רמת השרון

המועצה התכנסה לישיבה אחרונה לקדנציה

הישיבה, שהתקיימה בתיכון רוטברג, עמדה בסימן פתיחת שנת הלימודים וכללה סקירה של מערכת החינוך מפי ראש אגף חינוך, סקירה על העשייה במגוונים מפי מנכ"ל מגוונים וסקירה של מנכ"לית העירייה בנושא שיפוצי הקיץ

שרון יונתן 20/09/2018
ישיבת המועצה השבוע בתיכון רוטברג (צילום: באדיבות דובר העירייה)

ביום ראשון השבוע התקיימה ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה הנוכחית, שעמדה בסימן פתיחת שנת הלימודים. כיאה למעמד, התקיימה הישיבה בתיכון רוטברג בנוכחות עשרות תושבים, עובדי אגף החינוך, מנהלי בתי ספר ועוד. למרות התקופה הטעונה שבה נמצאת המערכת הפוליטית עברה הישיבה בצורה מכובדת ללא עימותים מילוליים, המאפיינים בדרך כלל את ישיבות המועצה.

בחלק החגיגי של סקירת פתיחת שנת הלימודים נמנע ראש העירייה, אבי גרובר, לשאת דברים וזאת לאור מערכת הבחירות. הדובר המרכזי היה ד"ר אורי ארבל גנץ, ראש אגף החינוך, שנתן סקירה מקפת ויסודית על מערכת החינוך ברמת השרון.

בתחילת דבריו ציין גנץ, המכהן כראש האגף מזה שלוש שנים וחצי, את מספר התלמידים בעיר העומד על 9,600 לפי החלוקה הבאה: 729 תלמידי כיתות א' הלומדים ב-30 כיתות, 575 תלמידי כיתות ז' הלומדים ב-17 כיתות ו- 561 תלמידי כיתה י' הלומדים ב-19 כיתות. כמו כן, יש בעיר 1,834 ילדי גנים הלומדים ב -71 גנים, מתוכם 8 של החינוך המיוחד (3 תקשורתיים ו-5 שפתיים). ממוצע הילדים בגן עומד על 28.                                 

גנץ הציג את מנהלות בתי הספר, הישנות והחדשות, ותקף את המועמדים לראשות העירייה שמציירים לטענתו תמונה שגויה: "אני רואה כותרות שונות שצורמות לי. מערכת החינוך ברמת השרון, על פי מדדי משרד החינוך היא בין המובילות בארץ, ולכן אני לא מבין את הכותרות שאומרות שצריך להחזיר את ההצטיינות למערכת החינוך מפני שהיא כבר מצוינת. אמירות אלו מעליבות את עובדי המערכת שעושים הכל כדי שהילדים יקבלו מערכת חינוך מצוינת".

גנץ ציין כי חטיבות הביניים והתיכונים נמצאים מבחינה הישגית בטופ של מוסדות החינוך בארץ. בהמשך סקר בגנץ צורה מפורטת את המערכת תוך דגש על ההשקעה בחינוך המיוחד.

ניסן גז, מנכ"ל מגוונים בשנה וחצי האחרונות, פירט את ההישגים והעשייה של מגוונים והציג סרטון שמתאר את העשייה. ניסן ציין כי מגוונים מפעילה שבעה מרכזים: אלון, אלי כהן, גולן, נווה גן, נווה רסקו, קריית הצעירים והקתדרה.                 

גז ציין כי חזון מגוונים הוא לשמש בית וציר מרכזי בחיי הקהילה והתגאה בקיץ אינטנסיבי שכלל 70 אירועים בחודשים יולי ואוגוסט, הדגיש את שיתוף הפעולה בין מגוונים למחלקות העירייה, מנהלות בתי הספר וועדי ההורים ואמר כי מגוונים מפעילה 700 חוגים עם מעל ל- 4,000 משתתפים.

עוד הוא הדגיש את הצלחת תוכנית "ניצנים", הרפורמה בצהרונים בבתי הספר, וציין כי השנה יש כבר כ-900 ילדים רשומים לעומת 575 בשנה שעברה. מגוונים מפעילה גם 55 גני יול"א בהם רשומים 1,435 ילדים המהווים 78% מכלל ילדי הגנים בעיר.

אחרונה נשאה דברים שירלי פאר יגרמן, מנכ"לית העירייה, שנתנה סקירה מקפת על שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך, גם באמצעות סרטון שתיאר היטב את העשייה. שירלי ציינה כי העירייה השקיעה בשנת 2018 סכום של כ- 7.6 מיליון שקלים בשיפוץ מוסדות חינוך וציינה את עיקרי השיפוץ בבתי הספר השונים. פאר יגרמן: "שיפוץ מוסדות החינוך זאת עבודה קשה ומאתגרת שאנחנו נהנים לעשות אותה ולראות את תוצאותיה בסוף".

חבר המועצה גיא קלנר אמר בסיום הישיבה: "מצער מאוד שהנהלת העירייה בחרה להשתמש גם בישיבה הזו לצרכים פוליטיים. סוגיות רבות שעלו כאן ודרך הצגתן ממש אינן קשורות להערכות לפתיחת השנה, והן יותר בגדר סיכום תקופה פוליטית, ורצון להאדיר את העשייה של הפוליטיקאים העומדים כרגע בראש המערכת. בכל הקשור למקומו של החינוך במערכת הבחירות, הרי שזו חובה לעסוק בתחום חשוב זה ולהתווכח עליו. אבוי לנו כקהילה וכעיר, ביום שבו נפסיק לשאול שאלות ולהציע חלופות לנושא הכי חשוב בחיינ".

הלוואה לקבוצת הכדורגל

בחלק הפורמאלי של הישיבה אושרה פה אחד הצעתו של חבר המועצה אהרון אלמוג אסולין לתת מקדמה לקבוצת הפועל "ניר" רמת השרון בכדורגל בשיעור של 450 אלף שקל בתמורה להתחייבות יו"ר הקבוצה הן על הכספים עצמם והן למציאת מקורות מימון עתידיים כפי שהתחייב בכתב. מדובר בהלוואה לגישור על פני שלשה וחצי חודשים שתוחזר במלואה מכספי תמיכה עתידיים ובשום מקרה לא תהיה חריגה מתקציב.                                                                     

אלמוג אסולין הסביר בהצעתו: "בימים האחרונים פנה אלי גור תמר, יו"ר הקבוצה, שהיא כזכור עמותה נתמכת על ידי העיריה בשיעור של 1,7 מיליון שקלים בשנה וסיפר לי שמצב הקבוצה במצוקה לקראת פתיחת עונת הכדורגל. זאת, בשל מספר אירועים והחלטות שהצטברו לאחרונה, מצבה הכספי של הקבוצה מצריך תמיכה זמנית של 450 אלף שקלים". כאמור, הצעתו של אלמוג אסולין עברה פה אחד לאחר שהובהר כי מדובר בבעיה נקודתית לגבי העונה הנוכחית בלבד.

  

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אביב משל. מחכים לשובו
"אנחנו מקווים לנס ומחכים לשובו"
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת
אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים בחדרה
רואים עתיד – מסע עולמי
בתמונה (מימין לשמאל) תלמידי חטיבת ביניים עלומים ויור ארגון אלמנות ויתומי צהל תמי שלח
שי ואיגרת לאלמנות ויתומי צה"ל
התחלות חדשות
ויכוח על סיגריות הסתיים בדקירה
"מחיר למשתכן", לא בכל מחיר