רמת השרון

שבעה מי יודע?

חודש לפני הבחירות פנינו לשבעת המועמדים לראשות העירייה במספר שאלות זהות בנושא ההתמודדות, התחזיות לגבי סיכויי הזכייה שלהם והתוכניות ליום שאחרי

שרון יונתן 26/09/2018
שבעה מי יודע?
עיריית רמת השרון. מי יזכה בכיסא ראש העירייה? (צילום: אלן שיבר)

חודש לפני שתושבי העיר יעשו את דרכם לקלפי, שאלנו את שבעת המתמודדים לראשות העירייה מספר שאלות זהות, שיעזרו להכיר אותם קצת יותר טוב. התשובות לפניכם

רוני בלקין

מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"משום שיש לי את כל התכונות הנדרשות לתפקיד: אני בעל יכולת ניהול ומנהיגות, בעל יכולת תכנון וביצוע, ובעל יושרה ציבורית. בנוסף, אני פטריוט רמת-שרוני, לא עסקן פוליטי, לא משרתם של אינטרסים, אלא משרת ציבור. אני 'דם חדש' שנכנס נקי למערכת פוליטית שידעה ימים קשים וסכסוכים מרים. איני מסוכסך עם איש. אין לי קשר לאף אחד ואני לא חייב דבר לאיש. לא לקבלנים ולא לפוליטיקאים אחרים. והכי חשוב - אני יודע מה צריך לעשות, ויודע איך לעשות זאת".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"שני הנושאים הדחופים ביותר בעיניי הם:

א. פיתוח כלכלי: פיתוח אזורי תעסוקה, תעשיה קלה, מסחר ובילוי בעדיפות ראשונה, לשם יצירת איתנות כלכלית לעיר והגדלת מקורות ההכנסה של העירייה.

ב. חינוך: הקמת שני בתי ספר יסודיים חדשים וחטיבת ביניים שלישית, כדי לפתור את בעיית הצפיפות בכיתות ואת בעיית אופי פיזור בתי הספר בעיר".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"המקום שאני הכי אוהב בעיר הינם השדות, המרחב החקלאי במערב העיר. שם שיחקתי בילדותי, שם העברנו פעולות בנוער העובד, שם סיירנו בשיעורי טבע עם המורה אסתר פז, שם טיילנו בביצה (ה'באסה') בחורף וחיפשנו נרקיסים, שם הלכנו כקבוצה ל'חירבה' והעברנו ימים ולילות, שם הייתה חוות הסוסים של בנצי, שבתמורה לעבודות בחווה היה נותן לנו כמה דקות של רכיבה על הסוסים. היה כיף גדול".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"אני מאמין שיש לי סיכויים טובים מאוד להיבחר. רמת השרון מוכנה לשינוי, זה ניכר על התושבים שמחפשים מנהיגות חדשה. אנחנו הולכים לסיבוב שני, ואין לי ספק שאני אחד משני השמות שיגיעו לשם. זו לא הערכה. זו ידיעה. בעניין המנדטים, אני מאמין שנזכה ב- 3 - 4 מנדטים לפחות".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"מערכת הבחירות עד עתה שמרה על קווים הוגנים בסך הכל, אבל צריך לקחת בחשבון כי היא נערכה ברובה בחודשים יולי-ספטמבר, שהיו מלאים בחופשות וחגים. אני מעריך שבאוקטובר הקצב יתגבר, ומקווה שכולם יידעו לשמור על הגינות ולא יאבדו עשתונות אם הסקרים לא מראים את התוצאות הרצויות מבחינתם. אפשר לקיים גם בחירות באווירה שפויה והוגנת, בלי פילוג ושיסוע, ואנו נוכיח זאת".

 

בלקין.

בלקין. "אני 'דם חדש'" (צילום: אילן בשור)

