רמת השרון

בקשה להאריך את תנאי ההפרדה של רוצח עו"ד ענת פלינר

המדינה מבקשת להאריך בחצי שנה נוספת את החזקתו בהפרדה של צעיר מרמת השרון, ששדד ורצח בשנת 2006 את עורכת הדין בביתה ומרצה 21 שנות מאסר. הנימוק לבקשה: "קיומו של מידע מודיעיני בדבר כוונות פגיעה בו"

מיכאל פרוסמושקין 23/08/2018
בקשה להאריך את תנאי ההפרדה של רוצח עו
בקשה להארכת תנאי ההפרדה במאסר (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

הפרקליטות הגישה לפני ימים אחדים בקשה להמשיך את החזקתו בהפרדה של האסיר מרמת השרון שהורשע ברציחתה של עורכת הדין ענת פלינר.

הצעיר הורשע בכך שבהיותו בן 15 רצח את עורכת הדין ענת פלינר בביתה ברמת השרון במהלך שוד שהסתבך. הרצח פוענח אחרי יותר משנתיים לאחר שהנער, אז בן 17, נעצר על גניבה ובבדיקת הדי. אן. איי שבוצעה לו נמצאה התאמה לדי. אן. איי שנמצא בזירת הרצח.

בתחילה נגזרו עליו בבית המשפט המחוזי בתל אביב 18 שנות מאסר בפועל, אך בהמשך בית המשפט העליון החמיר את עונשו ל–21 שנות מאסר.

כיום הוא כבר כבן 28, נשוי ואב לילדה. לחובתו הרשעה בעבירת משמעת בגין התקוטטות עם אסיר אחר בכלא, שלאחריה הועבר לבית סוהר אחר. מאז מרס 2017 הוא מוחזק בהפרדת יחיד, וזאת בשל מה שהוגדר "בשל היותו אלים ובלתי צפוי". הנימוק לבקשה להאריך את תנאי ההפרדה בהם הוא מצוי הוא בשל "קיומו של מידע מודיעיני בדבר כוונות פגיעה בו".

בסוף חודש יולי המליץ סגן מפקד מחוז במשטרה לבית המשפט על הארכת תנאי ההפרדה בחצי שנה נוספת וזאת "על מנת לשמור על שלמו ובטחונו של האסיר, שלומם וביטחונם של אחרים מפניו וכן על הביטחון, הסדר והמשמעת בבית הסוהר".

לבקשת הפרקליטות צורפו חוות דעת רפואית וסוציאלית, תצהיר של קצינת אסירים וכן הסכמתו של האסיר עצמו להארכת החזקתו בהפרדה. לבית המשפט גם הוגש חומר מודיעיני לגביו.

הדיון בבקשת הפרקליטות נקבע ליום רביעי השבוע (לאחר כתיבת שורות אלו) בבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע. על פי הערכות, נוכח הסכמתו של האסיר עצמו, השופט צפוי להאריך את תנאי ההפרדה.


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שבוע החלל מגיע לפרדס חנה כרכור
שבוע החלל מגיע לפרדס חנה כרכור
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
מולי וצומי
אירועי השבוע באושילנד
חוזרים ללימודים
 דר בריל במעבדה
המרכז הרפואי איכילוב פותח מרכז לחקר קאנביס
הורי ותלמידי חט"ב הנגיד השביתו את הלימודים בשעה הראשונה
"סתם נטפלים אליו"
הרכב הפוגע עומד על מעבר חצייה
אישום: נהג ברשלנות ודרס למוות תושב רעננה