רמת השרון

דרוש תואר

תואר אחד, אולי שניים. כך הגדיר אבי כחלון, יו"ר קבוצת הכדוריד, את המטרות לעונה הקרובה במסיבת עיתונאים שהתקיימה ביום ראשון

שרון יונתן 29/08/2018
קבוצת הכדוריד במסיבת העיתונאים. לזכות בתואר (צילום: שרון יונתן)

בקבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון לא מוותרים ולאחר שבעונה שעברה הצהירו ראשי הקבוצה כי המטרה היא זכייה בתואר, דבר שלא קרה, המנטרה חזרה גם השבוע במסיבת העיתונאים המסורתית שהתקיימה ביום ראשון בחדר הישיבות בבנין העירייה. יומיים לפני כן גברה רמה"ש בחוץ על קריית מוצקין בגביע ווינר (20 :34) וביום שלישי (לאחר סגירת הגיליון) אירחה את הפועל ראשל"צ במסגרת אותו מפעל.              

בין לבין, כאמור, התקיימה מסיבת העיתונאים, שגם בה פוזרה האופטימיות, בעיקר בשל צירופם של המאמן הסרבי החדש, ולאדן יורדוביץ' וצירופו של חן פומרנץ, מטובי שחקני הענף שגדלו בישראל.                                                              

לפני שנגיע לקבוצה הנוכחית נפרדה רמת השרון מראובן יוספולסקי, מאמנה בשנים האחרונות, שימשיך את עשייתו המבורכת במחלת הנוער. אבי כחלון, יו"ר הקבוצה, אמר לפני שהעניק מגן הוקרה מכובד לראובן: "זאת הזדמנות בשבילנו להיפרד מראובן שאימן את הקבוצה הבוגרת למעלה מעשר שנים". ראובן הודה לכחלון ואיחל בהצלחה למאמן החדש והשחקנים ואמר שהוא בטוח שהם יביאו תואר לרמת השרון.

כחלון פתח את מסיב העיתונאים ואמר: "השנה עשינו שינויים בעמדת המאמן והשחקנים. זה היה מאוד קשה עבורי כי אני וראובן הולכים יד ביד 20 שנים. הבאנו מאמן סרבי בעל שיעור קומה".                                                                                      

ולאדן יורדוביץ סיפר על עצמו: "אני מאמן כבר 20 שנים ויש לי ניסיון רב. מזה 18 שנים אני מאמן הנבחרות הצעירות בסרביה שזכו בהישגים. אני כאן חודש אחד ומההתרשמות שלי המועדון השתפר כל שנה. המועדון מאורגן בצורה טובה מאוד ויש לנו את כל התנאים שאנו צריכים. אני מאוד מרוצה מסגל השחקנים, אווירה משפחתית מאוד. יש לנו מטרות גבוהות ואנו צריכים ללכת שלב אחרי שלב ולהשתפר עם הזמן. אני מאמין בקבוצה שלנו. יש לנו שחקנים שיכולים לשחק בשניים או שלושה תפקידים וזה מהווה יתרון עבורנו".

ראש העירייה, אבי גרובר, חובב ספורט נלהב ואוהד של הקבוצה כבר שנים רבות, אמר: "אני שמח  לראות את הקבוצה שיש פה. אנחנו כבר כמה שנים מראים שאנחנו בצמרת אבל נפלנו על בעיה מנטאלית. יש כאן חבר'ה רמת שרונים שגדלו במועדון. כיף לראות שהם נשארים שנה אחרי שנה. אני מאחל שהשנה נזכה בתואר המיוחל. יש כאן חבורה של גברים שיכולה להביא תואר שיבוא מהמון המון עבודה. שיהיה לכם בהצלחה".                                          

כחלון הוסיף: "התחלנו את האימונים בראשון לאוגוסט והשחקנים עבדו פעמיים ביום ולא שמענו עומס על תלונות וזה מראה על שינוי בחשיבה. את העונה הקודמת סימנו בסוף חודש מרץ מוקדם מהצפוי. אני חושב שבעונה שעברה לא הצלחנו לעמוד במטרות שהצבנו עבורנו ולכן החלטנו לעשות שינויים מרחיקים לכת. היה פספוס אדיר בעונה שעברה, למרות שמה שאני לוקח זה את ההגעה לחצי גמר גביע המדינה ושמינית גמר גביע האתגר. אלו היו ההיילייטים של העונה שעברה. השינוי היה הכנסת של רמת השרונים לתוך השחקנים".                                                                       

כחלון, כהרגלו, לא חושש לצאת בהצהרות: "המטרה העונה היא תואר ואולי שניים. זה לא מופרח ובמצב של הליגה הישראלית אנחנו ראויים לזכייה בתואר. מטרה נוספת היא השתתפות בגביע האתגר. הוגרלנו לסיבוב השלישי בו נשחק בחודש בנובמבר כאשר רק באוקטובר נדע נגד מי נשחק". כחלון דיבר גם על החיבור של הקבוצה לקהל:                          

"אנחנו רחוקים משתי הראשל"ציות אבל אסור לשכוח שמדובר בשתי קבוצות שנמצאות בצמרת במשך 20 שנים וזוכות בתארים. משנה לשנה כמות הקהל שלנו עולה. בעונה שעברה מכרנו מאה מנויים וזאת כמות לא מבוטלת עבורנו. במשחקים מול הגדולות הגיעו 600 צופים ולמשחקי החוץ הבאנו 150 עד 200 צופים שלנו שזה דבר לא פשוט עבור קבוצה כמו שלנו. אני מקווה שהשנה יותר ויותר הצטרפו לפרויקט שלנו".                                                                      

גרובר: "אפשר לראות תהליך שיותר ויותר ילדים מצטרפים למחלקת הנוער שהיא אחת הגדולות שלנו בעיר. הילדים מזדהים עם שחקנים צעירים מרמת השרון שהם המאמנים שלהם והחיבור הזה יהפוך את הילדים להיות אוהדים של הקבוצה. אנחנו כעירייה שמים את הכסף ורואים את הילדים מגיעים לקבוצה הבוגרת אז סימן שהצלחנו. שלא יהיה ספק, בלי כסף ציבורי אין ספורט במדינה אבל זה חוזר לקהילה בזכות גידול ספורטאים צעירים והזדהות עם הקבוצה הבוגרת".                                                                            

עמית גל, קפטן הקבוצה, שמתחיל את עונתו השישית בקבוצה, איחל הצלחה למאמנו החדש ואמר: "יש לנו קבוצה חזקה. שהגעתי לכאן לפני שש שנים אבי אמר שהמטרה להיות בצמרת ועכשיו רמה"ש היא בצמרת וחסר לה התואר הזה כדי להיות סופית שם. השנה יש אווירה אחרת ומשהו שונה. כולם חדורי מטרה כדי להביא תואר. הגיע לפה מאמן מהשורה הראשונה של המאמנים בעולם, מקצוען אמיתי וכבר בפגישה הראשונה הוא סיפר לי על כל השחקנים בליגה, רואים שהוא יודע את העבודה. הוא עובד ממש מסודר ואנו מרגישים שיפור מאימון לאימון. אנחנו צריכים להביא תואר לעיר כי מגיע לה".                             

ברמה"ש תולים תקוות רבות בחן פומרנץ שגדל במחלקת הנוער אבל עזב אותה בגיל 17 ומאז עשה קריירה עשירה, בעיקר בחו"ל. לאחר עונה שבה לא שיחק החליט חן לסגור מעגל ולחזור לקבוצת נעוריו. פומרנץ: "אני נרגש לחזור לקבוצה בעיר בה נולדתי וגדלתי בה וכל משפחתי גרה כאן. כיף לשחק במקום עם רגשות אישיים. בנו כאן פרויקט יפה עם שחקנים מצוינים, מאמן זר והנהלה שרוצה להגיע הכי רחוק. אני רוצה להתרכז כמה שיותר טוב וממשחק למשחק להציג יכולת כמה שיותר טובה. נחמד לי וכיף לי להיות חלק מהתהליך הזה. נקווה שנצליח להביא כבוד לעיר ונדבר על המגרש".                                                                               

על העובדה שלא שיחק עונה שלמה אמר: "אני מרגיש טוב, התאמנתי כל השנה האחרונה וכשחקן מקצוען שמרתי על כושר. כמובן שאצטרך את תקופת ההכנה לחזור לכושר משחק וצריך לזכור שאני חלק מקבוצה ולא משחק טניס. באתי לעבוד קשה ולהשתפר ולנצח כל משחק".                           

לגבי יחסי הכוחות בליגה אמר פומרנץ: "למכבי והפועל ראשל"צ יש קבוצות טובות מאוד וכך גם לאשדוד. אנחנו צריכים לשחק כדוריד יותר טוב מבעבר ואחר כך נראה איפה אנחנו עומדים".                                             

כחלון אמר על חזרתו של פומרנץ: "יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, אמר שלהביא את חן לרמה"ש זה כאילו שהבאנו את מסי. היה חשוב לנו להחזיר אותו ואני שמח שזה קרה". קורצקי הוסיף: "טוטי אמר בעבר שיש לו חלום להביא את מסי לרומא אז אני אמרתי לאבי גרובר שיש לי חלום להביא את חן לרמת השרון. מזמן אמרתי לאבי שקבוצת הכדוריד היא הקבוצה המובילה. וכן, אנחנו רוצים לזכות תארים. רמת השרון היא עיר של ספורט ואין סיבה שלא נזכה בתארים. יש פה פרויקט רציני ואני מאמין שזה יגמר בתארים והקבוצה תהיה המובילה בארץ".

 


 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצעה לסדר: להוסיף גינות כלבים בעיר
בואו להצטלם עם סנטה
חשד: מטפל אלטרנטיבי ביצע עבירות מין
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
ב(ע)ין השורות
אישה נדרסה למוות בשומרון
בשורה משמחת להורי גני 'אם המושבות' בפ"ת
מחזקים את אילת
מחזקים את אילת