רמת השרון

למה אין בעיר בית ספר על יסודי דתי?

הורים לתלמידים בבית הספר אור השחר מלינים על כך שילדיהם שמסיימים את לימודיהם בבית הספר נאלצים לעבור ללמוד מחוץ לעיר

שרון יונתן 18/10/2018
למה אין בעיר בית ספר על יסודי דתי?
אור השחר. לבוגרים אין בית ספר בעיר (צילום ארכיון: אלן שיבר)

 בית הספר היסודי ממלכתי דתי, אור השחר עלה בשנתיים האחרונות לכותרות לא אחת. מדובר בבית ספר יסודי דתי, כאשר לאחר שהתלמידים מסיימים בו את לימודיהם אין להם למעשה פתרונות ברמת השרון והם נאלצים לעבור ללמוד מחוץ לעיר, כפי שאמר השבוע תושב העיר: "לא ברור למה ברמת השרון שבה שני בתי ספר יסודיים דתיים (רמב"ם ואור השחר) אין לימודי המשך בעיר וכפועל יוצא מכך על הדתיים לעבור לחינוך מחוץ לעיר, או להתפשר על בית ספר שאינו דתי בתוך העיר. לכל הפחות על העירייה לבצע הצמחה ליסודיים הללו עד כיתה ט'. בהרצליה יש תיכון דתי לבנים שש שנתי ובהוד השרון את בתי ספר תל"י ורמות ובהם מכיתה א' עד ט'. לא יכול להיות שהציבור הדתי בעיר יהיה מופלה לרעה באופן מזעזע שכזה".

מאגף החינוך בעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: כל השוואה בין רמת השרון- מבחינת גודלה של האוכלוסייה בכלל וגודלן של קבוצות האוכלוסייה השונות בתוכה- ובין הרצליה וערים דוגמתה בטלה מיסודה. עיריית רמת השרון פועלת ללא לאות, ע"פ החוקים והכללים הנקבעים על ידי משרד החינוך, לתת מענה חינוכי המתאים לכל תושבי העיר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: מספר התלמידים הדתיים ברמת השרון קטן ולא מאפשר פתיחת מסגרת חינוכית על יסודית בעיר. יצוין כי אין גם צפי לגידול מספר התלמידים הדתיים בעיר בשנים הקרובות. התלמידים הדתיים מוסעים לערים סמוכות כמו הרצליה, רעננה ותל אביב ומקבלים את רמת החינוך הגבוהה ביותר. הסדר זה מקובל מאוד במערכת החינוך הממ"ד.

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים
עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים
נכנעה לאלופה
הקאנטרי יישאר בבעלות העירייה
חשוד בגניבת רכב נורה במהלך מרדף משטרתי
רפי רפאלי
תביעת רפי רפאלי: חסינות לסייר ביטחון – העירייה תצורף כנתבעת
הכוהנת הגדולה
פרויקט "למידה בכל גיל" חוגג בר מצווה
להבקיע בצרורות