רמת השרון

התושבים מתנגדים לתחנות האוטובוס

ראש העירייה נפגש עם תושבים במתחם אלכסנדרוני וברחוב שניר, כדי לשמוע את עמדתם ביחס לתחנות אוטובוס ברחובותיהם. בסיום המפגש סוכם על הקפאת התוכנית להצבת התחנות וכי לאחר הבחירות יתקיים משאל תושבים בנושא

שרון יונתן 25/10/2018
תחנת האוטובוס ברחוב אלכסנדרוני לפני שהוסרה (צילום: פרטי)

תושבים משני קצוות העיר מתנגדים להצבת תחנות אוטובוס ברחוב בו הם מתגוררים. מדובר בתחנות שהוצבו ברחוב אלכסנדרוני בשכונת מורשה וברחוב שניר במערב העיר.

ברחוב אלכסנדרוני הוצבה התחנה מול בניין מספר 4 ברחוב ובקרבת גני ילדים. תושבים המתגוררים בסמוך התנגדו להצבת התחנה, שבשלב הראשון הייתה רק עמוד, בטענה כי האוטובוסים שיעברו בתדירות של כמה בשעה יגרמו למפגעי רעש, פגיעה באיכות החיים וסיכון הילדים בגנים הסמוכים. אחת התושבות אף עקרה את עמוד התחנה והעירייה דאגה לסתום את החור במדרכה כדי שלא יהווה מפגע בטיחותי.

מצד שני, יש תושבים שתומכים בהשארת התחנה כפי שאמר אחד מהם השבוע: "אנשים במתחם התלוננו שיש קושי עם תחבורה ציבורית למרכז ומערב העיר ועכשיו שיש תחנה אז גם זה לא טוב? יש הרבה תושבים שאין להם רכב ונזקקים לשירותי התחבורה הציבורית, אז בגלל כמה שכנים שזה מפריע להם צריך לבטל את התחנה?". יש לציין כי התחנות הוצבו גם בשל דרישה להורי תלמידים בחטיבות הביניים והתיכוניים במרכז העיר כדי להקל על הגעתם למוסדות החינוך.                                                                              

בשל המהומה שהנושא יצר הגיע אבי גרובר, ראש העירייה, למפגשים עם התושבים, במוצאי שבת האחרונה במתחם אלכסנדרוני ובתחילת השבוע למפגש עם תושבים ברחוב שניר.

ביום שלישי נמסר מלשכת ראש העירייה: "לאחר מפגשים עם התושבים סוכם על הקפאת התוכנית בשלב הזה. העירייה תפעל מול חברת האוטובוסים להגברת תדירות של הקו הקיים. לאחר הבחירות יתבצע משאל בקרב התושבים והתלמידים כאשר החלוקה 2/3 תושבים ו1/3 תלמידים. כמו כן, יוקם צוות מקצועי בשיתוף התושבים לצורך בחינה של חלופות לקו המדובר".

 עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אריאל הילדסהיימר: המועמד לתפקיד מנכ"ל העירייה
דרישה למנוע מעבר כלי רכב בשבתות וחגים באזור בתי הכנסת בנווה עמל
 אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
גבר טבע למוות בנמל אשדוד ; אישה חולצה במצב קריטי
הווטרינר  דר גיל שביט
כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ
ניצחון על הדאבליסטית
המשטרה הודיעה: תשתית ראייתית נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן
פיס ירוק