רמת השרון

שעה קלה על כלכלה

תלמידי חטיבת עלומים במסלול כלכלה וחברה מקבלים הכשרה מקצועית מרתקת בתוכנית "יזמות פרימיום"

תמי מאור 17/10/2018
אליספור וקרמר במפגש עם התלמידים (צילום: חטיבת עלומים)

תלמידי חטיבת הביניים עלומים במסלול כלכלה וחברה מקבלים הכשרה מקצועית מרתקת בתוכנית "יזמות פרימיום" של "תעשיידע". התוכנית חושפת בפני התלמידים ידע נרחב ומעמיק בתחום התעשייה, הכלכלה, היזמות והחשיבה היצירתית, לצד יישום מעשי באמצעות פיתוח רעיון יזמי, בשיתוף חברה/ מפעל מאמץ מהתעשייה הישראלית. התלמידים עוסקים לאורך השנה בפיתוח מיזם אמיתי, כולל תוכנית עסקית/שיווקית ועוד. 

במסגרת התוכנית התלמידים מתנסים במיומנויות חיוניות לעתידם מתחום הכלכלה והחברה, כגון היכולת להסתגל לשינויים המהירים בהווה ובעתיד, טיפוח יצירתיות ויזמות וכמו כן, ההתנסות מעודדת את המוטיבציה בקרב תלמידי הכיתה להמשיך בלימודים טכנולוגיים.

ביום שישי הוזמנו לחטיבה הורי תלמידי ט' 5, במסלול כלכלה וחברה ובמפגש תיארה מנהלת ביה"ס, אנדי קליסקי את הרציונל והתהליך לבחירת התוכנית: "בשיחות מיקוד שניהלנו עם התלמידים הבנו שאנחנו צריכים לחפש את הדרך לאפשר להם להעמיק את הידע התיאורטי ובמקביל להתנסות ביישום. יחד עם אגף החינוך, שמוביל את תוכנית המסלולים בחטה"ב, חיפשנו חיבור לתעשייה שיאפשר יישום של התכנים הנלמדים וכך מצאנו את התוכנית 'יזמות פרימיום'  של 'תעשיידע', שזוכה לתגובות חמות ביותר מהתלמידים".

מנהלת מחוז מרכז "תעשיידע", ג'ודי אליספור, הסבירה במפגש עם התלמידים וההורים כי במהלך הקורס ישולבו סיורים והרצאות של המפעל המאמץ "סיסקו", שיאפשרו לתלמידים להכיר מקרוב את עולם התעשייה בכלל ואת המפעל המאמץ בפרט. רוב המפגש הוקדש להרצאת המבוא של מנהל מכירות תקשורת בחברת "סיסקו", שלומי קרמר, שהציג את עולם ההיי-טק באופן כללי ואת חברת "סיסקו" בפרט. 

מנהלת חטיבת עלומים  אנדי קליסקי הוסיפה: "אני רוצה להודות לג'ודי מ'תעשיידע' על תפירת חליפה ייחודית לחטיבה שלנו הכוללת 2 קורסים במהלך שנת לימודים אחת, לאורית לבון מנהלת התחום העל יסודי באגף החינוך שהיא שותפה לחשיבה, לתכנון ולהוצאה לפועל של כל תוכנית המסלולים וכמובן לצוות ביה"ס: אורית - רכזת השכבה, שרון -יועצת השכבה, שירלי – רכזת המסלולים ואביה – מחנכת הכיתה. כל פעולה שנראית לכאורה פשוטה כרוכה בהרבה מאד חשיבה, תיאום, תכלול, הכנה והוצאה לפועל, וזה מתאפשר הודות לעבודת צוות רצינית של הצוות הנפלא הזה. כל שנותר לי לאחל הוא שאתם, תלמידים יקרים, תדעו להעריך ולנצל את המתנה שקיבלתם, שתפיקו את המיטב מהתוכנית שלפניכם, ושאכן תהיה זו שנה של למידה, התפתחות, יזמות והתקדמות".

 


 

 

עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
השליך יידה רימוני הלם לעבר תחנת משטרה ובי"ס
כתב אישום הוגש בגין הברחת סיגריות
כתב אישום הוגש בגין הברחת סיגריות
מודעות גבוהה לאוכלוסייה עם מוגבלות
ראש העין מובילה בקידום המודעות לאוכלוסייה עם מוגבלות
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
סוכל ניסיון גניבת חול
משלוחים מתוקים לאנשים השקופים
מנגינת הלב
אולם הישיבות צפוף מדי