רמת השרון

אין הנחה לנכים בגני היול"א ובצהרונים של מגוונים

חבר המועצה עידן למדן פנה למנכ"ל מגוונים ניסן גז במכתב ממנו עולה כי בעלי נכות אינם זכאים להנחה ביול"א ובצהרונים של מגוונים בעוד שבחוגים של מגוונים הם זכאים להנחה. מגוונים: ״נוהלי ההנחות של מגווני לא שונו והם קיימים כבר למעלה מ-10 שנים"

שרון יונתן 04/10/2018
ביול
למה אין הנחה? (תמונה להמחשה iclipart)

חבר המועצה עידן למדן פנה לאחרונה לניסן גז, מנכ"ל רשת מגוונים, בדרישה לבחון את נושא אי מתן ההנחות לנכים ליול"א ולצהרונים במגוונים. "כידוע לך, לאחרונה קיבלתי מספר פניות מתושבים בעלי נכות אשר התלוננו על כך שאינם זכאים להנחה בסך 20% ליול"א ולצהרונים בעוד שלחוגי מגוונים יש להם זכות לכך", כתב למדן לגז והוסיף: "זאת ועוד, בעקבות פנייתי אכן התברר (גם להפתעתך) שאין הנחה קבועה ליול"א לציבור הנכים אלא רק הנחה (ובנוהלי הרישום נכתב 'מלגה') לכלל הציבור בשל מצוקה כלכלית. אגב, הנחה זו הינה בשיקול דעת ועדת ההנחות (קרי, לא ברור גובהה), כמו כן ניתן לבקשה רק עד 20.9.18 ולאחריה אין כינוס של ועדת הנחות (כך על פי המפורסם באתר). בהמשך לבדיקותיי עלה שגם לצהרונים לא קיימת הנחה לציבור הנכים. בכפתור 'שאלות נפוצות' מופיעה שאלה בנושא הנחות ובתשובה מודגש שמכיוון שמדובר בתוכנית מסובסדת אין זכאות להנחה (כך גם לגבי מעונות ופעוטונים)".

למדן מוסיף: "הבהרתי שלא ייתכן שבעוד ש'מגוונים' מבקשת לסייע לציבור הנכים בחוגים ומקנה זכות להנחה בסך 20%, כאמירה ערכית ונכונה, הרי שביול"א ידרשו מאותו נכה להוכיח את מצוקתו הכלכלית. אגב, דווקא במקום שבו אותה הנחה תסייע לו משמעותית יותר ותקל עליו ועל משפחתו. לא יעלה על הדעת שנכה בדרגת נכות של 30% הזכאי לקבלת הנחה בחוגים לא יהא זכאי להנחה זהה גם ביול"א ובכל עניין אחר. לטעמי זה הדין והנוהל שיש להחיל גם לגבי הצהרונים. העובדה שמחיר הצהרונים מסובסד אינה מעלה ואינה מורידה לגבי ציבור הזכאי להנחה זו או אחרת, כמו למשל מחיר נסיעה בתחבורה ציבורית. ככל שבעניין יישום תכנית 'ניצנים' (צהרונים) זו החלטת מדינה ראוי לטעמי שנהיה זה אנו שפונים בבקשה וברעיון ליישום ומתן הנחות שונות לזכאים לכך בדינים השונים".

למדן הציע להביא את הנושא בהקדם בפני דירקטוריון מגוונים באופן מיידי בכדי לאפשר לציבור הנכים ליהנות מהנחה זו כבר בשנת הלימודים הנוכחית.

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ויו"ר דירקטוריון מגוונים, מסרה בתגובה: ״נוהלי ההנחות של מגוונים לא שונו והם קיימים כבר למעלה מ-10 שנים. יחד עם זאת לפני שבוע כבר פורסם הזימון לישיבת הדריקטוריון הקרובה ובין היתר בכוונתי להביא את נושא נוהל ההנחות הכולל לדיון מעמיק בצורה מקצועית ועניינית. צר לי שפוליטיקאים מנצלים את תקופת הבחירות לרכוב על גבם של החלשים בחברה, בפרט שחבר המועצה שפנה לעיתון שימש בעבר כחבר דירקטוריון במגוונים ובזמן כהונתו לא עסק בכך".

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרצו לבית וגנבו רכוש וכסף
עמית גופר
מנהל אגף הנדסה חדש ברעננה
חושב להיות פרילאנסר?
חושב להיות פרילאנסר?
"זה אתגר וכיף גדול"
בריכת שרונית. גאוות המקום
חוזרים לקאנטרי
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
לחזור לנצח
איזה חלב מומלץ לשתות
לקטוז או לא להיות - איזה חלב מומלץ לשתות