רמת השרון

פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה

בעקבות ריבוי תלונות על עקיצות יתושים החלה העירייה, בשיתוף תאגיד "שרונים", עיריית ת"א והמשרד להגנת הסביבה, בפעולות הדברה מקיפות. בין הפעולות שננקטו, מוגר מוקד דגירה באזור ה"סינמה סיטי" וצוותי תאגיד המים "שרונים" פועלים לשאיבת המים. במקביל, מבוצעות הדברות של מדבירים מקצועיים, שפועלים באופן רגלי בתוך השטחים הפתוחים

כתב לוקאל 21/09/2018
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
מדביר עירוני בפעולה (צילום: עיריית רמת השרון)

ברמת השרון וברשויות המקומיות השכנות התקבלו בימים האחרונים ובמהלך יום כיפור תלונות רבות על ריבוי עקיצות יתושים, שמקורן בין היתר בתעלות לאורך גבול ת"א, לאורך כביש 20 ובסמוך ל"סינמה סיטי". 

בעקובת התלונות קיימה הנהלת העירייה התייעצויות עם אנשי המקצוע בערים השכנות והוחלט על מספר פעולות מיידיות, להן שותפים עיריית רמת השרון, תאגיד "שרונים", עיריית תל אביב, המשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע נוספים.
 
במסגרת שיתוף הפעולה של נציגי הרשויות באזור, נסרקו שטחים נרחבים באזור המרכז ויובשו מוקדי מים בשטחים הפתוחים בגבולות העיר וכמו כן נערכה הדברה רחבת היקף באזור השדות ובפאתי העיר. כמו כן נערכו סריקות מקיפות בגבולות המשותפים של הערים השכנות ובמהלכן יובשו מוקדי מים, שמהווים מקור דגירה, שממנה סבלו כלל תושבי הערים באזור.

בין הפעולות שננקטו, מוגר מוקד דגירה באזור ה"סינמה סיטי" ולאורך התעלות בכביש 20 וצוותי תאגיד המים "שרונים" פעלו אתמול (חמישי) לאורך היום לשאיבת המים-פעולות אלו ימשכו גם היום (שישי). במקביל, מבוצעות הדברות של מדבירים מקצועיים, שפועלים באופן רגלי בתוך השטחים הפתוחים. עם סיום עבודות השאיבה וההדברה יתבצע חישוף וניקוי השטח ע"י כלי הנדסה למניעת היקוות חוזרת של המים.

בין היתר נמצאו מספר מוקדי דגירה באתרי בנייה ברחבי העיר אשר מטופלים בשעות אלו.

מעיריית רמת השרון נמסר עוד כי, "יחד עם כל פעולות אלו - אנו מזכירים כי על התושבים להתגייס למאמץ למיגור התופעה ולטפל במוקדי מים  בחצרות הבתים להלן סרטון הסברה: https://m.youtube.com/watch?v= Zd6w-btvBc0&feature=youtu.be יודגש, כי בהתאם להנחיות המשרד לאיכות הסביבה, לא ניתן לרסס בסמוך לבתים במרחב הציבורי, מחשש לפגיעה בבריאות הציבור. לאור שיתוף הפעולה בין כל הגורמים באזור והצעדים שננקטו בשטח, אנו צופים כי תופעת היתושים תצומצם משמעותית כבר בימים הקרובים. קצוות מוקד 106 זמין עבורכם 24/7 לכל שאלה ונניתן גם לפנות באמצעות הווטסאפ 0532551106.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
איתור פסולת בנייה ליד הכלביה העירונית
קנס על השלכת פסולת בנייה בשטח ציבורי
עכו "עיר לכולן"
קיץ מוזיקלי בפארק האחים אסנר
אירועי יולי מוסיקלי בפארק האקולוגי הוד השרון
גיזום עצים ברעננה , צילום אילוסטרציה
מבצע גיזום עצים ברעננה
הריסת הבניינים ביום ראשון. כולם ירוויחו מהתחדשות הרחוב
"משאבים היא הסנונית של שינוי פני העיר"
פרויקט בת מצווה מיוחד בקיבוץ כפר מנחם
אלה בקהילה
נעצר חשוד בשוד אלים ביפו
האדריכלית עליזה זיידלר גרנות
מהנדסת עיר חדשה בכפר סבא