רמת השרון

למה הודלפו המסמכים?

חבר המועצה גיא קלנר פנה ללשכת ראש העירייה בבקשה לברר מדוע הודלף הדו"ח בנושא החלופות להקמת בית הספר בחורשת עמל

שרון יונתן 06/09/2018
קלנר. כך לא מתנהלים (צילום: סיגל איילנד)

חבר המועצה גיא קלנר פנה השבוע ללשכת ראש העירייה בבקשה לברר מדוע מסמך של חברת "פז כלכלה" שנשכרה לצורך בדיקת החלופות להקמת בית הספר בחורשת עמל, הודלף בטרם שבוצע בו דיון וסיכום רשמי. 

על פי קלנר, נושא הדלפת המסמך הינו בלתי ראוי, אך ברמה המהותית והיותר חשובה, ניתן ללמוד מתוצאות המסמך שחלופת העמל היא אינה החלופה העדיפה, ובמספר רב של פרמטרים החלופה של העברת חטיבת קלמן למבנה נוה מגן (ששימש בעבר כבית ספר) ושימוש במבנה קלמן כבית ספר יסודי, הינה החלופה העדיפה. בחלופה זו, למעט העלות נטו לעירייה, שגם היא לטענתו לא ודאית, כי עדיין לא ברורה רמת ההשתתפות של משרד החינוך, בכל שאר הפרמטרים, היא נמצאה המתאימה יותר. פרמטרים שהינם משמעותיים ביותר הן לילדים והורים והן לכלל תושבי העיר. 

קלנר תקף את התנהלות ראש העירייה: "אין בדרך ההתנהלות הזו היגיון. מסמך שטרם התקיים בו דיון של חברי הוועדה וסיכום שלו ושל הצעדים הבאים, יוצא החוצה, וזאת מתוך מטרה לייצר לחץ בלתי הולם. הטענה כאילו מדובר בחובת 'גילוי מסמכים' אינה רלוונטית לשלב הזה, מכיוון שטרם הושלם הדיון בדו"ח ולכן הוא אינו בשל להפצה. ראש העירייה וצוותו מחזיקים מסמכים במשך חודשים גם לאחר סיום הדיון בהם, ופתאום זו הסיבה? ברור שמדובר בתירוץ שאינו פוגש את המציאות העובדתית. דרך ההתנהלות של לשכת ראש העיר בהקשר של הוצאת הדוח הינה מאכזבת ומקוממת. כך לא מתנהלים ברמה הציבורית ושוב אנחנו למדים איך יש מי שעוסק ביצירת שסע, זריעת דיסאינפורמציה, ויצירת מתחים בין קבוצות תושבים ובין התושבים לחברי המועצה וכל זאת רק בשביל להשיג עוד כמה נקודות במגרש הפוליטי. קשה שלא להרגיש את הדמיון עם גורמים פוליטיים לאומיים, שפיתחו מומחיות בהקשר הזה. חבל ומצער, אך חשוב שהציבור יקיר את העבודות".

קלנר הוסיף: "ברור מהדו"ח שחלופת העמל היא לא החלופה המובילה, ולבטח שהיא אינה היחידה הרלוונטית ליישום. עתה ברור שניתן לקדם חלופות אחרות ואני שמח שעמדנו על כך שתבוצע בדיקה חיצונית ומקצועית. בדיקה שראש העירייה לא רצה לבצע ולקח לנו מספר חודשים ולחץ בלתי פוסק, עד שהבאנו להחלטת מועצה בנושא".

ראש העירייה מסר בתגובה: "בתי הספר הצומחים שנפתחו בשנתיים האחרונות, בתקופת כהונתי כראש העיר וכחלק מיישום תוכנית גרובר, הובילו לממוצע של 24.7 ילדים בכיתה א בבתי הספר הממלכתיים בשנת הלימודים שנפתחה השבוע. נתון זה מדבר בעצמו ומעיד על התמקדות בעשייה ובקידום צרכי העיר".

 

 

 

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני פצועים בתאונה בין שני אופנועים בנתיבי איילון
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בהוד השרון
אשקלון במקום ה-12 בהולכי הרגל הנפגעים בתאונות
אשקלון במקום ה-12 בהיפגעות הולכי הרגל
הברחת סיגריות וטבק דרך נמל אשדוד
יצחק שום , הצלתי את הקבוצה מפירוק
שום עולה להתקפה
"תביאו את כל הכסף שיש לכם"
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
שני הרוגים בתאונה בנגב
שני הרוגים בתאונה בנגב