אבי גרובר

מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"בחצי הקדנציה הנוכחית הצעדתי את רמת השרון קדימה בשורה של נושאים מהותיים, הצלחתי לקדם נושאים רבים שהוזנחו במשך שנים והוכחתי שאני יודע גם להוביל מהלכים מורכבים. בשנתיים וחצי האחרונות שוחררו הפקקים בדרך ראשונים ובדרך דודו דותן, נפתחו שני בתי ספר צומחים שאפשרו, בין השאר, להפחית את המספר הממוצע של התלמידים בכיתות א' ברחבי העיר, נוספה סייעת שנייה במימון העירייה לכל גני הילדים, המוקד בווטסאפ איפשר שיפור חסר תקדים בשירות לתושב, הקאנטרי חזר לבעלות העירייה, פתחנו שורה של מסגרות של חינוך מיוחד ובמקביל שיפצנו ושידרגנו גינות, כבישים וכיכרות ברחבי העיר. כמי שנולד וגדל בעיר, יש לי עוד תוכניות להפוך את רמת השרון לסמל של איכות חיים ואקדיש לכך את הקדנציה הקרובה".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"הראשון הוא הבטחת עתידה הכלכלי של העיר באמצעות הקמת תחנת רכבת במתחם הסינמה סיטי ומתחם תעסוקה, מסחר ועסקים. בשנתיים וחצי האחרונות הוסרו החסמים לפרויקטים ועד סוף השנה אנו צפויים להתחיל בשיווק המתחם. השני הוא תחום התחבורה שיזכה גם הוא להמשך העשייה האינטנסיבית שהתחלנו בה, על ידי הסדרת הכניסה והיציאה מהעיר לכביש 4 שאושרו ויבוצעו ב-2019 וכן עבודות פיתוח ושדרוג של רחוב החרושת שייחלו כבר בשבועות הקרובים. כל זאת, כחלק מרפורמה במערך התחבורה העירוני הכולל פיזור ותכנון התנועה מחדש וכן שדרוג התחבורה הציבורית (בשבועות הקרובים נוכל לעדכן על בשורות בנושא) ופריסת שבילי אופניים בתוך העיר ומחוצה לה".  

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"גינת הקוצר היא סמל עירוני. זה מקום מאוד חברתי שתמיד מלא בילדים, בשמחה ובאנשים שנפגשים בו. תמיד שאני עובר שם אני חושב על חיי הקהילה והמעורבות של התושבים, על תחושת 'הביחד' ועל זיכרונות שלי כילד וכאבא, כשילדיי היו צעירים יותר".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"אני משוכנע שתושבי רמת השרון יתנו לי מספיק כוח להמשך העשייה הענפה מהקדנציה האחרונה וכדי שאשיג רוב לסיעת בית (לב). בחודש הקרוב אעבוד קשה מאוד כדי להבטיח את זכייתי".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"מערכת הבחירות מאופיינת בגילויי אלימות והסתה שסותרים את מרקם החיים העירוני ואני מוקיע אותם. פניתי בנושא למפקד תחנת גלילות, ואני מבהיר שנפעל בחומרה נגד כל גורם אלים או מסית. אני קורא מכאן לכל המועמדים לנהל מערכת בחירות סובלנית, הגנה ונטולת התלהמות ופרובוקציות".

 

גרובר.

גרובר. "התושבים יתנו לי כוח להמשך העשייה" (צילום: ראובן קפוצ'נסקי)


עידן למדן

מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"אני מייצג, במלוא הצניעות, את השילוב הנכון לעיר בעת הזו מבחינת ניסיון מוניציפאלי ונאמנות בלתי מתפשרת לרעיונות ולערכים של בוחריי. מזה עשור אני אחד מחברי המועצה הפעילים ביותר, בין היתר במאבק בניסיונות הבלתי פוסקים לחרד"ל את העיר, בתחומי התכנון והבנייה ואיכות הסביבה, ובבניית חזון חינוכי עירוני כולל לשנים קדימה. שימשתי גם מ"מ ראש העירייה בשכר, אבל בברירה בין היצמדות לכיסא ושת"פ עם התעלמות מביזוי המנהל התקין והחוק בעיר לבין נאמנות לתושבים ולעקרונות בשמם נבחרתי, בחרתי בעקרונות ללא היסוס. בכך אני נבדל בחדות מכל המועמדים האחרים שבאים מתוך המערכת"

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"הנושא הכי דחוף מבחינה סמלית ומהותית הוא פינוי הישיבה הלא חוקית שהתנחלה בבית הכנסת בר יוחאי. העירייה התחייבה כבר לפני למעלה משלוש שנים לפנות את הפולשים שהשתלטו על נכס ציבורי, וכל יום שזה לא קורה הוא עוד יום של לעג לחוק ופרס מקומם לבריונות. אני לא מוכן להשלים עם זה, ואשים לכך סוף אחת ולתמיד. דבר נוסף, רמת השרון עומדת על סף התפתחות מהותית בתחום הבנייה, שחייבת להתבצע תוך תכנון מושכל, מרוסן ומבוקר תמידית, שהגורם המוביל בו הוא עיריית רמת השרון, ולא גורמים חיצוניים שונים שמונעים משלל אינטרסים, שטובת תושבי רמת השרון ממש אינו הראשון שבהם".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"כיליד העיר, יש לי הרבה פינות אהובות בה, אבל ברבות השנים המקום שאני תמיד חוזר אליו בלב הוא בית הספר היסודי נווה מגן, שבו למדתי. המקום הזה, כמו שאני חוויתי אותו, מייצג חיבור חזק לקהילה, תחושה של אכפתיות אמיתית מצד המורים, וגם – רחמנא ליצלן – חינוך לערכים טובים, יהודים ואוניברסליים. הרבה שנים אחר כך, כמחזיק תיק החינוך, התחלתי לגבש חזון 'ראש גדול' לאחריות עירונית כוללת על החינוך בדיוק ע"פ הרעיונות המנחים הישנים והטובים ההם".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"הנבואה ניתנה לשוטים, כמאמר הפתגם".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"בינתיים הרשימה היחידה שמופנית כלפיה בריונות ואלימות מכוערות היא הרשימה שלנו. כנראה שהרעיונות שאנחנו מייצגים, מנהל התקין וחופש מכפייה והדתה, מטרידים מאוד גורמים מסוימים. זה לא מפחיד אותנו, אף אחד לא ישתיק אותנו".

  

למדן.

למדן. "בחרתי בעקרונות" (צילום: שלומי יוסף)

 טל עזגד

מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"אני מציע אלטרנטיבה ברורה לשינוי בעיר. זאת אלטרנטיבה שתהפוך את רמת השרון לעיר מובילה בישראל בכל התחומים שחשובים לנו הרמת שרונים: איכות חיים, ירוק, חינוך מתקדם, חיי תרבות פיתוח עסקי ולא פחות חשוב תכנון נכון לטווח הארוך של העיר שיפתור בין השאר את בעיות התחבורה והתשתיות בעיר. תוכניות יצירתיות וישימות שיביאו לשינוי בעיר חשובות, אבל לא פחות חשובה העובדה שאני מביא עמי ניסיון מוניציפאלי מוכח ומוצלח מזה 15 שנים והיכרות עם העיר ותושביה, מערך קשרים והיכרות נרחבת עם המנהיגות הארצית בכלל ועם מי שתומך בנו, שר אוצר משה כחלון בפרט, ולבסוף הסיבה החשובה ביותר החשוב ביותר אכפתיות ואהבה בלתי נגמרת לעיר ולתושביה".

 מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"שני נושאים שחייבים לטפל בהם במקביל ומיד: הראשון, עצירת כל התוכניות שיביאו לחורבן אורבאני של העיר בעיקר התוכנית לבנות אלפי יחידות דיור בחלק המערבי של העיר. התרדמה שנפלה על העירייה תגרום לכך שאנו נתעורר לסיוט אורבאני אם לא נפעל ולשם כך דרוש תכנון נכון ובעיקר אחראי. הקמת מנהלת לתכנון וניהול לשדרוג רחובות סוקולוב ואוסישקין ע"פ תפיסה תכנונית ירוקה. אפעיל את כל מערך הקשרים ואלחם למען שינוי פתיחת המחלף במזרח העיר והשלמת תכנית תחבורה שתביא סוף סוף לשינוי המיוחל וזאת תוך פתיחת יציאה וכניסה זמנית נוספת ממזרח העיר עד להשלמת התוכנית הלאומית של מחלפי גלילות ומורשה. הנושא השני הוא מערכת החינוך. אנחנו באים עם תכנית שנבנתה ע"י מומחים לחינוך ופרופ' שרגא קירשנר, נציג תנועת הירוקים הארצית, שתיושם בשיתוף התושבים מיידית. התוכנית תהפוך את החינוך ברמת השרון מגיל הגן עד התיכון לטוב ביותר בישראל, לא פחות".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"המקום האהוב עליי ביותר בעיר היא הכניסה לרמת השרון עם השלט 'באת הביתה רמת השרון' משמאל ושדה חקלאי פתוח מימין. בכל פעם שאני נכנס לעיר הלב מתרחב לתחושה שאני מגיע לבית אהוב ומוגן".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"אם ההתמודדות בסופו של דבר תהיה ביני ובין ראש העירייה הנוכחי אני אנצח והסיעה שלי תגיע ל-4 מנדטים".

 מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"מערכת הבחירות מבחינתי תמשיך להיות עניינית ונקייה. רמת שרונים מבינים שנדרש שינוי ואין צורך להסביר למה. אנחנו מציגים תקווה אמיתית לשינוי בעיר ולכן אני וסיעת כולנו והירוקים ננצח".

 

עזגד.

עזגד. "אני מציג אלטרנטיבה ברורה לשינוי" (צילום: סיגל איילנד)


 

איציק רוכברגר

 מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"בזכות הניסיון המוכח והיכולת האישית להביא את רמת השרון לפסגה. ניהול עיר זה עסק למקצוענים, זה לא ניהול של סיסמאות וקמפיינים. אני חש את האהבה של התושבים והיא הדדית".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"יצירת הכנסות של כמיליארד וחמש מאות מיליון שקלים מפיתוח אזור הסינמה סיטי ומצב התנועה והחניה בעיר. סכומי הכסף מאזור הסינמה סיטי יושקעו בפיתוח העיר בהיקפים חסרי תקדים. אתן הוראה באופן מיידי להמשיך את עבודות הפיתוח שנעצרו בשלוש השנים האחרונות מסיבות שאינן ברורות לי. אזור הסינמה יהיה העוגן הכלכלי של רמת השרון והמתקדם במדינת ישראל. הנושא השני הוא הסדרת מקומות החניה והתנועה בעיר תוך כדי יצירת כניסה ויציאה נוספת מצומת מורשה בתוך 4 חודשים. אבטל את נתיב התחבורה הציבורית מהרצליה לת"א המתוכנן לעבור בסוקולוב וכך אתן חיים לרחוב שהלך ושקע עם השנים. אשקיע במופעים, חידוש הבניינים ושינוי מתכון החניה ברחוב סוקולוב".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"המקום שאני הכי אוהב הוא שביל ההליכה בשדות. הייתה לי זכות לחלום לתכנן ולבצע את מסלול ההליכה נושק שדות, זה מסמל את הצביון המיוחד של רמת השרון עיר עם ניחוח של מושבה, במקום המגדלים שתוכננו בתוכנית המתאר שלשמחתי גרובר נכשל באישורה".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"אני מעריך שבית המשפט יאשר את מועמדותי, וב-31.10 אהיה ראש העירייה. לעניין המנדטים ובשל ריבוי רשימות אני מצפה ל-7 מנדטים. מתוך 17 מנדטים זה בהחלט בר ביצוע ביחס לעבר".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"התנהלות מערכת הבחירות היא מטונפת, אישית, מלווה בשנאת חינם ורווית סיסמאות נבובות. יש מועמד שקמפיין הבחירות שלו הוא רק לא רוכברגר. האיש הזוי והקמפיין הזה יביא אותו לרחוב הרוע פינת הטמטום".

  

רוכברגר.

רוכברגר. "חש את אהבת התושבים" (צילום: פרטי)

אילן כהן

מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"אני המועמד היחיד שמביא איתו רזומה וניסיון המשלבים את כל התחומים הרלוונטיים לניהול עיר: ניסיון ציבורי, ממשלתי ,פוליטי, ניסיון מוניציפאלי כחבר מועצה בעבר וכן ניסיון ניהולי ועסקי. גדלתי בעיר ואני מכיר אותה היטב. מטרתי היחידה היא לשרת את תושבי העיר".

 מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

 "שני הנושאים הדחופים ביותר לטיפול הם: תחבורה- הסדרת הכניסות והיציאות מהעיר בכדי לשחרר את הפקקים. באמצעות תכנון נכון והשגת תקציבים מתאימים אקים מחלפים וכבישים נוספים. אתגבר תחבורה ציבורית נגישה לכל השכונות בעיר. אקדם הסעות תלמידים לבתי ספר אשפר את מערך שבילי אופניים בעיר כך שרחובות צדדים יקושרו עם ראשיים ונוכל לחבר את רמת השרון לערים הסמוכות לה.

"הנושא השני הוא קידום מקורות הכנסה לעיר ומקומות בילוי. אקדם תוכנית לבניית מתחמי משרדים, עסקים, הייטק ובילויים באזור הסינמה סיטי ובאזור התעשייה של מורשה, זאת על מנת להגדיל את מקורות ההכנסה לעיר וליצור מקומות עבודה ובילוי לתושבי העיר בקרבת מגוריהם".

מהו המקום או האתר האהוב עליך ביותר בעיר ומדוע?

"המקומות שאני הכי אוהב בעיר הן השדות ברמת השרון. אלה מקומות שמזכירים לי את הילדות שהיינו קוטפים פירות וירקות  היישר מן השדה. זה מזכיר את רמת השרון שהייתה מושבה ירוקה עם קו רקיע אין סופי".

