רמת השרון

נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה

בראיון ראשון לאחר שקיבל את הודעת משרד הפנים על פסילת מועמדותו לראשות עיריית רמת השרון, אומר איציק רוכברגר ל"לוקאל" כי בכוונתו לערער על ההחלטה לבית המשפט, ומצהיר: אני בטוח שבסוף אתמודד ואף אנצח בסיבוב הראשון

שרון יונתן 09/10/2018
נפסלה מועמדות רוכברגר לראשות העירייה
רוכברגר. מתכוון לערער (צילום: פרטי)

 "למרות החלטת מנהלת הבחירות על פסילתי מלהתמודד בבחירות אני בטוח שבסוף אתמודד ואף אנצח בסיבוב הראשון", כך אמר איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון לשעבר, הבוקר (שלישי), מספר שעות לאחר שקיבל מאילנה סולמי, מנהלת הבחירות ברמת השרון מטעם משרד הפנים, את הבשורה כי אינו יכול להתמודד בבחירות לראשות העירייה וזאת בעקבות הרשעתו הכוללת קלון מלפני מספר שנים.             

יש לציין כי הרוב המוחלט של הגורמים הפוליטיים בעיר העריכו שזאת ההחלטה שתתקבל ומתברר שגם רוכברגר היה ערוך להחלטה זו, למרות קמפיין הבחירות המאסיבי אותו הוא מקיים בשבועות האחרונים. רוכברגר אמר כי הוא צפוי להגיש היום או מחר את עתירתו לבית המשפט המחוזי.

"ידעתי מלכתחילה שמשרד הפנים לא יאשר את מועמדותי ושהזירה שלי היא רק במישור המשפטי", אמר רוכברגר והוסיף: "יש כמה שלבים שאני חייב לעבור וזה רק הראשון. אנחנו נערער לבית המשפט המחוזי, אבל ברור לי שאם בית המשפט יאשר לי להתמודד יהיו עתירות לבית המשפט העליון".

איציק, איך אתה מרגיש עם החלטת משרד הפנים?

 "אני לא מתרגש מזה כי הכנתי את עצמי לזה וידעתי שמשרד הפנים לא יאשר לי להתמודד. לקחתי את זה בחשבון ונערכתי לזה בהתאם".

 אם בית משפט מחוזי לא יקבל את הערעור שלך, תערער לעליון?

 "תן לי קודם לעבור קודם את המחוזי. אני מניח, לפחות על פי הצהרות של אחרים, שגם אם בית המשפט המחוזי יאשר לי, הם יערערו לבית המשפט העליון, אז אני מניח שזה עוד יגיע לעליון בכל מקרה".

 לא מעט תושבים טוענים שאתה משגע עיר שלמה ונאחז בקרנות המזבח בידיעה ברורה שלא תקבל את האישור להתמודד לראשות העירייה

"מי שרוצה להשתגע אז הוא משתגע. אני לא משגע עיר שלמה וזאת מסיבה אחת, כמות האנשים שמגיעים אלי לחוגי בית, תומכים, אוהדים ברחוב וטלפונים. כמות תומכים כזאת גדולה שמחממת את הלב. הם רוצים שאני אחזור ואני רוצה לחזור לשרת את העיר. אני לא מתרגש מכמה אנשים שכותבים בפייסבוק. אני לא צריך לענות על טענות שטותיות כאלו. אם יש הרבה שטוענים את מה שאמרת אז יש גם המון שרוצים שאני אחזור לראשות העיר. לקחתי אחריות על מה שהיה, הבעתי צער על התקלה שהייתה לי בשנת 2003, מצטער על כך, קורים תקלות לאנשים בחיים. זה לא עונש מוות ורצח. אני בא לכאן כדי לשרת את העיר. רוב התושבים רוצים אותי בחזרה ואעשה הכל כדי לחזור אליהם".

אתה מאמין שבית המשפט יהפוך החלטה של משרד הפנים?

"לשם מה יש בית משפט? עם כל הכבוד למשרד הפנים מי שקבעה היא מנהלת הבחירות, כמובן לאחר שהתייעצה עם משפטנים, שהיא פקידה. בבית המשפט אביא את הטיעונים שלי והוא יראה את כל הדברים והוא יצטרך לקבוע. אני מאמין שאעבור את זה. לקחתי את זה בחשבון וזה חלק מהמשחק".

אתה עדיין אופטימי שתוכל להתמודד לראשות העיר?

"אני מאמין שאהיה ראש העירייה בבחירות האלו".

אתה חושב שהחלטת משרד הפנים תפגע בקמפיין שלך?

 "זה לא סוף פסוק. כולם ידעו שבכל מקרה זה יגיע לבית המשפט, כי גם אם משרד הפנים היה מאשר, אז היו מערערים נגדי לבית משפט. אז להם מותר ולי אסור? זאת זכות היסודי שלי. גם אם ההחלטה תתקבל כמה ימים לפני הבחירות והפתק שלי יהיה בקלפי אני אנצח בסיבוב ראשון. אני לא אומר זאת מתוך שחצנות אלא מתוך מה שאני רואה בעיר והתמיכה של התושבים בי".

אם בסופו של דבר לא יתאפשר לך להתמודד לראשות העירייה, במי תתמוך?

"זה לא רלוונטי כרגע בשלב הזה. אני אומר לך שיהיו הפתעות ואני מאמין שאהיה ראש העירייה הבא של רמת השרון".

 

 כתבה נרחבת ביום חמישי ב"קול ברמה" וב"לוקאל"

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רמה"ש עברה את הסערה בשלום
מימין לשמאל- משה סיני מנכל רימון, אודי אנגל יור רימון, הרי ליפשיץ ממיסדי רימון, יהודה עדר נשיא בית הספר, סטיב גרינברג, רוני קורל מנהלת השיווק של בית הספר
"כשהטכנולוגיה פוגשת את המוזיקה"
מופע אורות ומוזיקה
מופע אורות ומוזיקה בחיפה
גבר נספה בשריפה בקרית שמונה
מעצימים בראשונים
מפנים דירות, בונים משרדים
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפס
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפ"ס
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד