רמת השרון

"אף אחד לא ישתיק אותנו"

מערכת הבחירות בעיר מתחממת. לפני ראש השנה הושלך נפץ לעבר דוכן של מרצ והושחת רכבו של רב שכונת קריית יערים ובמהלך החג הושחתו שלטי בחירות של מרצ. הגינויים הגיעו מכל קצוות הקשת הפוליטית

שרון יונתן 20/09/2018
שלט של עידן למדן. השחתה מכוונת (צילום: פרטי)

האם מערכת הבחירות ברמת השרון עוברת לפסים אלימים? לפני ראש השנה אירעו שני מקרים מכוערים, השחתת רכב וזריקת נפץ על פעילים.

האירוע הראשון התרחש ביום שישי לפני כשבועיים, כאשר נפץ הושלך לעבר דוכן של רשימת מרצ ברחוב אוסישקין. הנפץ התפוצץ במרחק קטן מחלק מפעילי הרשימה שעמדו במקום ובאורח נס לא נפגע אף אחד מהם. בנוסף, במהלך ראש השנה הושחתו במכוון ארבעה שלטים של הרשימה שהיו תלויים באזור מורשה. 

בעקבות האירועים הללו הגיש בסוף השבוע שעבר עידן למדן, המועמד לראשות העירייה, תלונה רשמית במשטרת רמת השרון, וגם קרא לכל המתמודדים האחרים לקרוא ולפעול לריסון האווירה במערכת הבחירות. 

מספר שעות לאחר מכן, בלילה בין שישי לשבת, השחיתו אלמונים השחיתו את רכבו של הרב מרדכי מן, רבה של קרית יערים. רכבו רוסס הכיתוב  ״חרדים לבית״, צמיגי המכונית נוקבו וחלונות הרכב נופצו. 

הגינויים למעשה זה הגיעו מכל קצוות הקשת הפוליטית בעיר.

ראש העירייה, אבי גרובר, וסיעת ״בית״ ציינו כי הם מוקיעים את האחראים למעשה וקראו למשטרה לחקור במהירות ובנחישות, למצוא את המבצעים ולמצות עימם את הדין "הנחתי את כל הגורמים לשתף פעולה עם חקירת המשטרה בנושא", כתב גרובר בדף הפייסבוק שלו, "מעשה אלים שכזה סותר את ערכי הדמוקרטיה, הסבלנות והכבוד הדדי שאפיינו את רמת השרון בה נולדתי וגדלתי, ונפעל בנחרצות כדי להוקיע ולמנוע בעתיד אירועים מעין אלו".

בדף הפייסבוק של "רמת השרון חופשית" נכתב: "היממה האחרונה החזירה את האלימות לרמת השרון. נפץ הושלך לעבר פעילי מרצ, רכבו של הרב מרדכי מן הושחת ורוסס בכתובת נגד חרדים. המשותף לקורבנות האלימות הוא התנגדותם לגורמים הקיצוניים אשר הגיעו לרמת השרון בשנים האחרונות, ומנסים ברגל גסה להפר את ההרמוניה בין דתיים לחילונים ואת הסובלנות שתמיד אפיינה את העיר. לאלימות יש מטרה ברורה: לזרוע פחד בקרב תושבי העיר. בעיר שהתאפיינה בעבר בחופש להתבטא ללא חשש, ובמרחב ציבורי פתוח ובטוח, הביטחון האישי הולך ומתכרסם. רמת השרון חופשית מגנה כל אלימות, ותמשיך לפעול להגנה על צביון העיר, ביחד עם פעילי מרצ ועם ידידינו באוכלוסייה הדתית הוותיקה בעיר".

 למדן ציין כי ביקר את הרב בבית הכנסת בקרית יערים לפני כניסת חג ראש הראש וגינה את השחתת רכבו של הרב: "אסור שאף תושב של רמת השרון, ובכלל, יחווה אירועים מסוג זה. אסור שאלימות כזו תרים ראש, ולו לרגע, בעירנו. אנחנו קוראים למשטרה לערוך חקירה מהירה ויעילה כדי למצוא את הפורע או הפורעים ולמצות איתם את הדין. אנחנו מאחלים לרב מן ולבני משפחתו התאוששות מהירה מהאירוע הלא נעים ושנה טובה.

לגבי השלכת הנפץ לעבר פעילי מרצ אמר למדן: "אף אחד לא ישתיק אותנו, ואף אחד לא יסלק אותנו מהרחוב ומהמרחב הציבורי שלנו, שבו גדלנו ועליו אנחנו לא מוכנים ולא מתכוונים לוותר. אנחנו, מרצ רמת השרון, מובילים את הדרך והמאבק על צביון העיר והאופי הליברלי והסובלני שלה לא מהיום ולא מאתמול, ונמשיך ככה עוד הרבה שנים. אנחנו כאן כדי להישאר".

סייע בהכנת הכתבה מיכאל פרוסמושקין

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אנו רק מחכים להתחיל לעבוד"
"הגשתי תלונות ולא נעשה דבר"
עברה מתיחת פנים
תוכי נזירי
"מינים פולשים של תוכים – סכנה לחקלאות"
מתחילים קדנציה
שני כלי רכב ניזוקו כתוצאה מאש
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
"לא ניתן שיזרקו אותנו"
הדר לביא
בית המשפט הורה לעכב את הדיון במינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים