רמת השרון

רמה"ש במקום 3 בדירוג הערים הקטנות

רמת השרון ממוקמת במקום השלישי מבין הערים הקטנות בדירוג של דן אנד ברדסטריט לאיתנות פיננסית של רשויות מקומיות

שרון יונתן 08/10/2018
רמה
עיריית רמת השרון. במקום השלישי (צילום: אלן שיבר)

רמת השרון מדורגת במקום השלישי בדירוג הערים הקטנות (המונות פחות מ-50 אלף תושבים) של חברת דן אנד ברדסטריט לשנת 2018 בהתאם לאיתנות פיננסית. את רמת השרון מקדימות ראש העין שעלתה מהמקום השלישי אשתקד וגבעת שמואל ששמרה על המקום השני. רמת השרון דורגה בשנה שעברה במקום הראשון בקטגוריית הערים הקטנות.

דירוג הרשויות המקומיות מבוסס על 5 פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית: שיעור עודף / גרעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה, דירוג סוציו-אקונומי, יחס תושבים לעסקים, שיעור מענקים לסך תקציב רגיל.

על פי הנתונים ברמת השרון היו בשנת 2017 קרוב ל-50 אלף תושבים (49,397), הדירוג הסוציואקונומי של העיר הוא 9 (העיר היחידה בארץ עם הדירוג הגבוה ביותר), הכנסות תקציב רגיל – 386 מילון שקלים, עודף בתקציב רגיל – 0.3%, שיעור גביה מארנונה – 94%, יחס תושבים לעסקים – 5.5% (בין הנמוכים בארץ), שיעור מענקים לסך תקציב רגיל – 0.2%.

אפרת שגב, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל, אמרה השבוע:

"דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט, המעיד על חוסנה הפיננסי של העיר ואפשרויות התעסוקה לתושבים בסביבתה, מהווה שיקוף לפערים הקיימים בחברה הישראלית. ניתן לראות שערי הפריפריה וכן הערים מהמגזר החרדי והערבי ממוקמות בחלק התחתון של הדירוג, בעוד שהערים המשגשגות הן אלו הנהנות מקרבה למרכז ואיתה גם נגישות גבוהה לתשתיות, השכלה, ותעסוקה, אשר מסייעים ליציבות העסקים בהן, לפיתוח העירוני ולרמת החיים של התושבים"

 

 

שרון יונתן

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
להיט של השקה
סוגרים את הקיץ
שוד בנק במרכז כפר סבא
שוד בנק במרכז כפר סבא
גבר נדקר למוות בטבריה
20 מיליון שקל למיגון פוריה
20 מלש"ח למיגון "פוריה"
בעלים של גמל שבר את רגליו במזיד
להבקיע בצרורות
חשד: נהג ב - 206 קמ"ש בכביש 6