רמת השרון

'רצוא ושוב'

פסל של הפסל דן רייזנר בשם 'רצוא ושוב' הוצב במרכז הגינה הציבורית החדשה במתחם אלכסנדרוני

שרון יונתן 11/10/2018
'רצוא ושוב'
הפסל בגינת אלכסנדרוני (צילום פרטי)

היום (חמישי, 18:30) תחנוך העירייה את הגינה הציבורית החדשה במתחם אלכסנדרוני החדש. במרכז הגינה הוצב השבוע פסלו של הפסל דן רייזנר שעל הקמתו עמל בחודשים האחרונים.                                                                         

רייזנר, תושב יפו, שגדל ולמד ברמת השרון, סיפר השבוע: "אני מתמחה בפיסול ציבורי ועשיתי פסלים במקומות ציבוריים במקומות שונים בארץ, כמו בחיפה לזכר יהדות דנמרק במלחמת העולם השנייה, פסל ברמת אביב לזכר הרוגי אסון המסוקים בשנת 1997 וברמת השרון יש פסל שלי ביד לבנים שנקרא דמעה ונחמה".    

 

דן רייזנר (צילום איציק שוקל)

דן רייזנר (צילום איציק שוקל)

 

על הפסל החדש בגינה אמר: "הפסל עצמו מורכב משמונה חלקים ועשוי ממעקות בטיחות של כביש שבדרך כלל רואים אותם בצדי הדרך. לקחתי את המעקה הזה והפכתי אותו לספירלה בצבע אדום. הפסל נקרא 'רצוא ושוב', על איך אנחנו נמצאים לפעמים למטה ולפעמים למעלה. השם הגיע מתוך דיאלוג שהיה לי עם אחת השכנות שלומדת קבלה. החוויה של להיות בתוך ספירלה. השם קשור גם לחוויית ילדות שלי, שבה אני ואחי היינו משחקים במכוניות מסלול שעושה סלטות וממשיכות הלאה. רציתי להביא את חווית הילדות שלי לילדות של הילדים שישחקו במרחב הגינה".

 


 


 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
גבר נהרג מירי בקרית טבעון
רוסלנה רודינה
נבחרת הסלבס החדשה של רשת גלי
תלמידי בתי הספר היסודיים של הוד השרון במופע שרים יגאל בשן
צ'אנס קיד 2019 בהוד השרון
יור מועצת הנוער  יהונתן ברוסילובסקי-וייצמן וראש העיר משה פדלון מחזיקים במפתח העיר במליאת העירייה. (מימין) גזבר העירייה רוני חדד, מנכל העירייה יהודה בן עזרא, ממ וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק
"לו הייתי ראש העיר"...
נשיא צ'אד ביקר ב"סורוקה"
הרצליה החדשה
הרצליה החדשה
וועדה מיוחדת למען בעלי החיים ברעננה