רמת השרון

תלמידה שננשכה תובעת את העירייה ומשרד החינוך

בחודש יוני 2017, במהלך שעות הלימודים בבית הספר אמירים השתתפה הילדה בפעילות העשרה במסגרתה הוזמנה לבית הספר מתנדבת עם כלב. לילדים הוצע ללטף את הכלב, אך כשהילדה ניגשה ללטפו, הוא נשך אותה בפניה. על פי התביעה, כתוצאה מהנשיכה, נשארה הילדה עם צלקת בפניה וסובלת מפחדים וחרדות

שרון יונתן 23/08/2018
עו"ד מעוז. מייצג את המשפחה (צילום: יח"צ)

ילדה בת 12 מרמת השרון והוריה תובעים את העירייה ומשרד החינוך בעקבות מקרה בו ננשכה הילדה על ידי כלב לקראת סיום שנת הלימודים הקודמת, ביוני 2017, אז למדה הילדה בכיתה ה בבית הספר אמירים.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד אורן מעוז לבית המשפט השלום בכפר סבא מתואר מקרה הנשיכה: "ביום 25.06.17, התקיים במהלך שעות הלימודים בבית הספר שיעור אליו בית הספר הזמין מתנדבת וכלבהּ במסגרת פעילות 'העשרה' בכיתה. במהלך הפעילות, הוזמנו ילדי הכיתה ללטף את הכלב. כשניגשה הקטינה ללטף את הכלב גם היא, כפי שהוצע לה, התנפל עליה הכלב ונשך אותה בפניה ללא כל התרעה מוקדמת ומבלי שהקטינה עשתה דבר שעלול להוביל לכך. הקטינה, ההמומה, החלה מיד לדמם בפניה ולזעוק זעקות כאב".

הילדה הובהלה לבית החולים "איכילוב", כאשר בחדר המיון אובחן חתך עמוק בשפתה העליונה. "הקטינה המשיכה כל העת את טיפוליה במסגרת הקהילה אולם הגם שטופלה במשחות וקרמים באופן אינטנסיבי, היא נותרה עם צלקת מכוערת בפניה אשר גורמת לה בושה ומבוכה שכן היא נמצאת במקום חשוף לעיני כול בפניה", נכתב בתביעה, "מלבד הנזקים הפיזיים, מאז התקיפה החלה הקטינה לסבול מתסמינים נפשיים בדמות פחדים וחרדות שמעולם לא סבלה מהם לפני".

בכתב התביעה טוענת המשפחה כי כתוצאה מהתקיפה ועד למועד הגשת התביעה נגרמו לבתם נזקים מיוחדים: הפסד השתכרות להורים בעבר 15,000 שקלים, עזרת הזולת לעבר 10,000, הוצאות רפואיות 4,000 שקלים, הוצאות נסיעה או ניידות 2,500 שקלים.

מתוך התביעה: "הקטינה תטען כי אין לנתבעות כל הגנה ע"פ סעיף 41ב לפקודת הנזיקין וכי בנסיבות העניין יש להשית על הנתבעות אחריות מוחלטת לפיצוי התובעים עבור הנזקים שנגרמו להם עקב התקיפה. התובעים יטענו כי התאונה התרחשה כתוצאה מרשלנותן או מחדלן של הנתבעות שהפרו את חובתן לדאוג לסביבה בטוחה בכל מקום במתחם בית הספר על מנת להגן על התלמידים מפני פגיעה. התובעים יטענו כי הנתבעות הפרו כלפיהם חובות על פי חיקוקים המכוונים להיות להגנתה ולטובתה של הקטינה וכתוצאה מהפרת חובותיהן כאמור ומחדליהן של הנתבעות, נגרמו לקטינה הנזקים מסוג הצפוי בחיקוקים אלו".

הקטינה והוריה טוענים כי יגרמו לה נזקים בעתיד: "עקב התקיפה ותוצאותיה סובלת הקטינה מצלקת מכערת, מגרדת ומציקה. צלקת זו היא צלקת בולטת וחשופה לעיני כל בשל היותה ממוקמת בפניה על פני שפתיה של הקטינה, והיא גורמת לה בושה ומבוכה. עובר לתקיפה הייתה הקטינה בריאה בגופה ובנפשה. הקטינה תטען כי כתוצאה מהתקיפה נגרמו לה, יגרמו לה ועתידים להיגרם לה בעתיד הפסדי שכר ו/או הפסדי השתכרות בגין נכות תפקודית במידה העולה על שיעור נכותה לצמיתות, וזאת בין היתר כתוצאה מצמצום שעות העבודה ו/או היעדרויות מחמת מצבה הבריאותי, לרבות היעדרויות לשם קבלת טיפולים רפואיים ו/או מחמת אובדן עבודות מכניסות. עוד תטען הקטינה כי היא תפסיד בעתיד הכנסות מפנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים, חסכונות ואובדן זכויות פנסיוניות".

עו"ד אורן מעוז סיכם את התביעה הארוכה והמפורטת: "בית המשפט הנכבד מתבקש להעריך את נזקיה הכלליים של הקטינה עקב התקיפה בראשי הנזק הבאים: אובדן כושר השתכרות, עזרת הזולת לעתיד. הוצאות רפואיות לעתיד, לרבות רכישת חומרי איפור להסתרת הצלקת או טשטושה, הוצאות נסיעה ו/או ניידות בעתיד; כאב וסבל. אשר על כן, מתבקש בית המשפט הנכבד להזמין את הנתבעים לדין ולחייבם לשלם לתובעים את נזקיה המיוחדים ואת נזקיה הכלליים עקב התקיפה בצירוף הפרשי הצמדה וריבית חוקית ממועד התקיפה ועד ליום התשלום המלא בפועל וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד".

דובר עיריית רמת-השרון, גונן אליאסי, מסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה את המקרה. מיד עם היוודע האירוע, הנושא טופל מערכתית, בשיתוף צוות בית הספר, הנהלת אגף החינוך ונציגי משרד החינוך וכמו כן רועננו הנהלים, בכדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. יצוין כי, עיריית רמת-השרון מבטחת מדי שנה את כל תלמידיה בביטוח תאונות אישיות ע"פ חוק".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך מנוע מלהגיב בנושאים שנמצאים בדיון משפטי. המשרד יגיב לבית המשפט כמקובל".

 

sharony@local.co.il

 


 

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רונן וסרמן. מצוקת חניה באזור הרכבת
אין איפה לחנות סמוך לתחנת הרכבת
נעצרה בחצי
5 טיפים לשינה בריאה
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
המלצות מרכז שניידר לרפואת ילדים לקראת ראש השנה
גן המדע של אילת
הצלצול הוא בשבילם
גלי שחר - חברת מועצת העיר ואחראית על תיק הבטיחות בדרכים, רונית עוזרי - מנהלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים עם נציגי אמדוקס ואור ירוק
רעננה נאבקת בתאונות הדרכים