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

 "הסיכויים שלי הם מעולים ואני מרגיש את המומנטום החיובי שיש לקמפיין מהתושבים בעיר שמראים את תמיכתם ואהבתם. המפגשים שלי עם האנשים טובים ואנחנו ננצח. אני מקווה שנקבל כמה שיותר מנדטים על מנת שנוכל לנהל את העיר הזאת וליישם את המדיניות והחזון שלנו".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"לדעתי מערכת הבחירות היא הגונה ונקייה ללא השמצות. אני מעריך שאין שום סיבה שהיא תשתנה עד יום הבחירות. בכל הנוגע אליי אני מתחייב לנהל מערכת בחירות הגונה ואחראית עד לסיומם".

 

כהן.

כהן. "מביא רזומה ונסיון" (צילום: יח"צ)אילן כהן צילום יחצ

 רמי בר-לב

 מדוע על תושבי העיר לבחור בך?

"יש לי שילוב של כל התכונות, הכישורים והניסיון הדרושים לניהול עיר: כאיש  חינוך במשך 9 שנים, כאיש עסקים ויזם במשך 27 שנים וכקצין בדרגת אל״מ במיל׳ במשך 37 שנים, העוסק במסגרת זו בתחום המוניציפאלי ואמון על מוכנותן בחירום של רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. יחד עם זאת ולפני הכל, אני איש של אנשים ושל פתרונות שיודע לבצע תוכניות ולא רק לתכנן. תושב העיר כבר למעלה מ-30 שנים, שאכפת לו ומונע מרצון לעשות למען רמת השרון הכי טוב שאפשר".

מהם שני הנושאים הכי דחופים לטיפול בעיר?

"אני משוכנע ביכולתי להעביר את העיר למסלול של צמיחה בכל התחומים. ראשית כל יש לדחוף לצמיחה כלכלית שתביא עמה בשורת צמיחה הנוגעת לכלל אורחות החיים של התושבים ברמת השרון. שני הנושאים הדחופים ביותר הם חינוך ותנועה. בתחום החינוך ניצור רצף חינוכי בין הפורמאלי לבלתי פורמאלי, נקצה משאבים לשילוב תלמידים בעלי צרכים מגוונים במסגרות בתוך העיר, נשקיע בסביבות למידה חדשניות ומאתגרות עם תשתיות טכנולוגיות ברוח התקופה בה אנו חיים ונקדם הדרכת בני הנוער בנושא אלכוהול וסמים בבתי הספר. בתחום התנועה נביא לזירוז תהליכי הקמה ופיתוח של מחלפים ותשתיות תחבורתיות כתנאי הכרחי לפיתוח העיר, לפתרון עומסי התנועה בעיר וכן נטפל במועדי פינוי האשפה המתבצעים בשעות הבוקר ומכבידים על  עומסי התנועה".

מהו המקום או האתר האהוב עלייך ביותר בעיר ומדוע?

"אני אוהב את אזורי התעשייה הישנים של רמת השרון במורשה ובנוה מגן שהם בעלי הפוטנציאל הרב ביותר להפוך למרכזי פנאי, בילוי ותרבות"

מהם לדעתך סיכוייך להיבחר וכמה מנדטים אתה שואף לקבל?

"תושבי העיר שרואים את טובת העיר לנגד עיניהם כמוני, יודעים שהבחירה בי תביא לשינוי אמיתי ברמת השרון, יחד נוביל לפיתוחה לכדי עיר משגשגת עם לב של מושבה.  הערכתי ושאיפתי להגיע ל-6 מנדטים על מנת לייצב את המערכת הפוליטית ולהיות מסוגל לכרות ברית פוליטית עם סיעה שתקבל עליה את תפיסת העולם של סיעתי".

מה דעתך על מערכת הבחירות עד כה והאם להערכתך היא תישאר נקייה והגונה עד יום הבחירות?

"אין סיבה שמערכת הבחירות לא תישא אופי נקי, זו דרכי בכל אחד מהתחומים בהם פעלתי וזו דרכי גם כעת. כרגע המערכה מתנהלת כראוי למעט שני מקרים חריגים, אין סיבה שמערכת הבחירות לא תמשיך כך".

 

 

בר לב.

בר לב. "שילוב של כל התכונות" (צילום: אלכס פרגמנט)


 

 
 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
איך מסווגים ארנונה לנכסים ריקים?
נבחר לקדנציה שלישית
הסרט פרשת אונקולוס מגיע לאקרנים
בונים צמוד
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
שומרים על הפרטיות
שומרים על הפרטיות
פרשת המכנסיים הקצרים בבר לב הגיעה למועצה
חברי להקת קולית יחד עם מושיק גלאמין ראש עיריית כפס רפי סער ויונית חיון הבית של רונית
עשור לפסטיבל אקומוגלי