רמת השרון

למנצח שיר מזמור

תלמידי קורס "יסודות הניצוח" ברימון השתתפו באירוע סיום הקורס במהלכו ניצחו התלמידים לבדם על תזמורת שלמה ביצירות של גדולי המלחינים

תמי מאור 05/09/2018
אחד ממשתתפי הקורס מנצח על התזמורת (צילום: עופר שובל)

בבית הספר רימון יכולים ללמוד לא רק אלו המעוניינים בקריירה בתחום המוזיקה. היחידה ללימודי חוץ של רימון, מציעה לקהל המוזיקאים החובבים ולחובבי המוזיקה, מגוון רחב של קורסים וסדנאות במטרה לאפשר לכל אחד ואחת לממש בדרכו את אהבתו למוזיקה.

הלימודים ביחידה מנגישים לקהל הרחב את הניסיון המקצועי שנצבר בבית הספר, וההכשרה מועברת על ידי מורי רימון, הנמנים על צמרת המוזיקאים בישראל. 
בין הקורסים המוצעים מתקיים גם קורס "יסודות הניצוח", שמשתתפיו, בגילאים שונים, מגיעים מעולמות שונים ורובם בעלי קריירות מרשימות בתחומים מגוונים שאינם קשורים לעולם המוזיקה. דבר אחד מקשר ביניהם- התשוקה לעמוד ולנצח על תזמורת.

 ביום חמישי (29.8.18), עלו עשרת משתתפי הקורס בפעם הראשונה על בימת המנצחים, והגשימו את חלומם. הם ניצחו על תזמורת שלמה לגמרי לבדם בפני הקהל הרחב, ביצירות של בטהובן, מנדלסון, מוצרט ועוד. הקונצרט התקיים במרכז דורה בנתניה בשיתוף עם התזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית.

לרגע השיא הזה, קדמה הכשרה רבה שניתנה להם מפי מורי רימון: המנצח רוני פורת, שמוביל את הקורס, והמנצח ירון גוטפריד, שהיה שותף לבניית תוכנית הקורס ומעביר בו סדנאות אומן.

במסגרת קורס הניצוח של רימון, נלמדות טכניקות של ניצוח ביד ימין ושמאל, ומושגים מעולם הניצוח כגון קריאת פרטיטורות, גיבוש אינטרפרטציה, ארטיקולציות ועוד. משתתפי הקורס לומדים גם על תפקיד המנצח, התפתחות הניצוח והתזמורת, ועל עבודתם ויצירותיהם של המנצחים הגדולים של המאה ה-20. הם גם מבקרים בחזרות של תזמורת סימפונית, וברמות המתקדמות של הקורס - הם מתנסים בניצוח על תזמורת מלאה.

ברימון אומרים כי, קורס הניצוח התקבל בהתלהבות רבה על ידי הקהל הרחב. למשתתפיו סיפורים מרגשים מאוד על תשוקה לנצח מגיל צעיר שלא הוגשמה במשך עשרות שנים עד הגעתם לקורס. הם מתארים את הניצוח כ"חוויה עילאית".  

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גרמה למותה של חתולה
הדר לביא
בית המשפט הורה לעכב את הדיון במינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים
שריפות היער בעוטף עזה משמידות את היערות הביטחוניים
הלוחות נקבעו
הלוחות נקבעו
אושרה הקמת 1,700 יחד ברמת השרון
אושרה הקמת 1,700 יח"ד ברמת השרון
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב נסעה לסין
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב טסה לסין
בית הספר התחפש
בתי הספר התחפשו
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון
מאות צפויים להשתתף בטריאתלון בראשון לציון