רמת השרון

שמו של רוכברגר יוסר משם סיעת "רמת השרון שלנו"

בעתירה בנושא שהתקבלה, שהגיש בא כוח סיעת מרצ, נטען כי השימוש במילים "בראשות יצחק רוכברגר" , למרות שמועמדותו של רוכברגר נפסלה, עלולה להטעות את ציבור הבוחרים. רוכברגר: הסיעה מתמודדת בבחירות ברוחי ובצלמי. אמשיך ללוות את הרשימה מבחוץ

שרון יונתן 25/10/2018
העתירה התקבלה (תמונה להמחשה iclipart)

יממה לאחר שבית המשפט המחוזי בת"א קבע כי איציק רוכברגר לא יוכל להתמודד לראשות העירייה, קיבל בית המשפט ביום רביעי שעבר עתירה שהוגשה אליו מטעם סיעת מרצ בעיר בבקשה להוריד את שמו של רוכברגר משם סיעת "רמת השרון שלנו" בראשותו.                                                         

העותר, עו"ד אדווין פרידמן, בא כוח סיעת מרצ בוועדת הבחירות, טען כי השימוש במילים "בראשות יצחק רוכברגר" עלול להטעות ולטעת את הרושם כי רוכברגר הינו מועמד ברשימת "רמת השרון שלנו", בעוד הוא כאמור לא רשאי להתמודד ואת מקומו בראש הרשימה תפס גיא קלנר שהיה מספר 2 עד פסילתו של רוכברגר. אילנה סולמי, מנהלת הבחירות ברמת השרון, סברה כי דין העתירה להתקבל מאותה סיבה כפי שהציגה סיעת מרצ.                                           

מרשימתו של רוכברגר, הובעה התנגדות לקבלת העתירה. לטענתה, "המילים בראשות יצחק רוכברגר אינן משקפות את האמת העובדתית ואולם לגישתו מחיקת זהותו של רוכברגר משם הרשימה עלול לפגוע במוניטין שצברה לעצמה הרשימה ולעמוד בה לרועץ ערב הבחירות". הסיעה הציעה כי שם הרשימה יוסב ל "בייסודו של יצחק רוכברגר" במקום "בראשותו של יצחק רוכברגר".                                          

השופטת גיליה רביד אמרה כבר בראשית דבריה כי היא מקבלת את העתירה והסבירה כי בית המשפט העליון קבע כי האיזון בין העקרונות המתנגשים במקרה כזה מוצא את ביטויו בבחינה האם קיימת ודאות קרובה כי רישום בשם פלוני יביא להטעיית הציבור. "דברים אלה יפים גם במקרה שלנו בשינויים המחויבים", קבעה השופטת והוסיפה: "משעה שהמילים בראשות יצחק רוכברגר חוטאים לאמת, שהרי מועמדותו של יצחק רוכברגר נפסלה והוא אינו עומד יותר בראש הרשימה, ברי שהותרת שם הרשימה כמות שהוא עלול להביא להטעיית הציבור. נדמה שבעניין זה אין מחלוקת, שהרי גם מטעם משיבה 2 (אבי גרובר, יו"ר ועדת הבחירות רמת השרון – ש.י.) מוצע לשנות במעט את השם כדי להתאימו לשינוי הנסיבות".                                                  

בסיום החלטתה פסקה השופטת רביד: " דין העתירה להתקבל ואני מורה על מחיקת המילים "בראשות יצחק רוכברגר" משם הסיעה/רשימה "רמת השרון שלנו".

איציק רוכברגר מסר בתגובה: "סיעת 'רמת השרון שלנו' שסימנה 'עם' מתמודדת בבחירות ברוחי ובצלמי. אמשיך ללוות את הרשימה מבחוץ. העתירה מוכיחה את הפחד הבלתי נשלט של ראש רשימת מרצ, רשימת הצדקנים, מכוחה של הרשימה שהקמתי".

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנקים לחגים
שקוף שזה סקווש
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
חסימת מדרכה
מגבירים פיקוח לקראת פסח
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
מפגש מעריצים עם מורן וג'וזף טרסוב
עדן זיו. אלופת ישראל לגילאי 16 בקפיצה במוט
אלופה בקפיצה במוט
פשטידת תפוחי אדמה, בשר ועגבניות