רמת השרון

נדחו העררים נגד תוכנית ביג פאשן גלילות

ועדת הערר דחתה את העררים שהוגשו נגד הפרויקט, שצפוי להיבנות מצפונית למתחם הסינמה סיטי, וסללה את הדרך ליזמים להתחלת הפרויקט, בכפוף למספר שינויים שיוכנסו בתוכנית

שרון יונתן 20/09/2018
הדמיות של הפרויקט (הדמיה: יח"צ)

ועדת הערר דחתה ביום רביעי שעבר, את העררים שהוגשו על החלטת הוועדה המקומית של רמת השרון בנוגע לפרויקט ביג פאשן גלילות, שאמור להיבנות בשטח שמצפונית למתחם הסינמה סיטי. העררים נדחו בכפוף למספר שינויים שיוכנסו בתוכנית ושאינם מפריעים להקמת הפרויקט כפי שתוכנן על ידי היזמים, חוף התכלת וביג. 

ברשת ביג ציינו השבוע כי דחיית העררים סוללת את הדרך ליזמים להתחיל בהקמת הפרויקט לאחר קבלת היתרי הבנייה שיוגשו על פי התוכנית שאושרה כולל השינויים הנדרשים. "בצל הבשורה המשמחת", ציין איתן בר זאב מנכ"ל ביג, "יש לנו חשש כבד שהמאמץ העיקרי לפגיעה בתוכנית, הינו על בסיס של מניעת תחרות מול מרכזי קניות אחרים באזור הגיאוגרפי. אני שמח לבשר, כי הניסיונות למנוע או לדחות את הקמת הפרויקט, נכשלו וכי ראוי היה שרשות ההגבלים תכנס לעובי הקורה לבדיקת הגורמים והמניעים האמתיים העומדים סמויים מאחורי הניסיונות למנוע תחרות למרכזי קניות יקרים ויוקרתיים המנצלים במשך שנים את היעדר התחרות באזור".

בקרב הסוחרים ברמת השרון התמונה היא אחרת. שאול חכם, יו"ר ועד סוחרי סוקולוב אמר: "אנו מאוד מאוכזבים מההחלטה. מדובר במכה נוספת לרחוב שהוא גוסס ולא נעשה בו כלום שנים. כל בחירות המועמדים מבטיחים הבטחות ולא עושים כלום. גם חוסר הודאות אם יהיה תמ"א או לא משאיר הרבה חנויות ריקות".

'הקמת המרכז תביא לדרדור שדרות המסחר בסוקולוב ואוסישקין'

 מטה המאבק 'ביג גלילות, המייצג תושבי רמת השרון' פעילי הציבור ובעלי העסקים והסוחרים במרכז העיר, מסר בתגובה: "השטח עליו חלה התוכנית מיועד בתוכניות התקפות לפארק היי-טק. מחובתה של העירייה והעומדים בראשה היה להביא לידי כך שחברות כמו מייקרוסופט, אמדוקס ודומותיהן יתמקמו במקום. שבמרחב זה ימצאו וייהנו התושבים בעיר מאפשרויות תעסוקה איכותית. לצערנו הרב, הוועדה המקומית של רמת השרון נגררה אחרי יזם עתיר כוח ועוצמה שכל ענייננו בהקמת מרכז מסחרי ענק ומיותר. מרכז מסחרי שבניגוד לפארק היי-טק אין בו כל תועלת ציבורית אלא השלכות שליליות חמורות ומיותרות. בכל הנוגע לנושא הקמת המרכז המסחרי עתיר השטחים שגתה ועדת הערר באופן מהותי הן באשר לתופעה השלילית שיש בהוצאת המסחר למרכזים מסחריים בשולי הערים והן באשר להיקף הנזק האדיר שייגרם למסחר העירוני ולמרכז העיר הייחודי ברמת השרון, למרחב שברחובות אוסישקין וסוקולוב רמת השרון.

"ההחלטה הינה בין היתר תוצאה מצערת של האופן בו הציגה הוועדה המקומית בפני ועדת הערר את המסחר ברחוב אוסישקין כמתאפיין ממילא ברצועת חניות של סידקיות וסנדלרים, למרות שהמסחר במרכז העיר רמת השרון מאופיין, באופן ייחודי ובניגוד לשדרות מסחר שקרסו בערים אחרות, דווקא במסחר איכותי, בשלל חנויות של רשתות אופנה הנמצאות בפריסה ארצית בקניונים וברמת השרון עדיין מתקיימות ברחוב ומחיות אותו כל בוקר מחדש. חיי הרחוב התוססים והמרחב העירוני השוקק לא יוכלו עוד להתקיים ככל שהקניון יוקם. הקמתו תגרור דרדור מואץ של שדרות המסחר סוקולוב ואוסישקין נטישת חנויות ודרדור המרחב הציבורי שבמרכז העיר שהיפוך לבלתי נעים לשהייה והליכה. אנו שמחים שוועדת הערר כפתה על העירייה והיזמים להקים בד בבד עם הפרויקט המסחרי את שטחי התעסוקה. באשר לכל נושא הקמת קניון ענק ומיותר על חשבון שטחי פארק הייטק ותעסוקה אשר רק יגרום נזק  אנו נחושים להמשיך במאבק כדי לתקן  את החלטת ועדת הערר".

בעירייה מברכים על ההחלטה

מדוברות עיריית רמת השרון נמסר: "עיריית רמת-השרון מברכת על החלטת ועדת הערר הדוחה את מירב טענות העוררים, שעררו על החלטת הוועדה המקומית לאשר למתן תוקף את תוכנית רש\מק\1110. בעקבות כך, ניתן יהיה לקדם את מימוש התוכנית וזאת בכפוף לתיקונים בתכנית וקביעת שלביות ביצוע. הצוותים המקצועיים בעירייה לומדים בימים אלו ביסודיות את ההחלטה שהתקבלה, על מכלול השלכותיה".

  

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדוכן למקוון
שלום כיתה אל"ף
מרחיבים את תכנית "יחד" בחיפה
פעוט טבע בבריכה בהרצליה
השכמת ים לאזרחים הוותיקים
החשוד בפריצה יצא מהדירה ישר לידיהם של השוטרים...
45 פולשים בנגב התפנו עצמאית
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"