רמת השרון

פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית

גבר הואשם כי פרץ לעסק ברמת השרון על מנת לשלם על הנסיעה לנהג מונית. עוד קודם לכן ניסה לפרוץ לעסק ממנו פוטר

מיכאל פרוסמושקין 20/09/2018
הודה בניסיון לפרוץ לעסק ממנו פוטר (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

גבר, בן 39, הואשם לפני ימים אחדים כי ניסה לפרוץ לעסק ממנו פוטר, ולאחר מכן פרץ לעסק סמוך וגנב מתוכו מאות שקלים.

על פי כתב האישום, ב-12 בספטמבר, קצת אחרי חצות, נכנס הנאשם, תושב גוש דן,  למונית בצומת בית דגן וביקש מהנהג לנסוע לרחוב אוסישקין ברמת השרון. עם הגעתם למקום, אמר לנהג מונית כי הוא ניגש לחנות שלו על מנת לשלם את יתרת המחיר עבור הנסיעה. או אז, כפי שעולה מהחקירה, יצא  הנאשם מהרכב וניגש לבית עסק ברחוב, כשברשותו מוט ברזל איתו נכנס למונית לפני כן.

בשלב זה, כך נטען, ניסה  לפרוץ לבית העסק בכך שניסה לפתוח את הדלת באמצעות המוט, אך לאחר שלא הצליח לעשות זאת ניגש לבית עסק סמוך. אז ניסה, על פי הנטען,  לפתוח תחילה את דלת הזכוכית של בית העסק השני בחלקה בתחתון באמצעות השחלת המוט ודחיפת הדלת. אולם, לאחר שלא עלה בידו  לפתוח את הדלת, החל להכות באמצעות המוט בדלת הזכוכית עד שזו התנפצה לרסיסים.

מהחקירה עולה כי הוא ניגש לקופה של העסק, פתח אותה וגנב מתוכה 800 שקל בשטרות ובמטבעות. לאחר מכן שילם לנהג מונית על הנסיעה. הנהג מצדו דיווח למשטרה על ההתרחשות, ושוטרי תחנת גלילות שהוזעקו למקום עצרו את הנאשם עם כתמי דם על חולצתו לאחר שנחתך מזכוכית וכן עם סכום של 718 שקל. לטענת התביעה,  מעבר לסכום שגנב, הנאשם גרם נזק לדלת בית העסק בשווי 4,446 שקל.

בגין כך הוא הואשם בעבירות פריצה וניסיון פריצה, וכן בהיזק לרכוש והחזקת מכשירי פריצה. כתב האישום מתבסס על עדותו של נהג המונית אשר  ראה את הנאשם מנסה לפרוץ לבית העסק הראשון ולאחר מכן פורץ לעסק השני, יוצא ממנו ומביא לו את הכסף על הנסיעה. כמו כן בתיק החקירה צילומי מצלמות אבטחה המתעדים את ההתפרצות לעסק השני.

בחקירתו הודה הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד ניר אלפסה, בהחזקת המוט, וכן בכך שניסה לפרוץ לבית העסק הראשון, מקום עבודתו ממנו פוטר,  ולאחר מכן על פי גרסתו פרץ לעסק השני.

עם הגשת כתב האישום, החליט בית משפט השלום בת"א על הארכת התנאים המגבילים בהם שהה הנאשם, כולל מעצר בית, עד להחלטה אחרת.

 


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדוע אין אכיפה בעיר?
מיזם גרים קרוב
ואהבת לרעך כמוך
פעילויות פסח במוזיאון ארצות המקרא
מתפרעונים בפסח במוזיאון ארצות המקרא
מרפאת עיניים חדשה נחנכה ב"סורוקה"
אופניים באילת
מיזם השכרת אופניים מגיע לאילת
היה או לא היה חרם על קפה סשה ?
קפה סשה, החרם שהיה או לא היה?
שלב ב' של "אזור אוויר נקי" בחיפה יצא לדרך:
שיפוצים בגן באמצע הקייטנה