רמת השרון

נפסלו אותיות הרשימה של גרובר

מנהלת הבחירות מטעם משרד הפנים ברמת השרון הודיעה לאבי גרובר כי היא פוסלת את אותיות סיעת "בית" שבראשותו לאחר שלא הושג אישור של מפלגת הבית היהודי לשימוש באות ב'. בעקבות ההודעה תרוץ הסיעה עם האותיות "לי" (במקום "לב")

שרון יונתן 11/10/2018
אבי גרובר. אותיות הרשימה שונו (צילום: ראובן קפוצ'נסקי)

בסיעת "בית" של ראש העירייה, אבי גרובר, יש זעם רב על מפלגת הבית היהודי והעומד בראשה, נפלתי בנט, על כך שלא הסכימו כי סיעתו של גרובר תשתמש באות ב' כאחת מאותיות הרשימה בבחירות הקרובות.                                   

בבחירות הקודמות סיעת בית נשאה את האותיות "לב" כפי שהייתה אמורה לעשות גם בבחירות הקרובות. בסוף שבוע שעבר, קיבל גרובר הודעה מאילנהסולמי, מנהלת הבחירות ברמת השרון מטעם משרד הפנים, על כך שהיא פסלת את האותיות של הסיעה מאחר שלא הוצג אישור של סיעת הבית היהודי בראשות נפלתי בנט, שסימנה "טב" לשימוש באות ב'.             

סולמי העניקה לגרובר 3 ימים כדי לבחור אותיות חדשות. בסיעה הוחלט כי אותיות הרשימה בבחירות הקרובות יהיו "לי", דבר שיצריך כמובן החלפת שלטי בחירות שנשאו את האותיות לב.                                                                          

בפוסט שהעלה בפייסבוק כתב גרובר: "על ערכים לא מתפשרים והיום יש המבקשים להתנקם בי על המאבק שלי לשמור על הבית שלי. בבחירות הקרובות אנו בסיעת בית נתמודד עם צירוף האותיות 'לי' במקום האותיות 'לב'.


"הסיבה: מפלגת הבית היהודי, שמשתמשת באות ב' בבחירות הארציות, ושעל פי חוק נדרש אישור שלה כדי להשתמש באות הזו בבחירות המוניציפאליות, מסרבת לאפשר לנו להשתמש באות ב'. בבחירות הקודמות לא הייתה להם כל בעיה שנשתמש באות זו. הם גם לא נתנו שום נימוק ענייני להחלטתם לא לאשר לנו להשתמש באות, כאשר המועמד שלהם ברמת השרון משתמש מזה כמה מערכות בחירות באותיות אחרות לגמרי, ובמקומות אחרים הם כן אישרו למועמדים לרוץ תחת האותיות ׳לב׳.

"בחצי הקדנציה בה אני מכהן כראש עיר פעלתי בהתאם לצו מצפוני על מנת להבטיח, לשמור ואף לחזק את צביונה החילוני של רמת השרון, כשבין השאר, הוצאתי את בנות השירות מגני הילדים ובתי הספר ובמקומן הבאתי סייעות מקצועיות, הפעלתי שאטלים בסופי השבוע למרכזי בילוי ופנאי בחינם, הפסקתי את הבמה הנפרדת בחגיגות יום העצמאות, תליתי דגל גאווה על בניין העירייה, וכמו כן, שכרתי עורכת דין מהשורה הראשונה, הפעלתי חוקרים פרטיים, והתחלתי לפעול בצורה משפטית על מנת להביא לפינויה של ישיבת ההסדר בר יוחאי. לא הפסקתי בפעולותיי אלה, כששמו לי קליע של אקדח על חלון האוטו לפני שנה וחצי, ואמשיך לעשות הכל כדי להבטיח שרמת השרון, בראשותי כראש העיר, תישאר עיר חילונית, אך כזו שמכבדת ומאפשרת לכל אחד לחיות על פי אמונתו בכבוד, בביטחון ובסובלנות".

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מי יתקן את הבור במדרכה?
חנוכה בגן העיר ת"א
קריב ודואני הודיעו רשמית על האיחוד ביניהם
קשר גנאי חתם בכפר סבא
ברעננה דואגים לאזרחים הוותיקים
חשד: עסק משפחתי לייצור והפצת מיץ גת
רוכב אופניים נהרג בתאונה
פועל כבן 40 נמחץ למוות מכף טרקטור תוך כדי תיקון הטרקטור
פועל נהרג במושב ערוגות