רמת השרון

בטון במקום ירוק?

תושבי רחוב התבור מתנגדים להקמת חניונים תת קרקעיים בני מספר קומות בשטחים ציבוריים באזורם, כולל בשטח חורשת הראשונים. העירייה: אין בכוונת העירייה להפוך את החורשה הקיימת לחניון

שרון יונתן 06/09/2018
החורשה בין הרחובות התבור ומוריה. התושבים מתנגדים (צילום: פרטי)

תושבי רחוב התבור שבמרכז העיר מתנגדים להקמת חניון תת קרקעי על שטח חורשת "גן הראשונים" הנמצאת בין הרחובות התבור ומוריה. תושבת הרחוב אמרה השבוע: "בשבוע שעבר גילו תושבי הרחוב לתדהמתם הודעה שפורסמה באיחור של 10 ימים מיום הופקדה בוועדה המחוזית ולפיה מרחיבים את זכויות הבנייה וזכויות בניית חניונים תת קרקעיים של שלוש קומות ומעלה, בשטחים ציבוריים באזורנו כולל חורשת הראשונים, תוך רמיסת התושבים הגרים סמוך לשטחים אלו והפיכתם לעסקים כלכליים על חשבון התושבים. העובדה שההודעה פורסמה באיחור וההפקדה שנעשתה רגע לפני החגים, כך שרק עד ה- 17 באוקטובר יהיה ניתן להגיש התנגדויות, נראית כפעילות שנעשתה בתכנון מראש, וכמחטף מתוזמר היטב. כדי לנסות להעביר את ההחלטה בשקט ולהקשות על התושבים להתנגד".                                                                               

התושבים חוששים כי מרחוב צר ושקט יהפוך לרחוב סואן: "החשש שלנו שהחניה התת קרקעית תפגע באיכות החיים שלנו וחבל לנו שבמקום שטחים פתוחים נקבל מבני בטון. אנחנו מצפים ודורשים שיבנו חניות בשטחים הצמודים לסוקולוב בהם מתוכננת בנייה רוויה, ולא להרוס אזורים מועטים שיש בהם חורשות ברמת השרון. תוך שימוש במינוח 'הצרחה' מתוך כוונה לוותר לקבלנים על חובת החניות והעברתם זכויות לחברה הכלכלית, מריחה כקומבינה מתוזמרת היטב. בכלל לקראת בחירות היינו מצפים מראש העיר שיעשה מאמץ להוכיח כיצד הוא ישמור על רמת השרון ירוקה, כיצד הוא ישפר את חזות העיר, וכיצד ישפר את התחבורה הפנים עירונית, לרווחת התושבים".

מהעירייה נמסר: בניגוד לטענות שהועלו, חשוב להדגיש כי אין בכוונת העירייה להפוך את החורשה הקיימת לחניון. העירייה שומרת ותמשיך לשמור על השטחים הירוקים ומה שהיה שטח ירוק נשאר ירוק. יודגש, כי חניון מוריה הקיים מצוי בעורף רחוב סוקולוב, ולפיתוחו כחניון תת קרקעי עבור מאות רכבים, יש תרומה דרמטית לרווחת כלל הציבור ולהחייאת המסחר ברחוב סוקולוב וזאת כחלק מהמדיניות העירונית לשדרג ולפתח את הצירים העירוניים המסחריים.


עוד ברמת השרון
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חברת המועצה באצי אלקובי עם סגן ראש העיר קורצקי
כתב לוקאל 12/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שומרים על הברית
חברת ניקיון בתים
משהו קטן וטוב
משהו קטן וטוב
הצעדה שלא הייתה
דואגים לקשישים
שחיינים עם כנפיים
"שחיינים עם כנפיים"
עימות חזיתי
עימות חזיתי
חשד: הציג את עצמו כמטפל הוליסטי וביצע עבירות מין באישה