רמת השרון

"כולם מודעים לבעיה ולא נעשה דבר"

הורים לתלמידים בחטיבות קלמן ועלומים ובתיכון רוטברג טוענים כי האוטובוסים בקו 1 עליהם עולים ילדיהם בסוף יום הלימודים יוצאים בתדירות נמוכה ומגיעים מלאים

שרון יונתן 18/10/2018
בעיה של צפיפות ותדירות (תמונה להמחשה iclipart)

הורים לתלמידים בחטיבות הביניים קלמן ועלומים ותיכון רוטברג טוענים כי קיימת בעיה של תחבורה ציבורית בשעות הצהריים, כאשר תלמידים המתגוררים בבתים המרוחקים מבתי ספר אלו רוצים לחזור לבתיהם, כפי שסיפרה השבוע תושבת העיר שבתה לומדת בחטיבת הביניים קלמן ומתגוררת בצפון העיר, בגבול עם הרצליה: "לא אחת קורה שלבתי ותלמידים אחרים פשוט אין מקום בקו מספר 1 שעובר ליד החטיבה כי האוטובוס מגיע מלא באנשים, מאחר שעולים עליו גם תלמידי עלומים ורוטברג. מדובר בקו סובב רמת השרון שיוצא אחת לחצי שעה ובשעות הצהריים כשהתלמידים מסיימים את לימודיהם אז ברור שהאוטובוס יהיה צפוף. האוטובוס גם נוסע למערבית, כך שהוא עושה סיבוב גדול. מאחר שזה כך הבת שלי כבר התייאשה וחוזרת ברגל הביתה. לאלו שרוכבים על אופניים חשמליים אין בעיה, אבל מה עם כל התלמידים שאין להם?".                                                                          

התושבת מציעה פתרונות שקשה להניח כי יצאו לפועל: "בשעות של סיום הלימודים צריך להפעיל את הקו בתדירות גבוהה יותר, של אפילו פעם בעשר דקות. אני מצפה שהעירייה תתערב בעניין ותלחץ על כך שהתדירות תהיה גבוהה יותר גם אם נושא התחבורה הציבורית לא ממש בידיהם. שתדרוש זאת משר התחבורה ומטרופולין. שר התחבורה היה כאן בשבוע שעבר ואני מניחה שזה נושא שלא עלה על הפרק בשיחות עם ראשי העירייה. כולם מודעים לבעיה הזאת ולא נעשה שום דבר. עירייה עשירה כמו רמת השרון יכולה גם להפעיל שאטלים לתלמידים בסיום יום הלימודים. זאת לא הוצאה כזאת גדולה להוציא כמה מיניבוסים כל יום כדי להקל על התלמידים שגרים רחוק מבתי הספר".

דובר העירייה, גונן אליאסי: לראשונה בהיסטוריה של העיר, העירייה דאגה להנגיש את התחבורה הציבורית בעיר לטובת בני הנוער, חיילים ובני גיל הזהב. קו 1 המיתולוגי, משנה מסלול וידאג לאסוף בתדירות גבוהה יותר את המשתמשים בתחבורה הציבורית ליעדים הבאים: סינמה-סיטי, בסיסי צה"ל, חטה"ב עלומים, תיכון רוטברג, הקתדרה ואצטדיון האתלטיקה ברח' הזית ועוד. המסלול יתחיל במסוף קדמה ויסתיים בסינמה סיטי, כולל תחנות חדשות לאיסוף ברחוב אלכסנדרוני, הזית, שבטי ישראל והשרף. מדובר במהפכה בנגישות התחבורה הציבורית שיוצאת לדרך, לאחר עבודת מטה יסודית עם מיטב יועצי התחבורה ואנשי המקצוע ובשיתוף הנהגת ההורים היישובית, שערכה סקר מקיף בנושא. המהלך יביא לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית ושיפור בעומסי התנועה, עם פחות כלי רכב פרטיים בעיר. והכי חשוב, ייתן לראשונה מענה לבני הנוער, חיילים וגמלאים, שיוכלו מעתה בקלות להגיע ליעדים הנ"ל.

 מחברת מטרופולין נמסר בתגובה: ״מפת הקווים ותדירויות הנסיעה נקבעים על ידי משרד התחבורה והינם בסמכותו ואחריותו של המשרד בלבד״.


 

 

 

עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
מפגש נשיאותי
מסוף האוטובוסים בנווה זמר יבוטל
שני הרוגים מקריסת עץ באילת
רג עולה על אופניים
ר"ג עולה על אופניים
מהפכת התחבורה הציבורית בפת
מהפכת התחבורה הציבורית בפ"ת
הזמרת אילנית חוגגת 70 בהיכל בעיר
 אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק 2017 עד ספט 2018
אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק' 2017 עד ספט' 2018