רמת השרון

למי שייכת המילה ירוקים?

יו"ר תנועת הירוקים, פאר ויסנר, ופרופ' שרגא קירשנר, מספר 2 ברשימה המשותפת למועמד לראשות העירייה טל עזגד ולתנועת הירוקים, פנו ליו"ר מרצ, חה"כ תמר זנדברג, במכתב בו הם מבקשים ממנה להבהיר לעידן למדן, המתמודד מטעם מרצ לראשות העירייה, כי אסור לו להשתמש בפרסומיו במילה ירוקים

שרון יונתן 20/09/2018
עזגד, קירשנר ווייסנר (צילום: פרטי)

האם סיעת מרצ ברמת השרון עושה שימוש במותג הירוקים בניגוד להנחיה של ראשי המפלגה? כזכור, לפני מספר שבועות פרסמנו ב"קול ברמה" כי שני מועמדים לראשות העירייה חברו לירוקים ברמת השרון, כאשר טל עזגד הצהיר כי הירוקים רמת השרון תומכת בו ועל כך קיבלנו אישור מפאר ויסנר, יו"ר תנועת הירוקים, כאשר פרופ' שרגא קירשנר, יו"ר הירוקים ברמת השרון, צורף כמספר 2 של עזגד. יחד עם זאת, עידן למדן הצהיר גם הוא כי חבר לירוקים רמת השרון. בשבוע שעבר פנו ויסנר וקירשנר לח"כ תמר זנדברג, העומדת בראש סיעת מרצ בכנסת ודרשו ממנה להבהיר לעידן למדן כי אינו יכול להשתמש יותר במילה "ירוקים".

"חלק מרכזי מההוויה של מרצ היא ההגינות והיושר הציבוריים אותם הפגנתם לאורך השנים, על כן תמהנו מאוד  לנוכח העובדה שסיעת מרצ ברמת השרון אימצה לחיקה את שמה של מפלגת הירוקים", כתבו ויסנר וקירשנר לזנדברג והוסיפו: "אנו כמובן מבינים היטב מדוע לא אימצתם את צירוף השמות מרצ-ש"ס או מרצ-הבית היהודי או מרצ-ליכוד, שהרי האג'נדה שלהם איננה האג'נדה שלכם. לעומת זאת גם אם אנו חלוקים לעתים די ברור כי  אנחנו חובקים אג'נדה משותפת בתחום הסביבה, מצד שני אימוץ שמנו כמו שהוא רשום ברשם המפלגות הוא לא מקרי. אנו ידועים כמפלגה ארצית מובילה בתחום הסביבה ומכאן ברורה הסיבה מדוע בחרתם לפעול תחת שם זה. יתרה מכך מפלגת הירוקים פועלת שנים ארוכות ברמת השרון וזוכה לתמיכה גדולה של הציבור. תמיכה שאתם מבקשים לקבל".

ויסנר וקירשנר הבהירו לזנדברג: "מתוך הפרסומים שלכם עולה כי קיים שיתוף פעולה ביניכם לבין  הירוקים ולמיטב זכרוני אין ולא היה שיתוף פעולה כזה. לאור זאת נבקש כי תבהירי לעומד בראש סיעתך ברמת השרון עו"ד עידן למדן, כי ירוק זה כולנו, אתם יכולים גם על פי הפסיקה להשתמש בכל ביטוי ירוק לסוגיו אולם המילה 'הירוקים' לא יכולה לשמש אתכם".

בתגובה לפנייה זו נמסר לויסנר וקרשנר מלשכתה של זנדברג: "סיעת מרצ ברמת השרון התקשרה עם רשימת הירוקים ברמת השרון, שהייתה רשימה שהתמודדה למועצת העיר ברמת השרון. לאחר קבלת פנייתכם, מרצ ברמת השרון לא תשתמש במילים 'תנועת הירוקים' או 'הירוקים'".

קירשנר ציין השבוע: "אני מברך את יו"ר מפלגת מרצ על פעולתה לשמר את רוח ההגינות המאפיינת את מרצ ומכבדת את דרכה העצמאית של מפלגת הירוקים. מפלגת הירוקים ברמת השרון חברה לטל עזגד המועמד לראשות העיר על מנת לממש את החזון היצירתי של הקיימות".

למדן ציין השבוע כי סיעת מרצ חברה לסיעת שנקראת "רמה - הירוקים רמת השרון" שאינה קשורה למפלגת הירוקים הארצית.  

למדן: "מרצ בראשותי היא הרשימה הירוקה בעיר והוכיחה זאת בשורה של מעשים ומאבקים. בחמש השנים האחרונות אני ושותפתי לסיעה (איריס קלקא - ש.י.) הובלנו מהפכה של ממש בתחום איכות הסביבה והחיים. בראש ובראשונה, בהפיכת המחלקה ליחידת איכות הסביבה, בתוספת תקציבים ופקחים ייעודיים וכינוס הוועדה כסדרה. בשורה של פעולות הבאנו ליישום והגברת פרויקט פחי המיחזור בעיר, ביצוע סקר העצים, קידום גינות קהילתיות, שתילת מאות עצים ועוד הרבה יוזמות כמו ספריות קהילתיות, ספסלי נתינה, הרחבת פעילות גינות כלבים ועוד. אנחנו גם עצרנו את תכנית המתאר הרעה שביקשה לשנות לעד את אופייה של רמת השרון ולהפוך אותה לעיר של קבלנים ומגדלים, כזו צפופה ונטולת תשתיות ציבוריות ושטחים פתוחים אפקטיביים. ופעלנו לקידום מדיניות שפויה ומסודרת שתתעדף יישום התחדשות על פני בינוי מאסיבי. מעשים ופעולות אלה הביאו לחבירה של פעילי איכות סביבה ירוקים אלינו בדמות סיעת 'רמה-ירוקים ברמת השרון'. אנו בטוחים שהציבור יודע להבדיל בין איכות חיים ופיתוח עירוני שפוי לבין 'גרין-ווש' סתמי למי שפעלו להוצאת היתרים בניגוד לתנאי תכנית ולציפוף ללא תשתית ועל חשבון שטחים פתוחים".


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הולך רגל נהרג בנתיבי איילון
אמא יקרה לו
סמינר חבלז הרצליה
סמינר חבל"ז
הזמן לביצוע הגדלת חזה?
נולי עומר מציגה: אקלקטיפוס
נעצר חשוד בהחזקת מטען חבלה
יום הבחירות במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
מבצע בבאר שבע
חברת Gett משיקה מבצע אטרקטיבי בב"ש