. איציק היה ראש עירייה וכל אחד שהיה ראש עירייה ומתמודד מול ראש עירייה מכהן שמסיים חצי קדנציה זה עולם אחר, בלי קשר אם זה איציק או בילסקי שחזר בזמנו לרעננה. ראש עירייה שכיהן תמיד חוזר עם תמיכה מסוימת".

אתה חושש מהתמודדות מולו?

"לא. אני מרגיש את הרחוב ויודע שהרבה מאוד אנשים מאמינים בדרכי, גם מבחינת הפעולות שעשיתי וגם מבחינה ערכית. לכן אני בטוח שגם אם רוכברגר יתמודד אנצח בבחירות".

אתה תהיה ראש העירייה הבא של רמת השרון?

"אעבוד קשה בקמפיין ואני בטוח שאנצח את הבחירות. אני מאמין שזה יהיה בסיבוב הראשון. כל החיים חיכיתי להזדמנות הזאת להיות ראש עירייה ומבחינתי זאת מתנה שאני הכי רוצה להמשיך אותה".

להערכתך, כמה אחוז קולות תקבל לראשות העירייה וכמה מנדטים למועצה?

 "לא יודע לגבי אחוזים לראשות, לגבי מנדטים אני מכוון לששה עד שבעה מנדטים".

מדוע אתה חושב שאתה יותר ראוי מהמועמדים האחרים?

"הידע שלי איך מנהלים עיר. בשנתיים וחצי האחרונות הוכחתי, תוך כדי מנהיגות, שאני יודע להפוך את המילים למעשים. אני מתחבר מאוד לסיסמה שלי 'אומר ועושה'. כשבאתי עם תוכנית גרובר אמרו לי שאף פוליטיקאי לא ממש מבטיח מה הוא הולך לעשות. הייתי מאוד זהיר, אבל כמעט בכל סעיף מהתוכנית יש ביצוע או התקדמות בהליך הביצוע. ההיכרות שלי עם העיר ואני יודע מה רמת שרונים אוהבים. היו שנתיים וחצי לא פשוטות כי כמעט בכל נושא היו המון בעד או נגד ותושבי העיר הם מאוד דעתנים ומעורבים וצריך לדעת לחבר אותם סביב נושא וזה לא פשוט. בתוך כל המורכבות צריך לקבל את ההחלטה. הוכחתי שאני יודע לעשות את זה מתוך ראייה ארוכת טווח מה נכון לגבי רמת השרון. גם אם יש קבוצה שמתנגדת רוב התושבים תומכים במהלכים שאני עושה".

 מדוע בחרת בדוברת וייזר כמספר 2 ברשימתך?

 

"את דוברת אני מכיר שנים רבות מאז שהילדים שלנו היו באותו גן. על יכולת הביצוע שלה וההובלה שלה אין ויכוח. הייתה לי הזדמנות לעבוד איתה ולהוביל איתה מהלכים, עשינו עבודה טובה ביחד ויש בינינו תקשורת טובה. דוברת היא דוגמה למי שידעה לשים בצד את האגו שלה ולעשות לטובת העיר והילדים ובמקום הזה אנחנו מתחברים, בחזון להפוך את רמת השרון למקום טוב יותר. יש לנו רשימה מאוד אטרקטיבית כאשר דפנה קפלנסקי תהיה מספר 3".

זה במקרה שהשתיים אחריך הן נשים?

"זה לא קרה במקרה, חיפשתי את האנשים הכי טובים להוביל את העשייה. אני שמח שדוברת הצטרפה ואני שמח שדפנה מצטרפת".

 ריבוי המועמדים לראשות העירייה הפתיע אותך?

"גם בבחירות בינואר 2016 היו בהתחלה המון מועמדים ובסוף היינו ארבעה. חלק מהם רצים בשביל לייצר סיבה לחבירה. בוא נראה אם כולם יישארו עד הסוף. זה לא מספר מיוחד כי כמעט בכל הערים יש את אותו מספר מועמדים וזה חלק מהפוליטיקה המקומית ולא רואה בכך שום דבר מיוחד. אני רואה הרבה אגו שם. אצל חלק מהמועמדים זאת לא פעם ראשונה שהם מתמודדים ולדעתי הם יכשלו עוד פעם".

כמו מי למשל?

"עזוב שמות. אני סומך על תושבי רמת השרון שיודעים למי אני מתכוון. המניעים שלהם לרוץ הם רק כדי לראות את עצמם ראש העירייה. הם רוצים את הכח. אני מסתכל על מה שהם אומרים. יש מועמד שאומר שתוך שנים ספורות הוא יכניס מיליארד וחצי שקלים בשנה הכנסות ארנונה מאזור הסינמה סיטי, כאשר בהרצליה יש אזור תעשייה משגשג ומצליח וכל הכנסות העירייה מארנונה שלא למגורים עומדות על 270 מיליון שקל בשנה. אז שבא בן אדם שאומר שיצליח להביא מיליארד וחצי שקלים הוא לא מבין על מה הוא מדבר ואחד כזה שלא מבין וישר רוצה להיות ראש עירייה זה אפילו מפחיד אותי".

תהיה מערכת בחירות מלוכלכת?

"אני מקווה שתהיה מערכת מכבדת ועניינית וכל זמן שזה תלוי בי זה יהיה כך. הקמפיין שניהלתי לפני שנתיים וחצי היה קמפיין ענייני וחיובי שהציג את תוכניתי ואני אמשיך בדרך הזאת".

מעורבות התושבים

רמת השרון מתאפיינת בהרבה תושבים דעתנים ומעורבים. נראה שהשיח ברשתות החברתיות הפך לאלים ובוטה יותר, אתה גם מרגיש כך?

"אני לא חושב שיש כאן משהו מיוחד שלא קורה במקומות אחרים. בשנים האחרונות זה בגלל כל מה שקרה מבחינה פוליטית והעובדה שהאופי של רמת השרון מקום קטן אז הרבה תושבים מעורבים יותר".

זה מקשה עליך?

"אני דווקא מסתכל על זה בצד החיובי. חשוב לדעת לא להתעלם מאמירתם של התושבים. שאתה ראש עירייה יש לפעמיים נטייה לחשוב שאתה יודע הכל. אני קורא את הדברים, אם כי אני לא כל היום בפייסבוק. אנחנו משתדלים להיות קשובים לביקורת ולנסות להשתפר".

מה הדבר הכי פוגע שכתבו עליך?

"מן הסתם משהו שקשור למשפחה".

והדבר הכי מרגש שכתבו עלייך?

"כל מה שקשור לחינוך המיוחד מרגש אותי מאוד. באים אליי הורים שאומרים לי שהצלתי להם את הילד ושהוא הפך להיות כמו ילדים רגילים. שאני רואה את החיוך של הילדים זה דבר מדהים".

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפלגת העבודה תומכת ברפי סער לראשות עיריית כפ"ס
מעטפה בכביש האוסרת על חנייה
לוקחים את החוק לידיים
שומרים על אווירה נעימה
הרוג בתאונה בצפון
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה
המדליסט שלנו
לראשונה בישראל תחרות ארצית של אמני צבעי מים