רמת השרון

"נחזיר את רמה"ש להיות העיר מס' 1"

רוכברגר וקלנר חברו יחדיו ומבטיחים להחזיר את העיר למעמד הראוי לה: מספר אחת בישראל בכל הפרמטרים המשפיעים על חיינו ובמיוחד בחינוך, באיכות החיים ובשירות היומיומי שמספקת העירייה לתושבים

תוכן שיווקי 04/10/2018

ההחלטה להקים את מטה הבחירות בבית הישן ברחוב אוסישקין, אשר שימש כמחסן הנשק המרכזי של 'ההגנה' כשהעיר הייתה עוד מושבה, לא התקבלה במקרה.החלטה זו מבטאת את הקשר החזק לעברה של רמת השרון כעיר מובילה בישראל והרצון של ראש עיריית רמת השרון לשעבר איציק רוכברגר וחבר מועצת העיר גיא קלנר לשימורה ככזו.

בחוגי הבית המתקיימים בשבועות האחרונים, אליהם מגיעים מאות תושבים, רוכברגר וקלנר מציגים את חזונם, ואת התוכניות המעשיות אותן יתחילו לממש מיד עם כניסתם לתפקיד. סיסמת הבחירות שלהם "רמת השרון חוזרת הביתה", מקבלת משמעות אמיתית בדבריהם ומתורגמת לתחושת אחדות, שיתוף ואחווה משפחתית המורגשת בקרב כל מי שמגיע להאזין.

איציק רוכברגר,שימש כראש העירייה במשך 12 שנים, פיתח וקידם את העיר בכל תחומי החיים, ובין היתר,פינה את פי גלילות מחוות הגז שהייתה בגדר סכנה לציבור, פתח את כביש 'דודו דותן'בחלק המזרחי של העיר ואת דרך השרף לכיוון הסינמה סיטי וכביש נוסף לנווה גן, השביח את מערכת החינוך, הגדיל את תקציבי הגיל השלישי ואת התמיכה בנוער ועוד...

גיא קלנר,חבר מועצה אשר במהלך תקופת כהונתו הוביל שורה של מהלכים בתחומים שונים, כדוגמת   שימור השטחים הירוקים בעיר, שימור אופיה הייחודי של העיר ,הוביל את המאבק בתוכנית התע"ש ובלימת תכנית המתאר שהייתה מוסיפה כ 14.000 יחידות דיור במערב הישוב ועוד. השניים עבדו בשיתוף מלא 12 שנים ברציפות ברשימת רמת השרון שלנו בייצוג האינטרסים והצרכים של תושבי העיר. ביחד פעלו בנחישות כדי לפתח ולקדם את העיר תוך שמירה על אופייה הייחודי כעיר עם אופי וניחוח של מושבה.

בחוגי הבית הרבים נשמעים נאומים קצרים, ממוקדים, מלאי התלהבות ותשוקה  בצד דגש על הימנעות מהשמצות נגד המתחרים. רוכברגר וקלנר מציגים  את חזונם הברור, השקול ובר-ההשגה לעיר: להחזיר את העיר לתושביה,כעיר עם ניחוח של מושבה, מתוך תפיסה שניהול עיר הוא מלאכה מורכבת, הדורשת התייחסות למגוון אוכלוסיות וצרכים שונים בהווה ובעתיד. ילדים ונוער, גמלאים, ספורטאים, תושבי השכונות השונות על צרכיהם הייחודיים – כולם חשובים והנהגת העיר  מחוייבת לראות את כולם לנגד עיניה.

רשימת "רמת השרון שלנו" מורכבת מאנשי קהילת רמה"ש, צעירים, בוגרים וגמלאים: הגב' ורד בירון, פעילה למען הציבור ואשת עסקים, אל"מ במילואים יריב גפני, פעיל ציבור מוכר ואיש התעשיות הביטחוניות במקצועו,נציג הדור הצעיר, נוי ברגר, סטודנט אשר חזר משליחות כיועץ לשגריר ישראל באו"ם, ואודליה ספרן, סמנכ"ל רדיו ת"א .שמות נוספים יוצגו בקרוב בעמוד הפייסבוק ובתקשורת הכתובה. רוכברגר אמר כי הוא גאה על כך שהאנשים הכי טובים, מנוסים, מסורים ורציניים בחרו להצטרף לרשימה ולעשייה הציבורית ביחד ובמסגרת רשימת "רמת השרון שלנו".

לשאלת "קול ברמה", איך מחזירים את רמת השרון למעמד העיר מספר 1 בישראל? ענה קלנר: "אנו מחויבים לתושבים ומציבים בראש מעינינו את "נושאי הליבה" שהם אתגרי העיר: איכות החיים של התושבים, אופי השירות לתושב, מצוינות בחינוך וטיפול בכל תלמידה ותלמיד באופן אישי וטיפול בנושאי התחבורה ואיכות הסביבה כחלק מתכנון עיר כולל".

