רמת השרון

"היא חזרה עם חיוך על הפנים"

לאחר מאבק שנמשך במהלך הקיץ למציאת מסגרת מתאימה לתלמידה תושבת העיר, שנמצאת על הרצף האוטיסטי, היא שובצה בכיתת חינוך מיוחד בבית הספר ליידי דיוויס בתל אביב

שרון יונתן 04/09/2018
נמצא שיבוץ (תמונה להמחשה iclipart)

סוף טוב הכל טוב. בתם של מיטל ועודד, תלמידת כיתה ז', שאת סיפורה הבאנו ב"קול ברמה" בשבועות האחרונים, החלה ביום ראשון את לימודיה בכיתת חינוך מיוחד בבית הספר ליידי דייויס בת"א.                                                  

כזכור, מדובר בילדה שנמצאת על הרצף האוטיסטי ולמדה בשנתיים האחרונות בכיתת תקשורת בבית ספר יסודי בהרצליה. כעת, כשהיא בכיתה ז' לא נמצא עבורה פתרון ברמת השרון או בהרצליה ומשרד החינוך התעקש לשבצה בבית ספר בנתניה, דבר אליו התנגדו הוריה במהלך החופש. לקראת סוף החופש הבינו מיטל ועודד שאין ברירה אלא להתמודד עם השיבוץ לבית הספר בנתניה וביום שלישי שעבר נסעו לשם, אך לאחר שהות קצרה במקום התנגדו שבתם תלמד בו, בעיקר בגלל שמדובר בכיתה של בנים בלבד ובשל מרחק הנסיעה הארוך בבוקר ואחה"צ.                                   

מיטל סיפרה השבוע: "יצאנו מבית הספר בנתניה ושלחתי הודעה לראש העירייה שאני לא שולחת את הילדה שלי לבית הספר הזה. הבנו שזה בית ספר שלא מתאים לה. למחרת, ביום רביעי קיבלתי טלפון מהמפקחת של מחוז ת"א שאמרה ששמעה שיש בעיות. אמרתי לה שאני לא אשלח את בתי לבית הספר בנתניה ואז היא אמרה שאולי יתפנה לנו מקום בבית הספר ליידי דייויס ושאלה אותי אם אני מעוניינת. אמרתי לה בוודאי ולמחרת ביום חמישי אישרו לנו את השיבוץ. בית הספר הזה היה על הפרק מההתחלה. לפני חודש וחצי אמרו לי שהתקבלנו אבל אחרי חצי שעה נאמר לי שזאת הייתה טעות. אנחנו שמחים שעכשיו היא התקבלה והחלה ללמוד שם".

 איך עבר עליה היום הראשון בלימודים?

 "היינו איתה בבוקר והתרשמנו בצורה חיובית מצוות בית הספר, קיבלו אותנו בצורה יפה והבנו שהם מקבלים בצורה טובה מאוד את השונה. הבת שלנו חזרה משם שמחה ועם חיוך על הפנים וזה הכי חשוב. היה חשוב לנו שזה יהיה בית ספר קרוב במרחק של 10 דקות נסיעה מהבית. הם שמונה ילדים בכיתה, שלוש בנות וחמישה בנים. היא עדיין לא מכירה אף אחד אבל אני סומכת עליה שיהיה בסדר. זה שיבוץ שמציל אותה"

 מה המסר שלך להורים אחרים שיהיו באותה סיטואציה בעתיד?

 "לא לוותר אף פעם ותמיד להילחם על מה שמגיע לך ואתה בסוף תצליח. וזהו, אנחנו לא צריכים לעבור יותר ועדות השמה ושלא יעשו לנו טובה, היא משובצת שם עד כיתה י"ב. אני רוצה להודות לראש העירייה שהיה איתנו בקשר רציף ותמך בנו, וגם לאגף החינוך ולכל מי שתמך ודאג לבת שלנו".

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש העיר משה פדלון עם אנשי החינוך המצטיינים
הרצליה מצדיעה לאנשי החינוך
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד
הרב דר מיכאל לייטמן
אחדות וייחודיות בחברה הישראלית: הפרק שחסר באיגרת של משרד החינוך
איתנה ויציבה
אגם רודברג בשמלה של אייזן שטיין
מסיבת הרווקות של אגם רודברג
תמי גרוסמן , ממגישות העתירה
תושבי הרצליה נגד בינוי אינטנסיבי בתקופת הבחירות
כל אחד הוא אור גדול
"מכבסת פתקים"