רמת השרון

משנה מאמן משנה מזל

הפועל "ניר" רמת השרון מחליפה מאמן וזוכה לניצחון ליגה ראשון. אורן רותם, שתחת הדרכתו הקבוצה לא ניצחה בשמונת המחזורים הראשונים, התפטר ואת מקומו על הקווים תפס אלי כהן, המנהל המקצועי, שרשם ניצחון בכורה על מרמורק

שרון יונתן 25/10/2018
אלי כהן. יאמן עד סיום העונה (צילום ארכיון: אלן שיבר)

תגידו מזל טוב ומברוק להפועל "ניר" רמת השרון שלאחר 8 מחזורים נטולי ניצחון (5 תוצאות תיקו רצופים ושלושה הפסדים רצופים) הצליחה סוף סוף לרדת עם חיוך מכר הדשא, לאחר הניצחון המרשים על הפועל מרמורק (3 :0) בביתה ביום שישי שעבר.                                                                 

הניצחון הגיע יומיים אחרי שהקבוצה חוותה זעזוע, כאשר אורן רותם, מאמן הקבוצה, התפטר ואת מקומו על הקווים תפס אלי כהן, המנהל המקצועי עד כה, שיאמן את הקבוצה עד סיום העונה.                                                                               

השילוב של הזעזוע, שבדרך כלל נותן את אותותיו במשחק הראשון לאחר חילופי מאמנים, והעובדה שמדובר ביריבה חלשה יחסית (היחידה בליגה שלא ניצחה עדיין) הביאו לניצחון הקל שייתן לקבוצה דחיפה מוראלית ומקצועית לגבי ההמשך, כאשר מחר (שישי, 15:00) תתארח אצל בני לוד במסגרת המחזור העשירי.                                            

ההתפטרות של אורן רותם קבעה עובדה שברמת השרון היו מעדיפים שתיראה אחרת. זאת העונה הרביעית ברציפות שמאמן שפותח את העונה אינו מסיים אותה. נלך אחורה בזמן לעונת 2015/2016, בה אימן את הקבוצה ליאור זדה שעזב בתום המחזור הראשון בפלייאוף התחתון כשהקבוצה הייתה במקום ה-12 ובסכנת ירידה. אגב, מחליפו אז היה אורן רותם שבמקביל אימן את קבוצת הנוער. לאחר שהקבוצה הבטיחה את הישארותה והתארגנה לעונה הבאה חתם מני קורצקי שהתפטר לאחר המחזור התשיעי (דומה למה שקרה כעת עם רותם), כאשר הקבוצה הייתה במקום ה-11. את קורצקי החליף דודו אברהם שבחמשת המשחקים הבאים הקבוצה לא ניצחה והוא פוטר מתפקידו שכשהקבוצה כבר במקום ה-13. את אברהם, ששרד כאמור רק חמישה מחזורים, החליף חיים שאבו שהמשיך גם לעונה שלאחריה (2017/2018, העונה שעברה). שאבו התפטר מאימון הקבוצה במחזור ה-27, כאשר הקבוצה במקום ה-13 ומאחר שהקבוצה הייתה בסכנת ירידה מונה אלי כהן למנהל המקצועי ונעם שהם למאמן. הקבוצה, כידוע, הבטיחה את הישארותה רק במחזור האחרון.                                                

העונה הוחלט לקדם את אורן רותם מקבוצת הנוער לבוגרים, אבל כאמור, אחרי 8 מחזורים בלבד, ולאחר שהקבוצה לא ניצחה תחת הדרכתו החליט רותם לפנות את עמדת המאמן.

גור תמר, יו"ר הקבוצה, סיפר השבוע על נסיבות החלפת המאמנים: "אחרי שהפסדנו לעפולה בשבוע שעבר אורן ביקש להיפגש. הוא חשב שזה הצעד הנכון והמתבקש. ביקשנו ממנו שישאר כמאמן למשחק ביום שישי נגד מרמורק, אבל הוא היה נחוש לעזוב כדי לבצע זעזוע. חבל לנו שזה קרה כי נבנתה קבוצה טובה ואנחנו מאמינים באורן".

 גור, מה החלק של אורן באי ההצלחה בשמונת המחזורים הראשונים?

"ברור שיש לו חלק, כמו שיש לכולם. בחמישה משחקי תיקו שבהן הובלנו היינו צריכים לנצח לפחות שניים מהם ואז הכל היה נראה אחרת. לפעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון הוא דק מאוד. צריך גם לזכור שלא הכל תלוי במאמן. אורן היה ונשאר מאמן טוב".

חוסר הניסיון של אורן באימון קבוצת בוגרים השפיע?

"ברור שיש הבדל בין בוגרים ונוער, אבל שוב כמו שאמרתי, אם היינו מנצחים רק בשני משחקים שבהם הובלנו הכל היה נראה אחרת".

 אורן ישאר במועדון?

"הכל פתוח. אנחנו בהחלט רוצים לראות את אורן משתלב בחזרה במחלקת הנוער".

וכבר במשחק הראשון תחת אלי כהן השגתם ניצחון ליגה ראשון. הרגשתם את השינוי שחל בעקבות חילופי המאמנים?

"אלי ואורן בנו את הקבוצה ביחד כך שהוא מכיר את השחקנים. לרגע לא הייתה מחשבה שהוא יאמן אבל בנסיבות שנוצרו החלטנו שהוא יהיה המאמן עד סיום העונה. אלי מאמן טוב מאוד עם ניסיון אבל לפני המשחק אימן רק אימון אחד, ביום חמישי, ובאימון אחד אתה לא יכול לשנות כלום. לשמחתי המשבר היה בתחילת העונה ונותר לנו לקוות שזה משבר ראשון ואחרון שלנו העונה".

עונה רביעית ברציפות שאתם מחליפים מאמן במהלך העונה. מדוע זה קורה לכם?

"זה לא קורה רק לנו, אלא ל-90 אחוז מהקבוצות. זה קורה כי יש לנו תקציב לא גבוה וקבוצה שבנויה על שחקנים צעירים וחסרי ניסיון".

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברי להקת כלים שלובים. להרגיש שווים
'כלים שלובים'
ראש עיריית הרצליה בחנות חלוקת הבגדים לנזקקים
עיריית הרצליה תחלק אלפי פריטי לבוש והנעלה למשפחות רווחה
מוקירים את המתנדבים
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
נעצר חשוד בתקיפת נהג אוטובוס
קטיף סלק במושב נהלל
לראשונה: השתלת מח עצם לאחרת השתלת כליה
השתלת מח עצם לאחר השתלת כליה
גדול יותר, שמח יותר, חגיגי יותר