לשאלת "קול ברמה" בהקשר של החזון החינוכי התייחסו השניים : "תחום מרכזי וחשוב ביותר שדורש טיפול מידי ומשמעותי הוא תחום החינוך והתרבות. חינוך הוא הכל. כמנהיגי העיר, תפקידנו  ומחויבותנו  לבחור את הטובים ביותר להוביל את החינוך בעיר ולתת להם את כל התשתיות והכלים להצליח בתפקידם.

המוטיב המרכזי לפיו פעלנו בעבר הוא לחנך אדם להיות אוהב אדם.
יש להשיב את החינוך ברמה"ש להיות מוביל כמו בעבר ולהציע לתושבים בכל הגילאים מגוון פעילויות תרבות והעשרה, החינוך הוא אבן יסוד בתפיסתנו".

נפעל להקטנת מספר התלמידים בכיתות ל 26-28 בממוצע, תלמידי היסודיים יוכלו ללמוד הכי קרוב לביתם. האילתורים של כיתות צומחות יפסקו. נוביל מהפכה של ממש,ביטול החטיבות במבנה הנוכחי. מסלול הלימודים יהיה 6 שנים יסודי 6 שנים חטיבה ותיכון. ככה יתפנו 2 חטיבות הבניים ויהפכו לבתי ספר יסודיים.

עוד הוסיף רוכברגר, ארגז הכלים שלנו נטול סיסמאות והבטחות שווא. אני מביא איתי ניסיון רב וידע עצום בניהול עיר, יש באמתחתי פתרונות ומסגרות לחינוך המיוחד על כל גווניו, קידום תכנית להוזלת מחירי החוגים ותמיכה בפתיחת סניפים נוספים של תנועות נוער ועידוד הצטרפות לפעילות ערכית ,חברתית והתנדבותית מגיל צעיר".

לשאלת נושא פתרון בעיות התחבורה הקשות בעיר אמר," פתרון בעיות התחבורה הוא נושא מרכזי שאוביל כדי לשפר את איכות החיים של כל אחת ואחד מאתנו . נשים דגש על המטרות הבאות:יישום פתרון ביניים תוך מספר חודשים למחלף מורשה,אשר יפתור את המצוקה של תושבי מורשה וקידום המחלף הקבוע; הפחתת התנועה במרכז העיר באמצעות שילוב מדיניות חניה חדשה ללא תשלום המאפשרת תחלופה ,שאטל עירוני, המשך ביצוע תכנית שבילי אופניים בדומה לדרך השרף ועוד.    

תכנון עיר נכון צריך לאזן בין הצורך לגידול והתחדשות לבין שמירה על איכות החיים. רוכברגר מוסיף: "זו משימה חשובה שתשפיע על התושבים לשנים הבאות. לכן, יש לגשת למשימה בכובד ראש, עם חשיבה לטווח ארוך, מקצועיות ואחריות, תוך התמקדות בעקרונות הבאים:שימור ה'מושבה'; עידוד ביצוע פרויקטי תמ"א 38, באופן שפוי ומבוקר, שימור האזורים החקלאים במערב ובדרום העיר ופיתוח אזורי בילוי במרכז העיר לצעירים ולמבוגרים.

"בנוסף יש לנו תכניות מפורטות וחשובות גם בתחומים של איכות הסביבה, ספורט, הגיל השלישי, נוער בעולמות החדשנות והיזמות אותן נפרט בשבועות הקרובים". 

איציק, לסיום, האם תרצה להתייחס לנושא המשפטי?

 "לעולם אקח אחריות על הטעות שעשיתי בתום לב בהתחשבנות של החזרי הוצאות שאושרו לי בהיותי יו"ר קרן השתלמות מלפני 15 שנים. לדאבוני בית המשפט חשב אחרת ממני. הרכנתי ראש בפני בית המשפט ושילמתי מחיר אישי וציבורי כבד, ממנו השתנו חיי.

"במשך 12 שנות כהונתי לא דבק בי רבב בתפקידי כראש העירייה והעשייה היתה בשיאה. אני חוזר הביתה לרמת השרון, בוגר יותר, מנוסה יותר, זהיר ואחראי שמקפיד גם על זוטי דברים.. אני משוכנע שהפכתי להיות אדם טוב יותר, שיודע לסלוח ולהסתכל לעבר העתיד  כדי להעניק לרמת השרון ותושביה את כל הידע והניסיון שרכשתי.

 "כשהחוק אמר לי ללכת הביתה, הלכתי. היום החוק מאפשר לי לחזור, ואני חוזר בגעגועים ובתשוקה כדרך חיים ומבקש את אמונו של הציבור להמשיך להוביל את רמת השרון אל המקום אליו היא ראויה, כעיר מס 1 בישראל".

 ב- 30/10 רמת השרון חוזרת הביתה.

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פותחים שנה בתנועת מחנות העולים
המשנה לראש העיר מלכיאל אלבז
פעילות קיץ בגנים ציבוריים
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
זירת התאונה
3 שנות מאסר לנהג שדרס למוות תושבת הוד השרון
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
רעננה רוכבת באהבה
קולקציית גיגי ברצלונה לקיץ 2019
לא רק מסי
טיפול ביולדת חולת חצבת
טיפול ביולדת חולת חצבת