רמת השרון

אישום: כלא עוזרת בית, איים עליה ושדד כספת

הנאשם, יחד עם נוספים, חשוד כי כלא עובדת משק בית ברמת השרון ושדד כספת שהכילה עשרות אלפי שקלים במטבעות זרים, תכשיטים ורכוש נוסף

מיכאל פרוסמושקין 05/09/2018
שדד את הכספת (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

תושב שטחים, בן 33, הואשם השבוע כי, יחד עם אחרים, כלא עובדת משק בית ברמת השרון ושדד כספת על כל תכולתה.

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי מרחב ירקון, ב–25 בינואר, בשעות הבוקר, שהתה בבית ברחוב ז' בחשוון עובדת משק הבית, כשלפתע הגיע למקום הנאשם יחד עם אחרים אשר הציגו את עצמם כעובדים של חברת החשמל. בעקבות כך, אפשרה להם העובדת להיכנס לבית. זמן קצר לאחר מכן התעורר אצלה חשד בדבר כוונותיהם, ולכן ניסתה ליצור קשר טלפוני עם בעלי הבית. או אז, כך על פי כתב האישום, נטל ממנה הנאשם את מכשיר הטלפון. מיד לאחר מכן, כפי שעולה מעדותה, הנאשם ושותפיו הכניסו אותה לאחד מחדרי הבית, איימו עליה כי במידה ותתנגד למעשיהם, הם יהרגו אותה. נוכח חששה, היא שמרה על דממה.

לאחר מכן, כפי שעולה מכתב האישום, עקרו הנאשם ושותפיו כספת אשר הייתה מחוברת לקיר וגנבו אותה על כל תכולתה, וכן גנבו חפצי ערך נוספים. בסופו של דבר הם נמלטו עם 18,000 יורו, 8,000 אלף דולר, 2,000 באט תאילנדי, 1,500 פאונד, 1,200 פרנק שוויצרי, מסמכים, תכשיטים, מפתחות, תיק עור, שעונים, פנקסי שיקים ורכוש נוסף. לאחר שעזבו את המקום, הזעיקה העובדת את שכנתה אשר שחררה אותה ממקום כליאתה.

כתב האישום - המייחס לנאשם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ושוד בחבורה - כולל עדויות של העובדת הזרה, צילומים ממצלמות  אבטחה בבית המתעדות את כניסת הנאשם וחבריו לבית ואת גניבת החפצים, וכן צילומים נוספים ממצלמת אבטחה של בית סמוך בהם נראה הנאשם מחוץ לבית. כמו כן, בידי החוקרים איכון סלולארי למכשיר הטלפון של הנאשם בזירה. הוא מצידו הכחיש את המיוחס לו וטען כי היה עצור בכלא ברשות הפלשתינית, אך בבדיקה מול הרשות האליבי הופרך.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי לחובתו של הנאשם הרשעות קודמות בעבירות רכוש ואלימות, בגינן ריצה מספר תקופות מאסר ממושכות.  כיום הוא מרצה מאסר בגין שהייה בלתי חוקית בישראל, כשמאסרו אמור להסתיים בעוד כשבוע.

 עם הגשת כתב האישום, מעצרו של הנאשם הוארך עד להחלטה אחרת. בתוך כך יש לציין כי בחודש מאי האחרון עצרה המשטרה שלושה חשודים נוספים בשוד, אך הם שוחררו לאחר שלא התגבשה נגדם תשתית ראייתית מספקת.

 


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הולכים על זה
בדק בית
מצילה חיים
בדרך אל הקלפי
מגדל העמק עם הקשישים
פעילות קהילתית בחווה החקלאית
יום התנדבות בגינה
שותלים ונהנים עם החברים מבית אנוש
גביזון. בקשר הדוק עם המשפחות השכולות
"כדי להצליח בתפקיד צריך להיות רגיש ואמפטי"