רמת השרון

חוזר לקדנציה שנייה

הרכז עודד שעשוע חוזר לקבוצת הכדורסל של רמת השרון. שעשוע מספר מדוע עזב את רמת השרון, מדוע החליט כעת לחזור לשורותיה ואיפה הוא רוצה לראות את הקבוצה בסיום העונה

שרון יונתן 16/08/2018
עודד שעשוע בקדנציה הקודמת ברמת השרון (צילום: אלי נגר)

שנתיים לאחר שעזב את קבוצת הכדורסל של רמת השרון חוזר עודד שעשוע לקבוצה בשאיפה להוביל אותה לליגה הלאומית. שעשוע הגיע לפני אמצע עונת 2015/16 וסחף את הקבוצה לפלייאוף העליון בליגה הלאומית, עונה אחת לפני שירדה לארצית.                                                        

הרכז הוותיק (בן 36 וחצי, 1.86 מ'), שעבר קבוצות רבות בשתי הליגות הבכירות, יורד לראשונה בקריירה שלו לליגה השלישית, לקבוצה ולמועדון שאותו הוא די מכיר. לאחר העונה ברמת השרון עבר להוד השרון ובעונה האחרונה שיחק במכבי רחובות.                                                                          

שעשוע הסביר השבוע מדוע לא המשיך לעונה נוספת ברמת השרון ומדוע בחר לחזור: "היו בינינו אז פערים כספיים והחלטתי לעזוב להוד השרון ואחר כך לרחובות. יכולתי להישאר בליגה הלאומית, אבל בשלב זה של חיי החלטתי להוריד הילוך מהכדורסל ולכן התאים לי קבוצה בליגה הארצית. מאוד נהניתי בעונה ההיא ברמת השרון. יש אחלה אנשים, הנהלה מעולה ויש לי חיבור טוב עם המאמן גיא קנטור. גם לפני שחתמתי ברחובות דיברנו, כך שזה היה על הפרק ועכשיו כל התנאים הבשילו ואני שמח לחזור לרמת השרון ולנסות לעלות איתה לליגה הלאומית. זה חלק מהמטרה שלי לרדת לליגה השלישית".

עודד, עברת הרבה קבוצות במהלך הקריירה. מדוע?

"תראה, אני מתחיל עונה 19 בבוגרים אז מן הסתם עברתי קבוצות. אני תמיד הולך למקום שרוצים אותי ובכדורסל שלנו לצערי, שחקנים שמתחברים לקבוצה ולאוהדים נוטים לקחת אותם כמובן מאליו בסוף החוזה. היו גם קבוצות שנשארתי. רמת גן בתחילה קריירה שיחקתי 4 שנים, ראשל"צ שלוש שנים, אשקלון שנתיים, כך שאמנם עברתי הרבה קבוצות אבל היו גם קבוצות שנשארתי כמה עונות".

מרגיש פספוס על כך שלא הגעת לקבוצות יותר גדולות?

"היו שתי נקודות בקריירה שעשיתי טעות שנשארתי בקבוצות. ברמת גן בקדנציה הראשונה הייתי צריך לעזוב לפני ועוד נקודה אחת שהייתי צריך לעזוב במקום להישאר. לא חושב ששמתי מטרות גבוהות לעומת היכולות שלי. קריירה נמדדת בקבלת החלטות והצבת מטרות והיום אני מרגיש שאם הייתי מקבל הכוונה אחרת או מתנהל אחרת בטוח שהייתי יכול להגיע הרבה יותר רחוק".

ועכשיו אתה יורד לליגה השלישית

"כן ואין לי בעיה עם זה. למעשה מאז שירדתי לליגה השנייה לקחתי את הכדורסל בפרופורציות אחרות לגמרי. אני מאמין שאדע להסתגל לליגה הארצית מהר מאוד".

בטח מצפים ממך להרבה ברמת השרון

"בכל קבוצה שהגעתי ציפו ממני להוביל את הקבוצה וכך היה גם בליגת העל. זה לא משהו שחדש לי. תמיד יש והיו ציפיות ממני".

אתה מסכים שמקומה של רמת השרון הוא בליגה הלאומית?

"מבחינתי רמת השרון מתנהלת כמו ליגת על ומקומה באמת בליגת הלאומית ואני מקווה שאוכל לעזור לה לחזור לשם".

פחות מעלייה יחשב כישלון?

"האמת שאני לא מכיר את הליגה ולא מכיר את כל השחקנים בקבצה, כך שקשה לי להעריך את האיכות שלנו ביחס לליגה".

כואב לך על מצבו של הכדורסלן הישראלי?

"יש בהחלט בעיה ביחס לשחקן הישראלי. יש ללא ספק משהו חמור בעצם הויכוח על כך שהשחקן הישראלי צריך להילחם על ההזדמנויות שהוא צריך לקבל. פה יש משהו מאוד בעייתי. הכדורסל הוא טוב אבל השחקן הישראלי צריך להיות יותר משמעותי בקבוצות. ריבוי הזרים לא תורם לשום דבר ובטח לא לחזון של שחקנים צעירים. זה פוגע בשחקן הישראלי ואין עניין של קידום הכדורסל. זה חטא גדול לענף שלנו".

 

 


 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 05/09/2019
שרון יונתן 04/09/2019
שרון יונתן 28/08/2019
שרון יונתן 27/08/2019
שרון יונתן 22/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
חינוך וקהילה בהוד השרון
האדריכלית טלי שרמן
אדריכלית עיר חדשה ברעננה
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
תיקון מכשירי כושר
תיקון מכשירי כושר
זבולון מחכה למנהיגות עם יכולות אישיות
"נחזק את זבולון ונשמור על נכסיה"
נתן קורולוב , אלוף אירופה בקארטה
אלוף אירופה בקארטה
כתב אישום נגד גנב סדרתי
כתב אישום נגד גנב סדרתי